Sunucu kaynaklı çalışmayan dosyalar

Sitenizin durumunu gözden geçirmek için analiz yaparken karşınıza “Connection Error” yani bağlantı hataları çıkabilir. Bunları sizin düzeltmeniz gerekir. Fakat eğer bu bağlantı hataları sunucu, yani hosting kaynaklı ise bu durumu siz düzeltemezsiniz. Bunun için sunucu görevlisine ulaşmanız gerekir. Eğer bunun farkında olmazsanız boş yere işlem yapıp durursunuz. Sunucu kaynaklı çalışmayan dosyaların boyutları yoktur, çünkü çalışmazlar. Javascript dosyalarının çalışması browser kaynaklıdır, ancak bunun site ile ilgisi yoktur. Yani analizlerde bağlantı hatası çıkmıyorsa, bu sizin tarayıcınızdan kaynaklıdır ve siteniz ile alakası yoktur.

Şimdi ekleyeceğim görselde göreceğiniz gibi sonuçlar alıyorsanız, sizin bir şey yapmanıza gerek yoktur. Hosting yetkilinize ulaşarak sunucu kaynaklı çalışmayan dosyaların var olduğunu söylemeniz yeterlidir, onlar gerekeni yapacaklar ve bağlantı hatalarını düzelteceklerdir.

Sunucu kaynaklı Connection Error – Bağlantı hataları

sunucu kaynaklı çalışmayan dosyalar
sunucu kaynaklı çalışmayan dosyalar

Yukarıdaki görselde olduğu gibi  JS dosyasının boyutu sıfır gözüküyor ve bir bağlantı hatasına yol açıyor. Bu bağlantı hatası ise yaklaşık olarak site optimizasyon puanınızdan 8 puan çalıyor. Hiç bir etkisi olmasa bile bağlantı hataları düzeltilmesi gereken ciddi hatalardır.

baglanti hatalari
baglanti hatalari

Burada görüldüğü üzere de yukarıdaki JS dosyaları “Connection Error” oluşmasına sebep oluyor.

Hiç bir değişiklik yapmayın, uğraşmayın. Sunucu kaynaklıdır ve anca sitenizin barındığı firmanın düzelteceği/düzeltmesi gereken bir hatadır.

BURADAKİ YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR BİR GÖZ ATIN:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir