Türkiye’ de Bir Zamanlar En Çok Oynanan Oyunlar

Tüm zamanını oyunların başında geçiren birisi olarak bu konuya çok hakimim diyebilirim. Hiç lafı uzatmadan Türkiye’ de bir döneme damgasını vuran ve en çok oynanan oyunlardan bahsedeceğim. Normal bilgisayar oyunlarından Türkiye’ nin ilk MMORPG deneyimine kadar geniş bir yelpazedeki oyunlar var.

türkiye en çok oynanan oyunlar

Türkiye’ de Bir Zamanlar En Çok Oynanan Oyunlar

Hadi bakalım başlayalım, tüm oyunlar hakkındaki görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar…

1- Counter Strike

Her halde Valve’ nin bu dünya çapındaki en ünlü FPS oyununu oynamayan yoktur. İnternet kafelerin vazgeçilmez oyunlarından birisi olmuştur. CS 1.5 ve CS 1.6 ile oyun patlama yapmıştır. CS 1.5 versiyonunda Assault CS 1.6′ da ise Dust2 haritaları en çok oynanan haritalar olmuştur ve uzun süre oynanmıştır hala da en çok oynanan oyunlardan birisidir.

2- GTA Vice City

GTA Vice City Counter Strike’ dan sonra en çok oynanan oyunlardan birisi olmuştur. İnternet kafelerde en çok oynanan olmayabilir ama en çok izlenen oyun olabilir 🙂 Bir kişi Vice City oynuyorsa 3-4 kişi onu izliyordu.

3- GTA San Andreas

Artık her eve bilgisayar girmeye başlamıştı ve evdeki en vazgeçilmez oyun GTA San Andreas olmuştu. Çok büyük ve bitmeyen bir oyun olmuştu bizim için, hala oynayanlar var. Hala oynayan arkadaşlar GTA San Andreas hileleri adlı konumuza göz atabilirler.

4- Max Payne

Gerçekten buda unutulmaz ve en çok ilgi gören oyunlardan birisi olmuştur ben pek oynamadım ama çok görüyordum bu oyunu oynayanları.

5- Crazy Taxi

Farklı bir oyun olarak herkes bir göz atmıştır gerçekten kaliteli ve eğlenceli bir oyundu, hatta bu oyunu denemeyen varsa bir oynasın.

6- Metin2

Ve son olarak hayatımızı bitiren, geleceğimizi karartan Türkiye’ deki ilk MMORPG olan Metin2 oyunu 2004 yılında Türkiye’ de yayına başladı. İlk oynadığım günü bile hatırlıyorum. Oyun bir kördüğüm gibi bağımlılık yaptı en son ABD sunucusunda 2 yıl oynadım. İlk sunucu Metin2_Turkey adı ile açıldı ve daha sonra Alesta oldu. Onu Tramola ve Tuva takip etti. Daha sonra oyunun boku çıktı, ardından PVP server furyası başladı ve oyun para göz olmasından dolayı kendini bitirdi, hatta bu durumu yanlış gören “Anka” görevinden ayrıldı.

Böyle derledim, yorumlarınızı bekliyorum.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir