Yuvarlak İçinde R ve C (®Registered, ©Copyright) İşareti Nasıl Yapılır?

Merhaba arkadaşlar bu konumuzda klavye’de yuvarlak içinde (®) registered ve yuvarlak içinde (©) copyright işareti veya sembolü nasıl yapılır onu göstereceğim. Bu işaretleri belirli kısayol tuşları bulunuyor, bu kısayol tuş kombinasyonlarını kullanarak bu sembol ve işaretleri elde edebilirsiniz. Yada isterseniz hiç uğraşmadan istediğiniz sembolü veya işareti kopyala+yapıştır yaparak kullanabilirsiniz.

® (registered)sembolü veya işareti nasıl yapılır?

® işaretini yapmak için ALT + 169 veya ALT + 0174 kombinasyonlarını kullanabilirsiniz. Bu işaret, kayıt edilmiş, tescilli anlamında kullanılır. Patent işareti olarak ta geçmektedir. İsterseniz de bu işareti direk buradan kopyalayarak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

© (copyright) sembolü veya işareti nasıl yapılır?

© işaretini yapmak için ALT + 184 veya ALT + 0169 kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Bu işaret, kopyalanma hakkının saklı olduğunu göstermektedir. Bu işareti de direk olarak buradan kopyala yaparak alabilir ve istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Bu işaretlerin yapılışını anlattım, isterseniz direk kopyala yapıştır yaparak ta kullanabilirsiniz. Ne anlama geldiklerini de açıkladım, eğer anlamları veya yapılışları konusunda aklınıza takılan bir soru varsa yorum yazabilirsiniz. Bunun haricinde yine başka bir işaret ve sembolü nasıl yapıldığını öğrenmek isterseniz yorum yazarak sorabilirsiniz. Ayrıca aşağıdan diğer ilgili konulara göz atabilirsiniz.

Zafer, tik, yıldız ve TM işaret veya sembollerinin nasıl yapıldığını öğrenmek veya kopyala+yapıştır yaparak kullanmak istiyorsanız tüm bu sembol ve işaretler için aşağıdaki ilgili konularımıza göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Zafer, Tik ve Yıldız İşareti Nasıl Yapılır?

TM İşareti Nasıl Yapılır?

Son güncelleme tarihi: 12.11.2017

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir