Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır 2018

Twitter hesap kapatma oldukça basit bir olaydır. Eğer Twitter hesabınızı silmek istiyorsanız buradaki makaleyi okumanız yeterlidir. Şunu da belirteyim arkadaşlar, Twitter dondurma diye bir buton yoktur, ileri de gelirse konuya eklerim.

Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır 2018

Twitter Kapatma ve Twitter hesap silme işlemlerini yapmak isteyenlerin aşağıdaki adımları uygulamaları yeterlidir.

1. İlk olarak Twitter hesabınıza giriş yapın, sağ üst köşeden profil resminize tıklayın ve açılan sekmeden “Ayarlar” sekmesine tıklayın.

twit111

2. Karşınıza gelen sayfanın en altında bulunan “Hesabımı Devre Dışı Bırak” yazısına tıklayın. Hesabınızı dondurmak istiyorsanız bile yine de yapın.

Twitter222

3. Daha sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Tamamını okuduktan sonra “Devre dışı bırak” yazısına tıklayarak hesabınızı dondurabilir ve silebilirsiniz.

twitter231

Twitter hesabını kapatmayı anlattığımız videolu anlatımı da aşağıdan izleyebilirsiniz.

Twitter Hesabım Ne Zaman Silinir ? 

Arkadaşlar hesabınızı devre dışı bırak dedikten sonra 30 gün içerisinde hesabınıza giriş yapmazsanız hesabınız tamamen silinir. Twitter’ da size ait hiç bir bilgi kırıntısı kalmaz.

Twitter Hesabımı Nasıl Dondurabilirim ?

Twitter’ da aslında hesap dondurma diye bir şey yoktur. Sil dedikten sonra 30 gün içerisinde giriş yaparsanız hesap silme işlemi iptal olur.

Twitter Hesabınızı Niçin Kapatıyorsunuz ?

Eğer Twitter hesabınızı Twitter kullanıcı adı veya Twitter adresinizden memnun olmadığınız için kapatıyorsanız, kapatmanız gerek yok, bu işlemleri hesabınızı kapatmadan yapabilirsiniz. Twitter Kullanıcı Adı Değiştirme adlı konumuza giderek Twitter adınızı değiştirebilirsiniz.

Twitter Hesabım Silinince Tüm Bilgilerim Görünmez Olur mu ?

Twitter üzerindeki tüm bilgileriniz silinir, ancak Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarındaki bilgileriniz silinmez. Bu Twitter hesabınızla bağlantılı değildir.

Yeni Twitter Hesabı Açacaksanız Burayı Okuyun:

Eğer yeni bir Twitter hesabı açacaksanız ve eski kullanıcı adınızı ve mail adresiniz kullanmayı düşünüyorsanız, eski hesabınızı silmeden bu bilgilerinizi değiştirin, aksi halde o kullanıcı adını kullanamaz ve o mail adresine hesap alamazsınız.

Yeknot.com olarak size yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz, her türlü yorumunuzu ve sorunuzu bize gönderebilirsiniz. Her türlü sorununuzu yazabilirsiniz, Twitter ile alakalı olarak elimizden geldiği kadar yardımcı oluruz.

Son güncelleme tarihi: 12.12.2017

One thought on “Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır 2018

  1. eylül Reply

    twitter hesabımı sileli 2 ay oldu ancak hala bazı yorumlar ve twetleri görünmese de hesap var görülüyor ne yapabilirim?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir