Suriye’nin Kaç Tane Savaş Uçağı Var? (Resmi)

Savaş uçakları ülkelerin savaş durumunda veya tehlike durumlarında hava gücünü oluşturan en önemli unsurlardır. Savaş uçağı teknolojiniz ve sayınız, yetişmiş insan gücü ile birlikte bir ülkenin hava saldırı ve savunma gücünü oluşturur. Ülkedeki savaş uçağı tiplerinin yanı sıra, ayrıca o ülkenin kendi hava kuvvetlerinin modifiye ettiği veya bizzat ürettiği savaş uçakları da oldukça önemlidir. Bununla beraber uçaklara kendi teknolojilerini monte edebiliyor olmaları da o ülkelerin hava kuvvetlerinin gücünü göstermektedir. Arkadaşlar burada yer alan bilgiler teyit edilmiş, resmi kaynaklardan alınan doğru bilgilerdir, bundan emin olabilirsiniz.

Suriye'nin Kaç Tane Savaş Uçağı Var? (CEVAP: 473 ADET)

Aşağıdaki listede uçakların yıllara göre üretimi veya satın alımı verilmiştir. Aynı tür uçaklar daha sonrada Suriye Hava Kuvvetlerine katılmıştır. Aşağıdaki listede hangi tür uçaklara sahip olduğu gösterilmiştir. Suriye ordusunun sahip olduğu toplam savaş uçağı sayısı 473' dür. Bunların dışında yine savaş için tasarlanmış yardım, taşıma ve kargo uçakları da vardır, bu uçakların sayısı buradaki sayıya dahil değildir.

suriyesavasucagisayisi

Suriye' nin Elinde Hangi Tür Savaş Uçakları Var?

MİG 21 – 54 ADET

MİG 23 – 95 ADET

MİG 25 – 2 ADET

MİG 29 – 20 ADET

SU 22 – 45 ADET

SU 24 – 19 ADET

Ayrıca aşağıdan ilginizi çekebilecek diğer konularımıza göz atabilirsiniz. Diğer ülkelerin sahip olduğu savaş uçaklarının sayısını ve sahip oldukları uçak tiplerini aşağıdaki konulara göz atarak öğrenebilirsiniz. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Çinin Kaç Tane Savaş Uçağı Var?

Kuzey Korenin Kaç Tane Savaş Uçağı Var?

Son güncelleme tarihi: 27.10.2016

Kategori

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir