Periscope Nedir, Nasıl Kullanılır ?

Periscope kısa zamanda çok popüler olan bir uygulamadır, işte bu konumuzda Periscope uygulaması nedir, ne değildir bunu anlatacağım.

Periscope Nedir ?

Periscope, Twitter’ ın yeni canlı yayın uygulamasıdır. Periscope size Twitter üzerinden canlı yayın akışı yapmanıza olanak sunan ve izleyicilerle etkileşim haline geçebildiğiniz bir uygulamadır. Periscope tıpkı Twitter gibi takipçi sistemine dayanır, takip ettiğiniz kişiler canlı yayın yaparlarsa bildirim alabilirsiniz.

Periscope Nasıl Çalışır ?

Telefonunuza Periscope uygulamasını indirdikten sonra bir Periscope hesabı açmanız gerekiyor. Buraya ister Twitter hesabınızla giriş yapabilirsiniz, isterseniz de Twitter hesabınız yoksa sadece cep telefonu numaranız ile kayıt olabilirsiniz. Ardından canlı yayın yapabilirsiniz.

Periscope Bir İlk midir ?

Hayır ilk canlı yayın uygulaması Youtube Live Strem tarafından hayata geçirilmiştir. Ancak Periscope kısa zamanda daha popüler bir hale dönüşmüştür.

Periscope ile Nasıl Canlı Yayın Yapılır ?

Periscope uygulamasını çalıştırın ve uygulamanın alt kısmında bulunan “Kamera” simgesine tıklayın. Daha sonra karşınıza gelen seçenekler de canlı yayın gizli mi, konum bildirilecek mi gibi seçenekleri ayarladıktan sonra “Start Brodcast” yazısına tıklayarak canlı yayına başlayabilirsiniz. Ayarlar kısmından “Autosave” özelliğini açarsanız tüm canlı yayınlarınız telefonunuza kaydedilir.

Hala Periscope uygulamasını indirmediyseniz eğer, İOS ( İphone ve İpad) için buradan indirebilirsiniz. Evet sonunda Android içinde Periscope uygulaması çıktı, Periscope Android İndir adlı bağlantı üzerinden indirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir