PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS Sağlık ve Yükseltici Ekipmanlar

İlaçlar ve Güç Arttırıcılar

Diğer oyunların aksine Playerunknown’s Battlegrounds oyunu kendine özgü bir ilaç ve güç arttırma sistemine sahiptir. Kendi sağlık yüzdenizi ancak %75 oranına kadar arttırabilirsiniz. Bu orandan sonra birçok ilaç işe yaramayacaktır. Bu yazıda %75 oranının ve %15 oranının nasıl doldurulacağını göstermeye çalışacağız.

Bandajlar

Bandajlar genel olarak ufak can kayıplarında sizi toparlamak için kullanılan bir itemdir. HP katkısı azdır. Diğer oyunların aksine Playerunknown’s Battlegrounds oyununda kanama mekanizması olmadığı için bandajı taşımakta endişelenmeyin. Hafif HP kayıplarında etkili bir itemdir.

İlk Yardım Çantası

İlk yardım çantaları oyun içerisinde sizin en çok arayacağınız itemlerden biri olacak. Çünkü HP değerinizi anında %75 oranına çıkaracaktır. Ayrıca ilk yardım çantaları nadir itemlerden değildir, yani herhangi bir yerde karşınıza çıkabilir. Böylece ilk yardım çantaları ile uzun süreli savaşlara katılabilirsiniz.

Sağlık Çantası

Sağlık çantaları en etkili sağlık itemidir. HP değerinizi %100 yapabilir. Nadir bir item ürünüdür. Eğer karşınıza çıkarsa kendinizi şanslı hissedebilirsiniz.

Enerji İçecekleri

Enerji içecekleri HP değerinizi %75 oranına kadar çıkarabilir ve daha fazlası için de etkili olabilir. Bir enerji içeceği ise 40 HP değeri sağlamaktadır.

Ağrı Kesiciler

Ağrı kesiciler de HP değerinizi %75 oranına kadar çıkarabilir ve daha fazlası için de etkili olabilir. Ağrı kesiciler enerji içeceklerine göre daha etkilidir. HP değerini 60 oranında arttırır.

Adrenalin

Bu item yalnızca hava yardımıyla bulunabilir. Bu item HP çubuğunu %100 doldurmaktadır. Böylece uzun süreli savaş için zaman kazanabilirsiniz.

Yükselitici Çubuğu Hakkında:

Yükselticileri kullandığınızda (enerji içeceği veya ağrı kesici) ekranın alt orta kısmında bar şeklinde bir gösterge çıkacaktır.

Bu bar tipi gösterge 3’lü bölümde oluşur ve ikiye ayrılır. İlki ekranda durduğu sürece size sağlık kazandırır. Ve böylece oyununuza devam edebilir, düşmanlarınızla savaşacak vakitler kazanabilirsiniz.

İkincisi ise hız barıdır. Tüm enerji içecekleri ve haplar sizi hızlandıracak. Ve böylece hızlı hareket eden bir karaktere sahip olacaksınız.
Bu iki özelliğin çalıştığını sağ taraftaki yükseltici çubuğu sayesinde öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir