CS GO Crosshair Ayarları Nasıl Yapılır?

Evet arkadaşlar Counter Strike Global Offensive öğretmeye devam ediyoruz. Crosshair CS GO da bizim neredeyse her şeyimizdir. Namusumuz bile diyebiliriz, Çünkü crosshairimizin düzgün belirgin ve hedefi kapatmayan bir şekilde olması oynayışımıza artılar kazandıracaktır. Bu konuda sizlere crosshairinizi nasıl özelleştirebileceğinizi göstericez.

CS GO Rütbeler/Ranklar
CS GO Rütbeler/Ranklar

CS GO Crosshair Ayarları

1. Basit Sade Yol

  • Birinci yol fazla detaylara girmeden basit bir şekilde yapabileceğimiz bir yoldur. Direk Counter Strike Global Offensive oyunumuzun içinden seçeneklere girerek. Oradan oyun ayarları diyoruz ve altta bulunan Gösterge Ayarlarından crosshairimizi kendimize göre ayarlıyoruz.

2. Detaylı Konsol İle

Bu yolda ise arkadaşlar size Konsol yardımı ile yaptığımız eski Counter Strike serilerinde yaptığımız gibi yapıyoruz. Ama burada da yeni komutlar bulunmaktadır. Eğer konsolu açamıyorsanız; Yine seçenekler > oyun ayarlarına girerek “Geliştirici Konsolonu Aktifleştir” diyoruz ve Konsolumuzu ayarlı olan tuş ile açabiliriz. Gelelim şimdi komutlara:

  • Crosshairimizin boyutunu ayarlamak için cl_crosshairsize “5” komutunu kullanıyoruz. Oraya yazmış olduğumuz 5 rakamını azaltarak boyutu küçültebilir. Rakamı yükselterek boyutu arttırabiliriz.
  • Crosshairimizin rengini ayarlamak için kullanacağımız komut cl_crosshaircolor “1” dir. arkadaşlar burada da öbüründe olduğu gibi 1 rakamını 5 e kadar değiştirerek renklere bakabiliriz. Yeşil renk için “1”, Sarı renk için “2”, Mavi renk için “3”, Ltblue için ise “4” rakamlarını kullanabilirsiniz.
  • Crosshair çizgilerini belirginleştirmek için cl_crosshairthickness “3” komutumuzu kullanıyoruz. Yine rakamları arttırıp yükselterek kalınlığı yani belirginliği ayarlayabilirsiniz.
  • Crosshairimizin yatay ve dikey çizgilerinin arasının açıklığını ayarlamak için ise kullandığımız komut cl_crosshairgap “2” komutudur. Yine rakamları arttırıp düşürerek açıklığı kendimize göre ayarlayabiliriz.
  • Crosshair saydamlığını ayarlamak için ise önce alpha komutunu aktifleştirmek gerek onun için konsola önce cl_crosshairusealpha “1″ yazıyoruz. Daha sonra ise cl_crosshairalpha “150″ komutu ile saydamlık miktarını ayarlayabiliriz. Fazla verdiğiniz taktirde crosshairiniz görünmez olur kayboldu diye korkmayınız.
  • Crosshairimizin ortasına nokta koymak istiyorsak kullanacağımız kod cl_crosshairdot “1″ komutudur. “1” değeri verdiğinizde aktifleşir. Eğer beğenmezseniz tekrar “0” yaparak yok edebilirsiniz.
  • Crosshair stilini değiştirmek için kullanacağımız kod ise cl_crosshairstyle “1” kodudur. “1” değeri default ellenmemiş ayarıdır. Eğer sabit dursun ateş ettiğimde oynamasın diyorsanız o değeri “2” yapmanız gerekmekte. Eğer sabit olmasın ateş ettiğimde açılsın diyorsanız “3” yapmanız yeterli.

3. Crosshair Genetor İle Yapma

  • Bu yol en kolay zorlanmayacağınız yoldur. Google dan bularak bu siteden kendi crosshairinizi tasarlayabilirsiniz. Ama biz size ikinci yolu öneriyoruz bir yerden bu komutları öğrenmeye başlamak gerek.

Evet arkadaşlar CS:GO Crosshair Ayarları konumuz bu şekilde eğer takıldığınız yapamadığınız bir yer olursa yorum olarak belirtmekten çekinmeyin. En kısa sürede konu hakkında bilgi sahibi editörlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

Ayrıca sitemizde yer alan CS GO Sistem Gereksinimleri ve CS GO Rütbeler adlı konularımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca CS GO ile alakalı her türlü sorunuzu bize yorum yazarak yöneltebilirsiniz.

Yorum yapın