Snapchat Yüz Efektleri Nasıl Kullanılır?

Snapchat yüz efektleri konumuza hoş geldiniz. Snapchat yüz efektlerinden kastımız animasyonlu yüz ifadesi olarak uygulanan Lens özelliği. Snapchat Lens özelliğini kullanarak filtreleri uygulamadan önce görme şansına sahipsiniz. Ancak bu özelliği kullanmak için önce açmanız gerekiyor, eğer açık değilse yazının alt kısmına göz atmanız yeterlidir. Eğer filtre özelliği açıksa nasıl kullanacağınız kısmına geçebilirsiniz.

Snapchat yüz efektleri ilk olarak ağızdan gökkuşağı şelalesi efekti ve daha sonradan ceylan efekti ile çok daha popüler bir hale geldi ve şuan Snapchat kullanan kullanıcıların tamamına yakını bu efektleri kullanıyor. Bu konuda bulunduğunuza göre Snapchat yüz efektleri nasıl açılır sorusunun cevabını arıyorsunuz. Çok basit arkadaşlar, şimdi sizlere Snapchat yüz efetkleri nasıl kullanılır detaylı bir şekilde anlatacağım.

Snapchat Yüz Efektleri Nasıl Kullanılır?

1- Snapchat hesabınıza giriş yapın.

2- Daha sonra Snapchat’de arka veya ön kamerayı kullanarak yüzünüzü tam kapsayacak şekilde kamerayı ayarlayın.

3- Yüzünüzü tam olarak görmüyorsanız efektler devreye girmiyor, o yüzden kamerayı tam olarak yüzünüzü görecek şekilde ayarlayın. 1-2 saniye bekleyin, sonra olayı anlayacaksınız zaten.

4- Eğer yüzünüzü tam olarak net bir şekilde ekranda görebiliyorsanız daha sonra ekranın her hangi bir boş alanına basılı tutun.

5- Basılı tuttuktan sonra efektler ekranın alt kısmında gözükmeye başlayacaktır. Aşağıdaki efektleri seçerek deneyebilirsiniz.

6- Eğer animasyonlu yüz efektlerini kullanmak istiyorsanız ekranda görünen yönlendirmeleri yapmanız gerekiyor. Örneğin, ağzını aç, dilini çıkar, kaşını kaldır, kafanı salla gibi yönlendirmelere uyarak animasyonlu yüz efektlerini kullanabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; bir efekt seçtikten sonra dilini çıkar yazıyorsa dilinizi çıkardığınızda animasyon olarak dil çıkarma ekleniyor.

Snapchat yüz efektleri nasıl kullanılır konumuz burada bitti, ancak eğer siz dediklerinizi aynen yaptım ancak filtreler yani yüz efektleri çıkmıyor diyorsanız o zaman şunu da unutmamanız gerekir.

Snapchat yüz efektleri çıkmıyor, gözükmüyor diyorsanız;

Snapchat filtrelerinin çıkmıyor olmasının iki sebebi olabilir hemen hepsini anlatayım. İlk olarak Snapchat ayarlarından filtre özelliğini aktif etmeniz gerekiyor.

1- Snapchat uygulamasına girin ve Ayarlar > Ek Hizmetler > Yönet yolunu takip ederek burada bulunan “Filters” uygulamasının aktif olup olmadığını kontrol edin, eğer yanında tik işareti yoksa aktif değil demektir. Aktif hale getirin, size “Konum hizmetlerini aç” şeklinde bir uyarı verecektir, konum işaretini seçin ve ilerleyin. Artık yüz efektleri açılmıştır, gidip tekrar deneyin eğer yine olmazsa aşağıdaki paragrafı okuyun.

2- Snapchat yüz efektleri yalnızca iPhone 5 sonrası Apple modellerinde ve Android 4.3 sürümü sonrasındaki Android cihazlarda çalışıyor. Cihazınız bu kriterlerin altında kalıyorsa maalesef Snapchat filtrelerini kullanamazsınız. Eğer sizin cihanızın bu gereksinimleri karşılayan bir cihazsa sorununuzu tam olarak belirten bir yorum yazmanız durumunda dönüş yapılacaktır.

Son olarak birde Snapchat eski efektler olayı var. Snapchat uygulaması sosyal medyanın gündemine göre efektleri değiştiriyor. Yani eskiden kullandığınız efekt bir süre sonra kaldırılabilir. Yerine sürekli yeni efektler gelir, bu konuda yapılacak bir şey yok. Soranlar olduğu için belirtmek istedim. Ayrıca konuyla ilgili değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Yorum yapın