PK – Peekay Film İncelemesi

Evet geldik merakla beklenen Aamir Khan filmine, filmi Amir hayranları ve takipçileri zaten biliyordu. Rastgele görüp fikir almak için konuyu okuyan da olabilir. Bir kere Aamir Khan dünyanın en iyi oyuncularından birisidir. Bu filmde fena değildi, hatta bir çok kişi “süper” diye yorumlar yapmış. Film hakkındaki en genel eleştiri, filmin Müslümanları bile eleştirip, Yahudilere en ufak bir eleştiri yapmayışı olmuştur. Doğrudur, neden böyle yapılmıştır bilemiyorum. Eğer bir değer biçilip yapılmadıysa, bu da yanlıştır. Film sahipleri Yahudilik üzerine hakim değillerdir vs. gibi bir çok sebep olabilir. Biraz filmin konusuna bakalım.

Filmin konusu: Aamir Khan filmdeki ismi ile “P.K.” bir uzaylıdır ve araştırma yapmak için dünyaya gönderilmiştir. Fakat dünyaya iner inmez, uzay gemisinin kontrol cihazı boynundan çalınır. Bunun üzerine kontrol cihazını ararken, başına gelenleri izleyeceğiz. Genel olarak dinlere ve sahte hacı, hoca türü kişilere eleştiri vardır. Jaggu isimli bir gazeteci vardır, bu gazeteci Sarfaraz isimli bir Müslümana aşık olur ve ailesi buna karşı çıkar.

Drama yönü ağır basan, keyifli bir Aamir Khan filmi, bilmiyorum diğer filmlerdeki tadı verir mi ancak, izlenmesi gereken, üzerinden pek fazla düşünülmesine gerek olmayan, kendini izlettiren bir film. Aamir Khan’ ın oyunculuğu yine süper, Sarfaraz rolünün de hakkı veriliyor. Fakat Jaggu ve TV müdürü rolündeki oyunculukların pek o kadar şahane olduklarını söyleyemeyeceğim. Daha iyisi olabilirdi, bir kısım eksiklikler vardı, bu sefer böyle olsun, izleyin, sizlerinde değerli yorumlarını bekliyorum.

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir