44 En İyi Ücretsiz WordPress Temaları

WordPress tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızla yaygınlaştı. Gerek güvenliği, gerek açık kaynak kodlu olması hem de kolay kullanımı sayesinde en çok tercih edilen içerik yönetim sistemlerinden birisi haline geldi. WordPress sitelerin en önemli noktalarından birisi temadır. Birde maalesef Varez* tema ( Türkçe yazdım ) olayı vardır. Ücretli satılan temaların bir şekilde ücretsiz servis edilmesi giderek yaygınlaşıyor. Sakın bunlara kanmayın, bir çok ücretsiz ve oldukça iyi temalar var, bunları kullanmanızı öneririm, yoksa başınız ağrıyabilir. Ayrıca size bir iyi bir temada bulunması gerekenleri kısaca sıralamak isterim.

İyi bir temada bulunması gereken özellikler;

 • Hızlı olması.
 • Temiz ve SEO’ ya uygun kodlanmış olması.
 • Göz yormayan, hoş bir tasarıma sahip olması.
 • İşlevsel ve basit olması.
 • Site içeriğine uygun bir yapıda olması.
 • Responsive olması. ( Mobil & Tablet & PC )

wordpress temalari

Kısaca böyle toparladım, bu başlıklara uyarsanız işinizi kolaylaştıracak iyi bir temaya sahip olmuş olacaksınız.Şimdi sizlere kendi derlediğim WordPress temaları & Ücretsiz WordPress temalarılistemi sunacağım. Bu konuda yer alan tüm temalar yapımcıları tarafından ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. Bu konuyu açmadan önce 1 aya yakın bir süre araştırma yaptım ve baya bir ücretsiz WordPress tema taraması yaptım, bunun yanı sıra 2 yılı aşkın WordPress deneyimi olan birisi olarak aklımda kalan temalarla birlikte bu listeyi oluşturdum.

Ücretsiz WordPress Temaları

Ücretsiz dağıtılan WordPress temalarının ön izlemeleri, görselleri ve indirme bağlantıları.

Bazı temaları indirmek için yükle bağlantısındaki yapımcının sitesine üye olmanız gerekmektedir.

Hueman WordPress Teması

Benim şuan sitemde kullandığım temadır. Oldukça iyi ve bence kaliteli bir temadır. Hızlı ve küçük boyutludur. Ana sayfayı tek yada çift sidebar olarak kullanımı ayarlanmaktadır. İçerisinde sosyal paylaşım butonları mevcuttur. Temanın genel olarak genişliğini, logonun genişliğini, benzer yazıları ve sonraki – önceki yazı bölümlerini ayarlayabiliyorsunuz. Denemenizi tavsiye ediyorum.

demo yükle

 

hueman2

Anew WordPress Teması

Hueman teması ile aynı yapımcının elinden çıkmış bir temadır. Ancak bu tema diğer tema ile benzerlikler gösterse de bu tema daha çok kişisel blog teması olmaya uygundur diyebilirim. Yukarıda bahsi geçen özelliklerin bir çoğunu bu temada desteklemektedir ve Hueman temasından daha yeni bir temadır.

demo yükle

 

anew1

 

Stargazer WordPress Teması

Oldukça hızlı ve küçük boyutlu SEO açısından mükemmel bir temadır. Çok temiz kodlanmıştır, basit ve işlevsel bir temadır. Konu içerisine ilk eklenen resmi öne çıkarılmış görsel yapar, isterseniz bunu değiştirirsiniz tabi. Bir ara kullandım, o aralarda hitlerim baya bir artmıştı. Basit ve kaliteli, sade tema arayanlar kesinlikle kullanmalılar. Alttaki görsel alt temalarından birisi olan Kepler’ a aittir.

demo yükle

 

stargazer

Bueno WordPress Teması

Oldukça kaliteli ücretsiz bir kişisel blog temasıdır. Woothemes yapımı olan tema yanlış hatırlamıyorsam eğer, ilk çıktığı zamanlarda ücretsiz ve oldukça pahalı bir tema idi, daha sonra gerekli satış rakamına ulaşıldı her halde ve ücretsiz dağıtılmaya başlandı.

demo yükle

 

bueno

Playbook WordPress Teması

Oldukça kaliteli ve tasarım olarak göze hitap eden bir temadır. Hazır sponsor alanları ve resimli benzer yazılar alanları ile birlikte, sade, hoş ve hızlı bir temadır, tasarımını beğenen arkadaşlar kesinlikle bu temayı denemelidirler.

demo yükle

 

Playbook

DualShock WordPress Teması

Yukarıdaki Playbook ile aynı yapımcıya sahip bir tema daha, şunu da belirteyim bu temaları indirebilmek için yükle bağlantısındaki sitelere üye olmanız gerekiyor. Bu şekilde temaları indirebilirsiniz. Hoş bir kişisel blog teması daha, daha bir çok içeriğe de uygun olabilecek temiz ve sade bir tema, tercih edebilirsiniz.

demo yükle

 

DualShock

 

CleanPress WordPress Teması

Basit ve sade tamamen ücretsiz bir WordPress teması, tema wordpress.org üzerinden indiriliyor.

demo yükle

 

cleanpress

 

HarmonUX CORE WordPress Teması

Renkli, hızlı ve kullanıcı sitede tutmak için oldukça iyi ve kaliteli bir temadır. Yapımcısı tarafından WordPress ücretsiz temalar bölümüne yüklenmiştir. Tema WordPress üzerinden 12 bin den fazla indirilmiştir.

demo yükle

 

harmonux

 

Moesia WordPress Teması

Kaliteli, hızlı ve responsive bir temadır, gerçi tüm temalar responsive artık, aksi halde bir işe yaramıyor ve site iddiasını sergileyemiyor.

demo yükle

 

moesia

Fashinonista WordPress Teması

Minimal tarzda, kişisel bloga ve magazin formatına uygun oldukça tarz bir temadır.

demo yükle

 

fashionista

Flat WordPress Teması

Adı üstünde flat bir tema :) Minimalist bir tasarıma sahip, kişisel blog içeriğine daha uygun, yada kodcu arkadaşlar için ideal bir tema diye düşünüyorum. Öyle fazla kullananda yok, tertemiz mis gibi tema, bence bir süre kullanılıp denenmesi gereken kaliteli temalardan birisi. Kişisel blog yazan kişi sayısı oldukça azaldı, ancak yine de kaliteli yazılar ve bu tür temalar ile başarı sağlanabilir. Tema Yoarts tarafından WordPress.org üzerinden ücretsiz olarak dağıtılıyor.

demo yükle

 

flat

 

MH Magazin Lite WordPress Teması

Ana sayfa da yalnızca küçük başlıklardan oluşan post dizilimi ve tekil yazı bölümünün şıklığı ile birlikte gerçekten kaliteli bir portal ve magazin teması olabilir. Ayrıca küçük ve hızlı olması da temanın bir diğer avantajıdır.

demo yükle

 

mhmlite

 

Hemingway WordPress Teması

WordPress üzerinden dağıtılan kaliteli bir kişisel blog teması, temiz ve hızlı olması en öne çıkan özellikleridir.

demo yükle

 

hemingway

 

PinBin WordPress Teması

Pinterest sitesinin ardından bildiğiniz gibi bir çok aynı tasarıma sahip site ortaya çıkmaya başladı. Hatta bu tarzda bir çok tema yapılmaya başlandı. İşte o temaların arasından ücretsiz ve kaliteli bir tema.

demo yükle

 

pinbin

 

Mansar WordPress Teması

Bir çok içeriğe uygun, kaliteli ve hoş bir WordPress teması, Mansar. Bu temada yapımcı tarafından WordPress.org üzerinden yayınlanmıştır.

demo yükle

 

mansar

Gridsterline WordPress Teması

Grid düzeninde oldukça hoş, sol tarafta bir sidebar’ dan oluşan sade ve temiz bir blog temasıdır.

demo yükle

 

gridsterline

Pinnacle Teması

demo yükle

 

 

pinnacle

 

Sight Teması

demo yükle

 

sight

 

Suburbia Teması

demo yükle

 

subur

 

Designfolio Teması

Oldukça eski bir tema, tarihi eser sayılabilir :) WordPress üzerinden yayımlanıyor.

demo yükle

 

designf

Gridly Teması

Çok hoş bir tasarıma sahip, ideal kişisel blog temalarından bir tanesi daha… Ayrıca temanın toplam boyutu da oldukça küçük.

demo yükle

 

gridly

Paper Teması

Hey gidi günler hey…

demo yükle

 

paper

MioMio Teması

Oldukça kullanışlı, responsive, hızlı ve şık bir tasarıma sahip WordPress blog teması.

demo yükle

 

miomio

 

Delivery Lite Teması

Adsense üzerinden para kazanan blog yazarı arkadaşlar için en iyi ücretsiz temalardan birisidir. Hızlı, sade ve reklam yerleşimine çok uygun bir temadır. Kullanışlı bir temadır, ister teknoloji, magazin isterseniz de blog, portal teması olarak kullanabilirsiniz. Her içeriğe uyar bir tema tipi var.

demo yükle

 

deliverylite

 

Point Teması

Süper bir tema, Adsense için de birebir, kesinlikle denenmesi gereken ücretsiz ve sade temalardan birisi.

demo yükle

 

point

GoMedia Teması

Bu temamız da yine Adsense için elverişli gözüküyor.

demo yükle

 

gomedia

 

Pronto Teması

Bir Wpexp teması, bu temayı indirebilmek için indirme sayfasındaki siteye üye olmak zorundasınız. Tamamen ücretsiz bir temadır, üyelik de ücretsizdir. Üye olduktan sonra temayı indirebilirsiniz.

demo yükle

 

pronto

 Apollo Teması

Oldukça kaliteli bir WordPress temasıdır. Bir çok benzeri ücretli olarak satılmaktadır. Basitlik ve sadelikten yana olan arkadaşlar için ideal bir blog teması diyebilirim. Her türlü içeriğe uygundur, oyun, yemek tarifi, kişisel blog, vs. her türlü içerikle rahatlıkla kullanılabilir. Konu içerisinde yazar hakkında bölümü ve önceki, sonraki konu yönlendirmesi vardır.

demo yükle

 

apollo

 

BresponZive Teması

Kaliteli bir blog temasıdır, magazin, haber ve teknoloji ve oyun içeriklerine uygun bir temadır.

demo yükle

 

brespon

 

İmag Mag Teması

Hatırladığım kadarı ile çok eski bir tema, sanki WordPress kullanmaya ilk başladığım zamanlarda bile bu tema piyasada vardı gibi  geliyor.

demo yükle

 

imagmag

Alkane WordPress Teması

Yine WordPress üzerinden yayımlanan oldukça kaliteli, hızlı ve sade bir blog teması, sitenizi başarıya ulaştıracak temalardan bir tanesidir.

demo yükle

 

alkane

 

Launch Teması

demo yükle

 

launch

Gadgetry Teması

demo yükle

 

gadgetry

Great Teması

demo yükle

 

great

 

Abox Teması

demo yükle

 

abox

 

Respo Teması

demo yükle

 

respo

Foly Teması

Arkadaşlar temanın demosundaki arkadaş Manga grubunun solisti Ferman’ a benzemiyor mu :)

demo yükle

 

folly

 

Workality Teması

demo yükle

 

workality

 

Corporate Teması

demo yükle

 

corporate

Hexa Teması

demo yükle

 

hexa

 İmpero Teması

demo yükle

 

impero

Memento Teması

demo yükle

 

memento

 

Elegant Teması

Bir wpexp teması daha, bu temayı da diğer bir çok temada olduğu gibi indirebilmek için üye olmanız gerekiyor.

demo yükle

 

elegant

GoPress Teması

Oldukça kaliteli, hızlı, sade ve düzenli bir blog temasıdır. Her konu altında 3 adet resimli benzer yazılar gösterilir. Şık bir yorum formuna sahiptir.

demo yükle

 

gopress

Şimdilik 44 adet tema ile listemizi tamamladım. Ancak ilerleyen zamanlarda beğendiğim, ücretsiz temaları bu listeye ekleyeceğim. Yani ara ara güncellemeler olacaktır. Ayrıca şunu tekrar hatırlatmak isterim, burada yer alan temalar tamamen ücretsizdir ve yapımcılar tarafından yayımlanmıştır. Tüm hakları onlara aittir, ben yalnızca burada bulunan temaları bir araya getirdim, ücretsiz ve kaliteli WordPress teması arayan arkadaşlara sundum. Temaların bazılarını indirebilmek için üye olmanız veya sosyal medyada paylaşım yapmanız gerekecektir, bunu da buradan tekrar söyleyeyim.

Elimden geldiğince çok araştırarak, en kaliteli temaları bulmaya gayret gösterdim, bunun yanı sıra doğal olarak kişisel blog temalarına ağırlık verdim. Ancak, çeşitlilik olması için farklı kullanım alanlarını karşılayabilecek temaları seçmeye çalıştım. Gözümden kaçan şeyler, yazım yanlışları, tema isimleri, ön izleme ve yükleme bağlantıları bölümlerinde hatalar olabilir, şimdiden kusura bakmayın, ve lütfen bu tür hataları fark ederseniz, yorum yazarak bize bildirin, gösterdiğiniz hassasiyet için şimdiden teşekkür ederim.

En kaliteli ve duyarlı ücretsiz WordPress temalarını sizlere sunmaya çalıştım, umarım aralarından beğendiğiniz ve kullanacağınız temalar çıkar. Bu konuyu açmak için epey bir emek harcadım ve uğraştım. Emeğimin karşılığı olarak, olumlu veya olumsuz yorumlarınızı bekliyorum.

Ayrıca Blogger kullanan arkadaşlar, sitemizde yer alan Blogger temaları adlı konumuza göz atabilirler.

Suburbia indirme bağlantısı Mert arkadaşımızın yorumu üzerine düzenlenmiştir.

Son güncelleme tarihi: 7.2.2017

BURADAKİ YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR BİR GÖZ ATIN:

22 YORUM “44 En İyi Ücretsiz WordPress Temaları

 1. Halit Vuran Reply

  Emeğiniz için teşekkür ederim. Güzel bir yazı hazırlamışsınız.
  Çok baktım ama ben karar veremedim. Sizin bilginize güvenerek dekorasyon üzerine önerebileceğiniz galeri sistemi olan temalar hangileri olurdu.
  Benim şuanda ilk gözüme çarpan Stargazer oldu.
  Öneriniz benim için değerlidir.

  • Yemre Post authorReply

   Daha önce hiç dekorasyon sitesi ile ilgilenmedim, ilgi duymadım, hiç bir fikrim yok ancak Stargazer oldukça özel bir temadır. Google aramalarında hızla yükseltir sizi 🙂

   • Halit Vuran Reply

    Aslında dekorasyon sitesinin diğer sitelerden pek bir farkı yok. Sadece galeri sistemi ve görsellik ön planda oluyor o kadar.
    İlginize teşekkür ederim bir deneyeyim. Şuanda lisanslı bir tema kullanıyorum ama son zamanlarda tüm sitelerde tıkanma olmaya başladı. Temadan olabilir diye denemeler yapıyorum açıkçası.

    • Yemre Post authorReply

     Denemekten zarar gelmez Halit hocam, deneyin, araştırın. İçinize sinene kadar yenileme yapın, üstelik yenilik iyidir 🙂 Themoforest üzerinde de çok iyi temalar var araştırabilirsiniz.

     • Halit Vuran

      Eyvallah sağolun. 3-5 tema indirdim ama hiçbirinde galeri sisteminden verim alamadım. Bakalım biraz editlerim olmazsa temaları ne yapabiliriz diye bakmak lazım.

      İlginize teşekkür ederim. Güzel bir siteniz var sürekli takipteyim bundan sonra

 2. mert Reply

  merhaba, güzel derlenmiş bir içerik ellerinize sağlık, suburbia indirme linkinde sight geliyor, düzeltme şansınız olur mu?

  • Yemre Post authorReply

   Öncelikle değerli yorumun ve düzeltmen için teşekkür ediyorum Mert. Söylediğin gibi Suburbia WordPress temasının indirme bağlantısını düzenledim, şuan indirebilirsiniz, katkın için tekrar teşekkürler.

 3. altın fiyatları Reply

  altın sitesine uygun birtsne yok mu elinizde

 4. burak basak Reply

  emegin için saol kardes ben sitemde
  günlük yeni ptc sitelerini yayınlıyacam 5-6 tane indirdim
  tekrardan saol

 5. metin calgın Reply

  birçok kişinin ücretli olarak yapmaya çalıştığı işlemleri burada yayınlamanız gerçekten güzel sağol

  • ynadmin Post authorReply

   Biz teşekkür ederiz tema arayan adam 🙂 Kolay gelsin.

   • ozan Reply

    Selam ben bir kaç tema indirdim ve kurmaya çalıştım kardeşim ama olmadı.

    Birisini kurdum ama ön sayfada çalışan slaytlar yok göremedim veya bulamadım, editleyemedim kısacası,
    yardımın için şimdiden teşekkürler…

 6. Enes Reply

  Merhaba iyi günler ben kişisel blog açıcam teknoloji ile ilgili olucak. Renkli olması lazım. Elinizde bana uygun bişey var mı ?

 7. m.zafer Reply

  emeğiniz için teşekkürler sevgili admin 🙂
  ben anne bebek sitesi için mavi yoğunluklu bir tema arıyorum ama karar veremedim 🙁
  yardımcı olursanız sevinirim…

 8. web tasarım fiyatları Reply

  Paylaşım için teşekkürler. Çok yararlı oldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir