Youtube Kids Hazırlandı!

Google, tamamen çocuklara özel olarak geliştirilen Youtube Kids uygulamasını IOS ve Android için yayınladı.

Google’ın sadece çocuklara özel olacak bir Youtube uygulaması hazırladığını biliyorduk. Uygulamanın 23 şubat’ta yayınlanacağı duyurulmuş ve yayınlanmıştı. Bu haberi bu uygulamadan haberdar olmayan okuyucularımız için hazırlıyoruz.

Youtube Kids, IOS ve Android mağazaları App Store ve Google Play Store’da yer alıyor.

Ürün müdürü  Shimrit Ben-Yair yaptığı blog açıklamasında, Youtube Kids’in sadece çocuklar düşünülerek hazırlanan ilk Google ürünü olduğuna dikkat çekiyor ve artık Youtube Kids’le Youtube çocuklarımız için kullanımı daha kolay ve güvenli bir hale geliyor.

Çocukların kullanımı için özel olarak hazırlanan Youtube Kids’de sesli arama, büyük resimler ve kalın simgeler göze çarpıyor.

Uygulamada aileler için kontrol özellikleri mevcut. Videolara daha kolay ulaşılabilmesi için videolar dört farklı kategori altında birleşmiş ve oynatma listeleri ile çocuklar ve aileler istedikleri şeyleri daha kolay bulabiliyor.

Bu uygulama sadece ABD mağazalarında var maalesef. Uygulamanın yakın zamanda Kurio ve Nabi çocuk tabletlerinde yer alacağı duyurulmuştu. Fakat Youtube Kids uygulamasının diğer ülke mağazalarına ne zaman geleceği hakkında yapılmış hiçbir açıklama yok.

ABD uygulama mağazalarından birine sahipseniz Youtube Kids uygulamasını çocuklarınız için ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir