Pokemon GO GPS signal not found Hatası Çözümü

Pokemon GO oyunu yaygınlaştıkça hatalarda beraberinde gelmektedir. Şuan için Pokemon GO oyununu oynayanların en çok karşılaştıkları hatalar "GPS signal not found" ve "Failed to detect location" uyarısı ile gelen hatalardır. Şimdi arkadaşlar öncelikle şunu belirtmeliyim ki, bu hatalar sunucu kaynaklı da olabilir. Yani sizden değil oyunun sunucularındaki teknik hatalar veya oyundaki yoğunluktan dolayı da bu hataları alıyor olabilirsiniz. Bunun yanı sıra Pokemon GO oyunu gerçek konumunuzu belirleyerek size arttırılmış gerçeklik sunuyor. Bu yüzden GPS veya internet bağlantınızda yaşadığınız kişisel sorunlarınızda bu hataları almanıza sebep olabilir. Yani yanınızda arkadaşınız giriyor ama siz giremiyorsanız sorun sizden kaynaklanıyor demektir. Şimdi sorun sizden kaynaklı olduğunu yapacaklarınızı anlatacağım, lütfen sıra ile uygulayın, değerli yorumlarınızı bekliyorum.Pokemon GO Yeknot

Pokemon GO GPS signal not found ve Failed to detect location Hataları

İlk olarak bu hatalara her hangi bir bot, fake gps veya 3. bir ek hile yazılımı kullanıyorsanız bunlarda sebep olabilir. Şimdi ilk olarak aşağıdaki adımı uygulayın.

1- Telefonunuzun konum ayarlarından "Yüksek doğruluk" seçeneğini aktif etmelisiniz. Bu tüm konum gerektiren uygulamalar için geçerlidir. Yani konum ayarlarını tasarruf modunda kullanmak, hata almanıza ve konum uygulamalarının tam olarak düzgün çalışmamasına sebep olabilir.  Yüksek doğruluk seçeğeni için aşağıdaki adımları izleyin ve uygulayın.

Ayarlar > Genel > Konum > Mod > Yüksek Doğruluk sekmesini işaretleyin, tamamdır. Eğer Android 5.0 kullanıyorsanız zaten ayarları bu şekilde yapmadan oyuna bile giremezsiniz.

2- Arkadaşlar bu hataların çözümü için GPS uygulamasının daha stabil çalışmasını sağlamalıyız. Bunun için Hücresel > Wifi kısmında Bluetooth seçeneğini de aktif etmeniz GPS doğruluk oranının artmasını sağlamaktadır, o yüzden lütfen bu adımı sizde uygulayın. Bu adımın oyunla bir alakası yok, yani diyelim normalde de GPS uygulamanızda sorun yaşıyorsanız bu seçenek gereken ve bilinen bir seçenektir. Bu şekilde doğruluk oranını arttırmış oluyoruz. Eğer bu adım da işe yaramaz ve sorununuz çözülmezse son seçenek olarak aşağıdaki adımı uygulamanız büyük bir ihtimalle sorununuzu çözecektir.

3- Daha önceden ağ ayarlarınızda bir değişikliğe gittiyseniz veya ayarları değiştirdiyseniz bu hatayı bu yüzden alıyor olabilirsiniz. O yüzden ağ ayarlarını sıfırlamamız gerekiyor. Aşağıdaki yolu izleyerek telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırlayabilirsiniz.

Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla

Umarım sorununuz çözülmüştür, ancak hala sorun devam ediyorsanız ilk başta belirttiğim gibi oyun sunucularındaki yoğunluktan veya teknik bir arızadan veya oyun sunucularına gelen bir saldırıdan dolayı oyundaki herkeste oluşan genel bir sorun olabilir. Böyle bir durumda sizin beklemekten başka yapacak bir şeyiniz yoktur, oyun yetkililerinin sorunu çözmesini beklemek zorundasınız. Eğer kafanıza takılan bir şey varsa bize yorum olarak yazabilirsiniz, değerli yorumlarınızı bekliyorum. Ayrıca aşağıdan diğer Pokemon GO konularımıza göz atabilirsiniz.

Pokedex ve Pokestop Nedir?

En İyi Pokemon Avlama Yerleri

BURADAKİ YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR BİR GÖZ ATIN:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir