WhatsApp Nedir, Nasıl Kullanılır ?

WhatsApp İnternet bağlantınız mevcutken anlık olarak mesajlaştığınız ve dosya paylaşımı yapabildiğiniz tamamen ücretsiz bir uygulamadır.

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile mesajlaşma uygulamaları da giderek arttı. Bunların içinden WhatsApp uygulaması en önde gözüküyor. Geçtiğimiz yıllarda çoğu ülkede en çok indirilen İOS ve Android uygulaması oldu. WhatsApp internet üzerinden karşılıklı mesajlaşma, müzik, resim vb. dosyalar gönderebilme programı olan WhatsApp, GSM operatörlerine ödediğimiz kısa mesaj fiyatlarını düşürmenin en güzel yollarından biridir. WhatsApp uygulaması geçtiğimiz senelerde GSM operatörlerine 13.9 milyar dolarlık bir SMS gelir kaybı yaşatmıştır. WhatsApp kullanarak SMS paketlerine son verebilirsiniz.

WhatsApp kullanabilmeniz için telefonunuzun internete bağlı olması gerekir. Kablosuz ağa (wifiye) yada mobil internet paketi satın almış olmamız gerekiyor. WhatsApp uygulamasında mesajlaşabilmek için karşındaki kişininde bu uygulamayı kullanması gerekir, yani konuşacağınız kişide de WhatsApp uygulaması bulunmalıdır. Peki WhatsApp nedir anladık, ancak WhatsApp nasıl kullanılır ? Hemen bu soruya da cevap verelim.

WhatsApp Nasıl Kullanılır ?

Öncelikle ücretsiz olarak bu uygulamayı indirmeniz gerekiyor, aşağıdaki bağlantılar üzerinden WhatsApp uygulamasını ücret ödemeden indirin.

Android İçin WhatsApp İndir

İOS İçin WhatsApp İndir

Evet WhatsApp uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra bulun ve açın. Kayıt olurken sizden telefon numaranızı isteyecektir. Numaranızı girin daha sonra size SMS ile doğrulama kodu gelecektir, bu kodu girerek hattınızı doğrulayın. Daha sonra telefon rehberine girin, WhatsApp tüm rehberi tarayacak ve WhatsApp kullanan kişileri listeleyecektir. Daha sonra listenizdeki tüm kişilerle anlık olarak mesajlaşabilir ve dosya paylaşımı yapabilirsiniz. Ayrıca grup olarak konuşmalar ve paylaşımlarda yapabilirsiniz hem de tamamen ücretsiz !

Ayrıca sitemizde yer alan Mobogenie APK İndir ve WhatsApp İndir adlı konularımıza göz atarak bu konular hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

BURADAKİ YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR BİR GÖZ ATIN:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir