Minecraft Hileleri, Tüm İtem Kodları ve Admin Komutları

Minecraft hileleri artık çok fazla aranmaktadır. Minecraftoyunu çok fazla oyuncu tarafından sevilmesi ile birlikte çok popüler olmuştur.

Hemen hemen artık tüm oyunların hileleri ve şifreleri yayınlandıktan kısa bir süre popüler olmasına bağlı olarak yapımcısı tarafından kendi sitesinden duyuruluyor ve tüm sitelerde yayınlanmaya başlıyor, ancak eksiklikler olmuyor değil. Bizim sitemizde tüm Minecraft hileleri, item kodları ve admin komutları gibi başlıklar halinde tüm hileleri bulabileceksiniz.

Minecraft Hileleri, Tüm İtem Kodları ve Admin Komutları

Minecraft oyununda Admin komut kodları mevcuttur ve bu kodlar genel olarak oyunu düzenlemeyi ve şekillendirmeyi sağlar. Bu kodlar oyun içerisinde konsol açılarak, konsol bölümüne yazılır. Minecraft oyununda konsol “T” tuşu ile açılır.

/help – Admin komutlarını gösterir.

/help2 – Kalan admin komutlarını gösterir.

/seed – Seed hakkında bilgi verir.

/testfor – Comman Block kodu

/save all – Tüm haritayı kaydeder.

/save on – Haritayı otomatik kayıt etmeyi açar.

Minecraft Hileleri, Tüm İtem Kodları ve Admin Komutları

/save off – Haritayı otomatik kayıt etmeyi kapatır.

/spawnpoint – Spawn değiştirir.

/kill – intihar etmenizi, ölmenizi sağlar.

/kill all mobs – Kendiniz hariç herkes ölür.

/publish – Oyun LAN olarak yayınlanır.

/me – Kendi işlem listenizi gösterir.

/tell – Özel konuşma komutu. ( /tell oyuncu_ismi şeklinde kullanılır )

/say – Genel konuşma komutu.

/stop – Serverı kapatmayı sağlar ve kayıt edilmez.

Minecraft İtem Kodları

Minecraft item kodları oyun içerisinde yer alan eşyaların ve tüm nesnelere kolayca sahip olmanızı sağlayan hile kodlarıdır. Ancak bu kodları kullanabilmek için öncelikle oyunda hileleri aktif etmeniz gerekiyor.

Hileleri Aktif Etme
Game menü ekranından “Open to LAN” kısmına tıklayın, “Allow Cheats: OFF” bölümünü “Allow Cheats: ON” olarak değiştirin. Daha sonra oyun ekranında /gamerule keepInventory true yazın ve entera basın.

Minecraft item yapma hilesi

Bir itemi almak için /give kodunu kullanırız. Give İngilizce vermek anlamına gelmektedir. Peki ama nasıl yapacağız hemen bir örnek ile anlatalım.

Minecraft Kod ile item alma

  1. /give item_kodu item_sayısı – Size kodunu yazdığınız itemden, kaç tane istediyseniz onu verir.
  2. /give oyuncu_ismi item_kodu item_sayısı – Oyuncu_ismi yazılan yere kime item vermek istiyorsanız onun adını girin.
  3. /clear nick item_kodu – Silmek istediğiniz itemin kodunu girin.

Şimdi yukarıdaki maddelere örnekler vererek açıklayalım;

  1. /give 2 10 – Bize 10 adet Grass Block verir.
  2. /give nick 2 10 – Nick kısmına ismini yazdığınız oyuncuya 10 adet Grass Block verir.
  3. /clear nick 2 – Nick kısmına ismini yazdığınız oyuncudan Grass Block itemini siler.

Umarım açıklayıcı ve basit olmuştur, bu şekilde itemleri kodlar ile oluşturabilirsiniz, hadi şimdi aşağıya devam edin ve tüm item kodlarını öğrenin.

Minecraft her şeyin sınırsız olduğu, hayal gücü ile doğrudan ilişkili oldukça keyifli bir oyundur. Minecraft oyununda hileler, yani şifreler oyunun yapımcısı tarafından oyun içerisine eklenmiş ve bir çok ayarın yapılmasını, oyunun kolaylaştırılmasını ve zorlaştırılmasını kolayca ayarlayabilmek için yazılmış kodlardır.

Yani bu tür işlemler için ekstra bir program kurmanıza gerek yoktur. Oyun içerisinde gerekli ayarları yaptıktan ve hileleri aktif ettikten sonra vereceğimiz kodları girerek, sizde istediğiniz ayarları yapabilir, item kodları girerek, istediğiniz eşyalara kolayca sahip olabilir ve oyunu kolaylaştırabilirsiniz.

Tüm Minecraft hileleri sizlerle bu konu içerisinde paylaşılacaktır. İnternet üzerinde yer alan tüm hileleri ve kodları bizim sitemizde bulabileceksiniz. Ayrıca bu kodları nereye ve nasıl yazacağımızı, hileleri nasıl aktif edeceğimizi gibi bir çok konuyu da sizlere açıklayacağız.

Bu iki hile türü de oyun içerisinde aktif edilerek yapılan, ekstra program indirmeye gerek olmayan hilelerdir. Ve tüm hileleri bu konuları içerisinde bulabilirsiniz. İtem kodları bölümünde Minecraft oyununda yer alan tüm eşyaların kodlarını bulabilirsiniz. Admin komutları kısmında ise Minecraft serverlarında adminler tarafından kullanabilecek tüm komut kodlarını görebilirsiniz.

Hile kodları ve item kodları konusunda eğer sorun yaşıyorsanız ve güçlük çekiyorsanız, tüm sorularınızı bize yorum yazarak sorabilirsiniz, bizde bu şekilde size elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız, iyi oyunlar dilerim.

GTA Türk Hileleri, Şifreleri

GTA Vice City Hileleri, Şifreleri

GTA 4 Hileleri, Şifreleri

CS GO Crosshair Ayarları Nasıl Yapılır?

Yorum yapın