Skype Kaydol Aç – Resimli Anlatım

Skype Kaydol ücretsiz, sesli ve görüntülü olarak anlık konuşmaya hemen başla! Biraz slogan gibi bir giriş oldu ama olsun 🙂 Çünkü Skype gerçekten çok kaliteli ve bence en iyi anlık konuşma programıdır. Skype tamamen ücretsizdir ve bir Microsoft servisidir, eskiden MSN vardı o kapandı yerini Skype aldı. İlk olarak Skype 2003 tarihinde yayına başlamıştır. Dünyanın en güvenilir ve basit iletişim yollarından biri olan Skype dünyaca ünlü televizyon ve medya kuruluşlarının bile kullandığı bir iletişim programıdır. Lafı daha fazla uzatmadan Skype’ a nasıl kayıt olacağınızı resimli olarak anlatayım.

Skype Kaydol Aç – Resimli Anlatım

Aşağıdaki adımları takip ederek Skype hesabı alabilirsiniz.

1 – İlk olarak buraya tıklayın ve Skype resmi sitesindeki kayıt formuna ulaşın.

2 – Daha sonra aşağıdaki resimde gördüğünüz kayıt formunu doğru bir şekilde doldurun ve kaydınızı tamamlayın.

Skype kaydol1

Adınız, soy adınızı girin. E-posta hesabınızı girin. Eğer bir e-posta hesabınız yok ise Outlook Aç adlı konumuza göz atarak, yine bir Microsoft servisi olan mail servisine ücretsiz bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Daha sonra profil bilgileri kısmınızı girin, bunları Skype’ da arkadaşınız olsun olmasın herkes görebilir. Ülke ve Dil bölümünü doldurmak zorunludur, diğer kısımlar boş bırakılabilir.

skype kaydol2

Skype programını ne için kullanacağınızı soruyor, istediğinizi seçebilir veya boş bırakabilirsiniz. Skype kullanıcı adınızı girin. Bu sizin Skype hesabınız olacaktır, yani kişiler sizi bu ad ile arayıp arkadaş ekleyebilirler. Daha sonra Parolanızı girin. Parolanız harf ve rakamlardan oluşursa daha güvenli bir parola seçmiş olursunuz. Daha sonra bilgilendirmeyi nasıl almak istediğinizi seçin, mail veya sms ile, maili seçin bence. En son olarak doğrulama metnini girin, eğer okuyamıyorsanız sağ taraftan yenile diyin. Ve en son olarak “Kabul Ediyorum – Devam Et” yazısına basın. İşlem tamamdır, artık sizde Skype’ a üye oldunuz, hesabınızı açabilir ve konuşmaya başlayabilirsiniz.

Yeknot.com sitesini takip etmeye devam edin, ayrıca bir diğer Messenger olan ve mobil telefonların vazgeçilmezi olan WhatsApp İndir adlı konumuza giderek Android için en iyi anlık mesaj programını indirebilirsiniz, tamamen ücretsizdir. Yorumlarınızı bekliyorum, her türlü sorununuzu yazabilirsiniz, tabi ki Skype ile alakalı olarak.

Son güncelleme tarihi: 14.6.2015

5 YORUM “Skype Kaydol Aç – Resimli Anlatım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir