SEO Friendly İmages Eklentisi ve Ayarları

SEO Friendly İmages sayesinde resimlere otomatik alt etiketi veren bir eklentiye sahip olmuş olacaksınız. Yani artık resimlerden hit almanız mümkün ve ayrıca tüm resimlerin başlık ve alt etiketlerinin olması SEO açısından oldukça yararlı bir durumdur. 

seo friendly images eklentisi ve ayarlari
seo friendly images eklentisi ve ayarlari

Bu eklenti sayesinde artık SEO gereklerinden birisini otomatik olarak yerine getiren bir eklentiye sahip olacaksınız. Bu siteniz ve blogunuz için oldukça önemli bir durum, ayrıca zaten Eklentinin indirme sayfasındaki görseline dikkat ederseniz, asıl amaç bu eklenti ile WordPress’ de resimlerden hit almayı sağlamak olduğunu göreceksiniz. Ayrıca bu eklentinin bize öğrettiği bir şey daha var; mutlaka her konunuza bir resim eklemeyi ihmal etmeyin !

Bu eklentiyi indirmek isteyenler için eklentinin yapımcısının sayfasını veriyorum ayıp olmasın 🙂 ;

http://www.prelovac.com/vladimir/wordpress-plugins/seo-friendly-images/

SEO Friendly İmages Eklentisinin Ayarları

Eklentinin ayar bölümü oldukça kolay ve anlaşılır bir biçimde düzenlenmiştir. Ancak yine de en iyi ayarlar yapılmıştır ve eklentiyi kurup, aktif hale getirdikten sonra bırakın öylece kalsın, ayar bölümü ile uğraşmayın, bizzat yapımcı o ayarların en iyisi olduğunu kendi blogunda ilgili sayfada vurgulamış. Ayrıca bu eklentinin de yer aldığı En İyi WordPress SEO Eklentileri adlı konumuza göz atabilir ve konu bütünlüğünü sağlayarak sitenize SEO açısından en güçlü eklentileri kurabilirsiniz.

Bu eklentinin çok faydalı olacağını göreceksiniz, resimler ve oradan alınan hitlerde SEO’ nun bir parçasını oluşturur, bunu unutmayalım.

BENZER YAZILAR

One thought on “SEO Friendly İmages Eklentisi ve Ayarları

  1. hepyasemin Reply

    Benim de birkaç sitem var. Böyle bir eklentiyi ilk defa burada öğrendim. Aslında SEO’cu bir arkadaşım var. Bana gerekli eklentileri söyler. Fakat bana böyle bir şey söylemedi. Demek ki neymiş, arkadaşın SEO’cuysa fazla güvenmeyeceksin. Bir keresinde neredeyse bine yakın fotoğrafı siteye yüklemiş ve yazılarını tek tek yazmıştım. Artık ne kadar uğraştığımı siz düşünün. Böyle bir eklentinin varlığından haberdar olsaydım en az bir iki saat kazanırdım. Bu aralar böyle yüklü bir fotoğraf yüklemesi yapmayacağım ama aklımda bulunsun. Yazı için teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir