PSN şifremi unuttum, şifremi nasıl değiştirebilirim?

Eğer sizde benim gibi Playstation Network yani kısaca PSN şifrenizi unuttuysanız, doğru yere geldiniz. Bugün yıllardan sonra bir PSN’ ye girip bakayım neler var, neler yok dedim. Ancak giremedim, şifremi unutmuşum. Defalarca bir çok şifre denememe rağmen şifremi bulamadım. İşte eğer sizde şifrenizi hatırlayamadıysanız nasıl sıfırlayıp değiştireceğinizi anlatacağım. Öncelikle aşağıdaki işlemleri Playstation üzerinden yapabilmek için sisteminizin güncel olması gerekmektedir.

PSN şifremi unuttum, şifremi nasıl değiştirebilirim?

1- İlk olarak işleme başlamadan önce e-posta adresinizden eminseniz, aklınıza gelen her türlü şifreyi deneyin. Belki de diğer işlemlere gerek kalmadan bulacaksınız.

2- Şifrenizi bulamadığınızı varsayarak devam ediyorum, şimdi şifremizi sıfırlayalım.

3- PSN giriş ekranında “şifrenizi mi unuttunuz?” seçeneğine tıklayın.

4- Size kayıt olurken girdiğiniz doğum tarihinizi ve e-posta adresinizi soracak. Eğer ikisini de doğru olarak girerseniz yazdığınız e-posta adresine yeni şifreniz gönderilecektir.

5- Eğer doğum tarihinizi bilmiyorsanız bir diğer şifre sıfırlama seçeneği de gizli soruyu cevaplamaktır.

6- Gizli sorunuzun cevabı biliyorsanız şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

7- Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir, ardından o şifre ile giriş yaptıktan sonra şifrenizi isterseniz değiştirebilirsiniz.

8- Gizli soruyu da bilmiyorsanız 444 7 669 bu numarayı arayarak Sony müşteri hizmetleri ile görüşebilir ve derdinizi anlatabilirsiniz.

PSN şifre sıfırlama konusunda tüm yapılacaklar bunlardır, umarım şifrenizi tekrar alabilirsiniz, sorularınız varsa yorum yazabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir