Periscope Yayınları Bilgisayardan Nasıl İzlenir?

Geçtiğimiz yıl Twitter tarafından piyasaya sürülen Periscope uygulaması sizinde bilginiz üzerine ülkemizde çok rağbet gördü. Çıktığı günden bu yana bir çok kullanıcı edinen Twitter’ın canlı yayın uygulaması Periscope büyümeye devam ediyor. Kullancıların yaptığı canlı yayınlara ve tüm ülkelerden bir çok farklı içeriğe erişebilme internet kullancılarını akın akın Periscope’a itti.

Periscope’dan kısaca bahsetmek gerekirse üyelik sistemi ile çalışan çevrimiçi bir canlı yayın platformu. Sizde isterseniz canlı yayın yapabiliyor veya yapılan canlı yayınları izleyerek onlara yorum gönderebiliyorsunuz. Periscope’un bu kadar yaygınlaşmasının altında yatan en büyük nedenlerden biride yapılan futbol yayınları.

Normalde yayıncı kuruluşlar tarafından aylık ücretle izlenebilen maçları periscope üzerinden yayınlayan bir çok kullanıcı bulunmakta. Diyelim sizde bu yayınlardan birini izlemek istiyorsunuz ama telefon ekranı küçük olduğundan yeterince keyif alamıyorsunuz. Şimdi anlatacağımız yöntemlerle Periscope yayınlarını bilgisayar üzerinden izleyebileceksiniz.

Periscope Yayınları Bilgisayardan Nasıl İzlenir?

Ama Periscope üzerinden yayın yapmak için telefonunuzdan uygulamaya giriş yapmanız gerekmektedir. Şuanda uygulama sadece Android ve iOS platformlarında bulunmakta. Periscope yayınlarını bilgisayardan izlemeniz için ise iki yol bulunmakta bunlardan biri uygulamanın sahibi olan Twitter gelişmiş arama üzerinden diğerisi ise Perisearch web sitesi aracılığı ile uzatmadan anlatıma geçelim.

Twitter üzerinden izlemek için önce

  • Öncelikle Twittera giriş yapıyoruz.
  • Daha sonra gelişmiş arama kısmına “LIVE on #Periscope” yazıyoruz. Ve karşımıza o an canlı olan bütün yayınlar geliyor.
  • Eğer gelişmiş arama kısmını bulamazsanız. “https://twitter.com/search-advanced” bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Perisearch web sitesi üzerinden izleme 

– Bu adım izlemek için en kolayı Perisearch isimli web sitesine girerek istediğiniz yayını rahatlıkla izleyebilirisiniz. Web sitesi üyelik vs. gerektirmemektedir.

Evet arkadaşlar Periscope yayınlarını bilgisayar üzerinden izlemek için bu adımlardan birini izlemeniz yeterli. Eğer farklı bir sorunuz veya bu konuyla ilgili bir sorunuz olursa yorum yapmaktan kesinlikle çekinmeyin teşekkürler.


Minecraft Hileleri, Tüm İtem Kodları ve Admin Komutları

GTA Türk Hileleri, Şifreleri

GTA San Andreas Hileleri, Şifreleri

Yorum yapın