Swarm Nedir, Nasıl Kullanılır ?

Swarm nedir diye soruyorsanız, Swarm son zamanların en popüler check-in uygulamasıdır. Swarm ne demek diye soruyorsanız onu da açıklayıp Swarm hakkında daha açıklayıcı bilgiler vereyim. Swarm kelimesinin Türkçe karşılığı "arı kümesi" ve "sürü" anlamlarına gelmektedir. Swarm Foursquare tarafından yayınlanan check-in uygulamasıdır. Bu uygulamayı yükleyerek arkadaşlarınızın nerede olduğunu, size ne kadar uzaklıkta olduğunu görebilir, ve kendi bulunduğunuz mekanda check-in yaparak arkadaşlarınızın da sizin nerede olduğunuzu görmelerini sağlayabilirsiniz. Kısaca anlatmak gerekirse Swarm en popüler ve sosyal yer bildirim uygulamasıdır. Bu uygulamayı kullananlar yer bildirimi yaparlar ve arkadaşlarının yer bildirimlerini görebilirler. Genel olarak işleyişi budur ve diğer yer bildirim uygulamalarına göre daha sosyal bir platformdur. FourSqaure neden Swarm uygulamasını çıkardı bunu merak edenler olabilir. Daha önce bildiğiniz gibi FourSquare yer bildirimini direk olarak kendisi yapıyordu, artık bunun için Swarm uygulamasını çıkardı ve FourSquare' yi daha geniş bir sosyal platform yapmak için çalışmaya başladılar.

Swarm Nasıl Kullanılır ?

Daha önce Foursquare kullandıysanız profilinizi otomatik olarak alıyor Swarm ve güncelliyor. Aşağıdaki resimde göreceğiniz üzere Swarm uygulamasında 4 ana menü bulunuyor. Şimdi bu menülerin işlevlerinden bahsedeceğim.

1.Menü: Bu menüde arkadaşlarınızın size ne kadar mesafede oldukları gösterilir. Yakın ve uzak arkadaşları ayrı ayrı kategorilerde gösterir.

2.Menü: Bu menüde sizin arkadaşlarınızın hangi mekanlarda yer bildirimi yaptıkları gösterilir.

3.Menü: Bu menü etkinlik menüsüdür. Eğer bir buluşma ayarlamak isterseniz buradan arkadaşlarınıza etkinlik davetiyesi gönderebilirsiniz.

4.Menü: Burada ise en son yapılan yer bildirimlerden ilk yaptıklarınıza kadar hepsi gösteriliyor.

swarm nedir

 

Evet Swarm nedir, nasıl kullanılır sorularına cevap verdik, umarım anlaşılır bir konu olmuştur. Konu ile ilgili değerli yorumlarınızı bekliyorum. Swarm uygulaması ücretsizdir aşağıdan Android için indirebilirsiniz.

Swarm Android

Mobil oyunların en iyilerinden ve en popülerlerinden olan Clash of Clans oyunu benzeri oyunlar arıyorsanız Clash of Clans Benzeri 10 Oyun adlı konumuza göz atabilirsiniz. Ayrıca Mobogenie uygulaması hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız Mobogenie Nedir, Nasıl Kullanılır adlı konumuza göz atabilirsiniz. Yeknot olarak bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir