Twitter oto takip etme programsız (Resimli Anlatım)

Twitter çığ gibi büyüdü, bana kalırsa önümüzdeki yıllar içerisinde Facebook erimeye devam ederken, Twitter çok bir şey kaybetmeyecek. Yada daha az kitle kaybına uğrayacak diye düşünüyorum. Öncelikle söyleyeyim, ilk çıktığı günlerde Twitter’ a üye oldum, fakat hiç bir zaman aktif olarak yer almadım. Hiç bir sosyal ağda aktif olarak yer almadım, gereksiz buldum. Ancak Blog sahibi birisi olarak Google yüzünden eğer bir yerlere gelebilmek istiyorsak, sosyal ağlarda aktif olarak yer almamız şart oldu. Yeni algoritmalar ile birlikte, sosyal ağlardan gelen ziyaretçi daha etkili olmaya başladı. İşte bende bu yüzden otomatik takip etme kodu ile Twitter’ da takipçi sayımı arttırmaya başladım. Çok kolay hemen size nasıl yapılacağını resimli bir şekilde anlatayım.

twitter

Öncelikle bu konuyu okuyan bilirler ki, Twitter’ da takip eden, takip edilir. Hepsi takip etmese bile, takip ettiğiniz kişilerin yarısından fazlası %60 ı sizi geri takip edecektir. O yüzden bizde şimdi günde 1000 kadar takipçi kasarak, onların bizi takip etmesini sağlayacağız. Basitçe bir yol ile, ban yemeden, takipçi sayımızı arttıracağız. Aşağıdaki Twitter kurallarını bilmenizde fayda var.

twitter takip

Twitter Otomatik Takip Etme ( Programsız )

1- İlk olarak kısaca olayı özetleyeyim, daha sonra ise adım adım neler yapacağımız konusuna geçelim. Takipçi sayısı bol bir kişinin sayfasına gireceğiz, oradan takipçilerine tıklayacağız, ardından o listeyi aşağı doğru kaydırıp ekrandaki takipçi sayısını çoğaltacağız, ardından kodu girerek, otomatik takip etmeye başlayacağız ve o sekme açık kalacak işlemler bitene kadar. Yeni bir sekme açarak Twitter profilinizden durumu kontrol edebilirsiniz.

2- Yüksek takipçi sayısına sahip bir kişinin profiline girin ve takipçi sayfasını açın.

3- Daha sonra ne kadar kişiyi takip etmek istiyorsanız, sayfayı o kadar aşağıya kaydırın.

4- Ardından sağ tıklayarak “Öğeyi denetle” deyin. Karşınıza aşağıdaki resimde olduğu gibi bir ekran çıkacaktır. Daha sonra oradan “Console” yazan kısıma tıklayın

twitter1

4- Daha sonra açılan “Console” bölümüne aşağıda size vereceğimiz kodları kopyalayıp, “Console” bölümüne yapıştırın, işlem tamamdır. Daha sonra bekleyin o yavaş yavaş takip eder.

twitter3

Yukarıdaki “Console” bölümüne tıkladıktan sonra açılan kısıma aşağıdaki kodları gireceksiniz ve “Enter” tuşuna basacaksınız.

Takip Etme Kodu – Auto Follow Kodu

[php]__cnt__ = 0;
jQuery(‘.stream span.button-text, span.follow-text’).each(function (i, ele) {
ele = jQuery(ele);
if (ele.css(‘display’) != ‘block’) {
console.log(‘already following:’, i);
return;
}
setTimeout(function () {
ele.click();
}, __cnt__++ * 500);
});[/php]

Yukarıda yer alan kod otomatik takip etme kodudur. Bir kişinin takipçi sayfasını açıyorsunuz, sayfayı ne kadar aşağıya kaydırırsanız o kadar fazla kişiyi takip edersiniz. Daha sonra öğeyi denetle diyerek, Console bölümüne tıklayıp, bu kodu yazıp Enter tuşuna basın, işlem tamamdır. O sekme açık kalsın, siz bilgisayarınızda ne isterseniz yapın, o takip etmeye devam edecektir.

Takibi Bırakma Kodu – Unfollow Kodu

[php]

$(document).ready(function () {
var mintiktakibibirak2014 = $(".ProfileCard-content button.follow-button").length;
var mintiktakibibirak = 0;
var takipbirak = setInterval(function () {
if (mintiktakibibirak > mintiktakibibirak2014) {
clearInterval(takipbirak);
return
}
$(".ProfileCard-content button.follow-button").eq(mintiktakibibirak).find(‘span.unfollow-text’).trigger("click");
mintiktakibibirak++;

}, 250);
});[/php]

Bu kodu da aynı şekilde takip ederken yaptığımız işlemlerin aynısını yaparak uyguluyoruz. İşlemler bunlardan ibarettir, herkese kolay gelsin, yorumlarınızı bekliyorum.

Videolu Anlatım

Takipçi Sayısı için ipuçları;

Daha seri ve çabuk takipçi sayısı kasmak için, özellikle takipçi listesinde daha fazla kız olanları tercih edin, kızlar, erkeklere göre daha çok takibe, geri takip yapıyorlar. Ayrıca genellikle Twitter fenomenlerinin takipçi listelerini kullanmanızı öneririm, çünkü zaten onların işi bu, o hesaplar takip ve geri takip üzerine kuruludur. Ünlüler yerine Twitter fenomenlerinin takipçi listeleri kullanılırsa, daha hızlı takipçi sayısı arttırılır diye düşünüyorum.

Son güncelleme tarihi: 4.12.14

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

BENZER YAZILAR

One thought on “Twitter oto takip etme programsız (Resimli Anlatım)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir