Valve İçin Türk Oyunculardan İmza Kampanyası!

Dünyada birçok kişi tarafından oynanan CS:GO ve Dota oyunları için Türkiye’de bir imza toplama kampanyası başlatıldı.  

valve

Oyun sektörü yıllar geçtikçe mükemmel olmaya yaklaşıyor. AAA kalitesinde oyunlarımız çoğunlukla dünya pazarında olmasa dahi indie oyunlarımız bazen bizi mutlu etmeye yetiyor.

Geçen zamanlara baktığımız zaman League of Legends oyununda, Uluslararası Gamescom Wildcard turnuvasını 1. olarak bitiren Dark Passage, uluslarası FİFA turnuvalarında çok büyük başarıları olan Emre “Riv9” Kayır ve yakın bir tarihte  CS:GO oyununda Türkiye’yi Kopenhag Oyunları’nda gururlandıracak Space Soldiers‘ı görmekteyiz. Ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine de inanıyoruz.

Oyuncularımız bu kadar başarılı ve daha çok başarı istiyorken maalesef ki ülkemizde League of Legends haricinde Türkiye’de stüdyosu ve oyun sunucusu olan başka bir oyun yok. Bu tabi ki bizi üzüyor. Şimdiki haberimizde bu durumdan sıkılmış arkadaşlarımızın başlattığı umut dolu bir kampanya var.

Ülkemizde çok sayıda Dota 2 ve Counter-Strike: Global Offensive oyuncusu var. Oyuncular genellikle ping ve lag sorunundan dertliler. Bunun yanı sıra ülkemizde yapılmayan turnuvalar ve hileler var. Bir Türk oyuncu bunun için Change.org’da bir imza kampanyası başlatmış. Bu kampanyanın amacı Valve‘e, yani Gabe Newell‘a Türkiye’de bu oyunlar için sunucu açılması isteğini iletmek. Kampanyanın şimdiden 6.500 tane imza aldığını da söyleyelim.

Kampanyayı imzalamak için: https://www.change.org/p/gabe-newell-valve-company-valve-t%C3%BCrkiye-de-cs-go-ve-dota-2-sunucusu-a%C3%A7s%C4%B1n

Bir umut bu imzalar başarılı olabilir. Siz ne düşünüyorsunuz?

 

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir