WordPress benzer yazılar eklentisi

Kendi blogumda da kullandığım benzer yazılar eklentisini sizlerle paylaşıyorum. Çoğunuzun bildiği bir gibi sitemizin kalitesini ve sitede geçirilen süreyi arttırmak için benzer yazılar oldukça işe yarıyor. Çünkü sitemizde bir yazı okuyan ziyaretçinin ilgili benzer yazılarda dikkatini çekiyor ve sitede kalmaya , gezmeye devam ediyor. Bunun sonucunda ise sitemiz arama motorlarında daha üst sıralara çıkmaya başlıyor ve ziyaretçi sayımız artıyor.

Sayfa gezme oranı, siteden hemen çıkma , siteye eski ziyaretçilerin dönme oranı gibi oranlar doğrudan ziyaretçi sayımızı etkileyen içerikten sonraki ve içerikle paralellik gösteren en önemli noktalardır. Benzer yazılar eklentisi sayesinde sitede gezme oranı ve sitede kalma oranı artacaktır.

WordPress basit benzer yazılar eklentisi YARPP 

Eklentimizin adı YARPP, ve oldukça basit bir arayüze sahip küçük bir eklenti. Eklentiyi yükleyip aktif hale getirdikten sonra yapmamız gereken çok küçük ayarlar var. Ayar bölümü de oldukça basit, isteğinize göre ayarlarını yapabilirsiniz. Eklentinin WordPress default temasındaki görünümüne aşağıdaki görselden bakabilirsiniz;

wordpress benzer yazilar eklentisi yarpp
wordpress benzer yazilar eklentisi yarpp

Eklentinin tam ismi Yet Another Related Post Plugin ( YARPP ) şuan benim kullandığım sürümü ise 4.2.2, eklenti ekle kısmından aratıp bulup kurabilirsiniz.

Umarım işinizi görmüştür.

BURADAKİ YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR BİR GÖZ ATIN:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir