WordPress yorum formunu düzenleme

Bir çok kişi nofollow olarak olsa bile sitesinden link çıkışları yapılmasını istemez. Çünkü artık çoğu kişi  site sahibi ve bir şekilde anlamlı veya anlamsız yorumlar yazarak diğer sitelerden yorum yazarak link alma peşinde. İşte tam bu yüzden hem site kalitemizi arttıracak hemde sitemizdeki yorum bölümünden çıkacak olan linklerden kurtulmamız için wordpress’ in yorum formundaki web site bölümünü kaldıracağız.

Yorum formundan web site bölümünü kaldırmak

İşlem oldukça basit;

1- ftp’ ye bağlanıp ardından httpdocs/wp-includes yolunu izleyerek, comment-template.php dosyasını açıyoruz.

2- 2058 ve 2059 numaralı satırdaki aşağıdaki kodları siliyoruz ve yorum formundan web site bölümünü kaldırmış olduk.

‘url’ => ‘<p class=”comment-form-url”><label for=”url”>’ . __( ‘Website’ ) . ‘</label> ‘ .'<input id=”url” name=”url” ‘ . ( $html5 ? ‘type=”url”‘ : ‘type=”text”‘ ) . ‘ value=”‘ . esc_attr( $commenter[‘comment_author_url’] ) . ‘” size=”30″ /></p>’,

Yorum formundaki kodları kaldırmak 

“Şu html etiketleri ve özelliklerini kullanabilirsiniz” diye başlayan yazıyı kaldırmak için 2080 numaralı satırdaki aşağıdaki kodları buluyoruz ve siliyoruz. Bu kodların yer almadığı bir temada kullanabilirsiniz, yorum formu bölümündeki bu kod satırı her temada olmaz ( büyük ihtimalle sizde bunun farkındasınızdır fakat bilmeyen bir kişiye bile ulaşabilir düşüncesi ile yazdım) Kaldırılacak kod satırı aşağıdaki görselde olduğu gibidir.

yorum formundaki kodları kaldırmak
yorum formundaki kodları kaldırmak

‘comment_notes_after’  => ‘<p class=”form-allowed-tags”>’ . sprintf( __( ‘You may use these <abbr title=”HyperText Markup Language”>HTML</abbr> tags and attributes: %s’ ), ‘ <code>’ . allowed_tags() . ‘</code>’ ) . ‘</p>’,

ancak bu işlemlerden sonra gelen WordPress güncellemesinde bu işlemleri tekrarlamanız gerekmektedir. İşlem zaten kolay ve basit hemen yapmanız mümkün. Bu blogumun ilk yazısı oldu, o yüzden heyecanla ve hızlı bir şekilde yazdım. Bu sebeple yazı hataları olabilir mazur görün. Bir anca önce bir içerik girip bloga bir yerden başlamak istedim. Yorumlarınızı bekliyorum.

Yazıyı son güncelleme tarihi : 19 temmuz 2014 04:01

BURADAKİ YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR BİR GÖZ ATIN:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir