Yazacak blog konusu bulmak

Eğer yazacak blog konusu bulamıyorsanız tıkanıyorsunuz hatta blog yazmak için yetersiz sayılabilirsiniz. Bu yüzden kendinizi geliştirmeniz gerekmektedir. Eğer bir konuya tam manasıyla hakim olmadan blog konuları yazarsanız insanların onu okuyacağını ve yorum yapacağını düşünmeyin o konu çöp bir konudur ve ne ziyaretçi alır ne de yorum gelir. O yüzden insanlara farklı bir şeyler sunan ve gerçekten bilgilendiren faydalı olan şeyler yazmalısınız. Eğer konu başlığı türetemiyorsanız, üretemiyorsanız, biraz sağa sola bakma vakti gelmiş demektir.

blog konusu bulmak
blog konusu bulmak

Bunun için belirli bir liste yapalım;

1- Kitap okuyun

Eğer blogunuzun belirli bir kategorisi var ve sadece o kategoride blog yazıyorsanız, konunuzla ilgili kitaplar okuyun, dergileri takip edin. Yada blogunuzun konusu buna imkan vermeyen bir konu ise, sizde elinize bir kaynak bulmaya çalışın.

2- Sosyal medyayı aktif kullanın

Sosyal medyayı aktif kullanarak, bir çok yenilikten haberdar olabilir ve bunlarla ilgili konuları ve detayları blogunuza ilk önce siz taşıyabilirsiniz ve bu sizi bir adım öne geçirir.

3- Forumlarda aktif olun

Konunuzla ilgili forumlarda aktif olarak yer alın ve paylaşım yapın, faydalı ve kaliteli paylaşımlarınız da blogunuzu kaynak olarak göstererek blogunuza ziyaretçi çekin ve forumda aktif olmak size blogunuzda yazacak bir çok fikir verecektir.

Benden bu kadar sizinde önerileriniz varsa, yorum ile bize yazabilirsiniz.

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir