WordPress etkili ping listesi

Bir çok blogda ve forumda paylaşılan genellikle WordPress index hızını arttırmak isteyen site sahiplerinin aradığı listeler yayınlanır. Kimi yerde 200 kimi yerde 500′ ü bile aşan listeler yayınlanır. Bu oldukça yanlıştır, boşuna dememişler nerede çokluk orada b.kluk diye. Her şeyin fazlası zarardır bunun için birde mantık aramaya gerek yoktur. Kendi sitemde kullandığım ping listesinde site sayısı şuan tam olarak 19 ve açıkçası bu bile bana fazla geliyor. Bunları zamanla azaltmaya ve mümkünse bu sayıyı dokuza çekmeye çalışacağım. Tabi ki index hızı bir tek WordPress ping listesi düzenlemesi ile istenilen ayara gelmez ama buda bir katkıdır ve listeyi kullanmanızda yarar vardır. Bu liste için 1 gün boyunca saatlerce arama yaptım ve en kaliteli güncel ping listesini hazırladım. Peki bu ping listesini neye göre oluşturdum.

WordPress 2014 güncel ping listesi kriterleri; Bu listedeki sitelerin hepsinin page rank değerlerini, alexa dünya ve ülke sıralamalarını, backlinklerini bunun yanı sıra hız puanlarını , bağlı linklerini ve site yaşlarını göz önüne alarak değerlendirdim ve oluşturdum. Ayrıca genel olarak Avrupa, Asya , Amerika kıtaları şeklinde eşit olarak ayarlamaya gayret gösterdim.

Ping listeleri gerçekten index hızını arttırıyor mu ? 

Artırıyor. Ne kadar bir katkısı var bunu ölçemeyiz ama, kafasında soru işareti olan arkadaşlara söylüyorum; WordPress panel bölümünde bu ayar kısmı yer alıyorsa vardır bir hikmeti deyip bir denemelerini tavsiye ederim. WordPress ping listesi en güncel hali ile sıcağı sıcağına paylaşımını yapıyorum. İşte karşınızda güncel, hepsi çalışan ping listesi.

Güncel ve Etkili WordPress Ping Listesi

http://rpc.pingomatic.com/
http://rpc.twingly.com/
http://www.blogdigger.com/RPC2
http://api.nrelate.com/rpcpinghost/
http://www.bloggernity.com/
http://www.bloglines.com/ping
http://www.feedster.com/
http://api.my.yahoo.com/RPC2
http://xianguo.com/xmlrpc/ping.php
http://rpc.twingly.com/
http://www.wasalive.com/ping/
http://www.bing.com/webmaster/ping.aspx
http://rpc.weblogs.com/RPC2
http://ping.fc2.com/
http://blog.with2.net/ping.php
http://blog.youdao.com/ping/RPC2
http://www.pingfarm.com/
http://www.masspinger.com/tr/
http://blogsearch.google.com/ping/RPC2

Birde görsel ekleyeyim benimde kullanmış olduğum liste budur arkadaşlar. Bu görseli de hayrına koymuyorum he, görsel aramalarda yukarı çıkalım biraz dimi ama 🙂

wordpress ping listesi 2014
wordpress ping listesi 2014

Konuyu okuyan yararını gören veya yararını göremeyen tüm arkadaşlar konu altına yorumlarını bekliyorum. Çünkü yoruma açık bir konu herkes faydalanıp, faydalanmadığını yazarsa daha sağlıklı bilgiler edinmiş oluruz, umarım bunları bizden esirgemezsiniz.

BENZER YAZILAR

2 YORUM “WordPress etkili ping listesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir