TRT Bilim Kurgu Dizisi Kod 2150’yi Duyurdu

Henüz birkaç gün önce TRT tarafından yerli yapım bilim kurgu dizisi Kod 2150 Bülent Turgut tarafından duyuruldu. Fantastik bir dizi olacağı ön görülen Kod 2150 yerli Türk bilim kurgu sektörünün de önünü açacağı öngörülüyor.

Birçok farklı alanda atılım gerçekleştiren TRT ekibi şimdi de bomba gibi bir proje ile karşımıza çıkıyor. TRT1’de yayınlanan Filinta dizisinin önemli ekiplerinden Bülent Turgut, TRT ekibi olarak geçici ismi Kod 2150 olarak kararlaştırıldığı yerli Bilim Kurgu dizisinin projesini duyurdu. Gerçekleştirecekleri proje için yerli ve yabancı birçok film yapımcılar ile irtibata geçtiklerini bildiren Bülent Turgut, yerli dizi sektöründe çığır açacak gibi duruyor.

trt-kod-2150-ne-zaman

Kod 2150 adı ile duyurulan yerli Bilim Kurgu dizisi diğer dizilerin aksine her bir sezonun 13 bölümden oluşması kararı da yabancı dizi izleyen kitleleri de bir hayli çekebilecek bir haber. Zira uzun soluklu sezonlara sahip yerli dizilerdense daha az bölümün ve daha çok sezonun barındırdığı yabancı dizilerin rağbet gördüğü bilinmekte. Bu anlamda Kod 2150 yerli dizi sektöründe kuralları değiştirecek gibi duruyor.

TRT tarafından gerçekleşecek Kod 2150 adlı yerli Bilim Kurgu dizisi projesi yerli film, yerli Bilim kurgu film sektörü ve yerli dizi sektöründe öncülük etmesi öngörülüyor. Son olarak Kod 2150 projesi 2017 yılı itibari ile ekranlarda seyircileri ile buluşması planlanıyor.

Kategori

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir