Zehirleme Değişimi Efsunu Ne İşe Yarar?

Zehirleme değişimi efsunu oldukça faydalı bir özelliktir. Zehirleme değişimi resmi sunucularda en fazla %8 gelmektedir. Ancak değiştirilmiş PVP sunucularda bu oran sunucu yetkililerin belirledikleri oranlara çıkabilir. %20 gibi yapabilirler. Şimdi zehirleme şansı tam olarak ne demek onu açıklayalım.

Zehirleme Şansı Efsunu Ne İşe Yarar?

Zehirleme değişimi efsunu rakibi zehirler.

Zehirlenen rakibin HP yüklemesi durur.

Zehir rakibin toplam canının %5’ini emer. (30K can için 1.5K HP emer)

Zehirleme değişimi efsunu diğer efsunların haricinde seviye ile de alakalıdır.

Eğer rakiple aranızda 7 levelden fazla fark varsa zehirleme şansınız oldukça azalır.

Bazı yerlerde 7 seviye fark varsa zehirlemez yazmışlar, yanlış arkadaşlar zehirlenebilir, ancak zehirleme şansınız azalır.

Zehirlenme değişimi oldukça ama oldukça önemli bir efsundur. Her karakterde olması gerekir. Peki ama neden önemlidir. İlk olarak Boss yani patron kesimlerinde çok önemlidir. Çünkü patronlar çok yüksek canlara sahip oldukları için bizim atamadığımız damageleri zehirleyerek vurabiliriz.

Diğer bir önemli yönü de düellolar için geçerlidir. Rakibiniz diyelim 30K canı var, zehirlediğiniz zaman HP yüklemesi duracak ve her zehir değişiminde 1.5K canı gidecektir. Yani diyelim bir kere zehirlediğiniz düello esnasında zehir 5 kere vursa toplamda yalnızca zehir 7.5K canını götürecektir. Eğer rakiple aranızda 7 levelden fazla seviye farkı varsa zehirleme ihtimaliniz çok düşük olacaktır.

Evet arkadaşlar zehirleme şansı konumuz bunlardan ibarettir, eğer daha fazla bilgi istiyorsanız sorularınız varsa yorum yazabilirsiniz. Aşağıdan ilgili Metin2 konularımıza göz atabilirsiniz. Yarı insanlara karşı güç efsununun ne işe yaradığını ve hangi eşyalara geldiğini öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra Metin2 oyunundaki patronlardan biri olan Vahşi Yüzbaşı hakkında her şeyi bulabilirsiniz.

Yarı İnsanlara Karşı Güçlü Efsunu Ne İşe Yarar?

Metin2 Vahşi Yüzbaşı Hakkında

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir