WordPress zamanlanmış bakım uyarısı

Bir WordPress hatası ile yine sizlerle birlikteyiz. Aslında bu bir hata bile sayılmaz ama bir çok kullanıcı bunu görünce paniğe kapılabilir. Zamanlanmış bakım dolayısıyla site uygun değil bir kaç dakika içinde tekrar kontrol edin diyerek koca bir yazı ile sitemizin ana sayfasında yer alır. Bu hatanın çözümü oldukça kolaydır, hatta hiç bir şey yapmazsanız kendiliğinden bile çözülme ihtimali vardır. Güncelleme yaparken eğer toplu bir biçimde yaptıysanız bu hatayı alabilirsiniz.

WordPress zamanlanmış bakım uyarısını kaldırmak

5 dakika bekleyin eğer bu uyarı kalkmaz ise, ftp’ den ana dizinde oluşan .maintenance isimli dosyayı kaldırarak çözebilirsiniz. Bu bir güncelleme hatası olarak görülebilir. Bu bakım modu’ dur ve sizde isterseniz sitenizi bakıma alabilirsiniz.

WordPress bakım modu eklentisi 

WordPress Maintenance Mode eklentisi ile sitenizi bakım moduna alabilirsiniz. Peki bu bakım modu eklentisi ile neler yapabiliriz.

  • Bakım modu süresini ayarlama
  • Özel bakım modu ana sayfası hazırlama
  • 3 adet hazır bakım modu teması seçimi
  • Bakım modu mesajını düzenleme
  • Yönetici ve belli üyelere erişim izni vermek

Kurulumu ve ayarları çok basittir ve yukarıda yer alan maddelerdeki özellikleri kullanabilirsiniz. Aşağıdaki linkten eklentiyi indirebilirsiniz.

http://wordpress.org/plugins/maintenance-mode/

WordPressi eklentisiz bakıma almak için index.php dosyasının adını index2.php olarak değiştirin, oraya istediğiniz mesajı yazarsınız. Daha sonra ismini düzelterek bakım modundan çıkartabilirsiniz.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir