Oyun ve uygulama indiremiyorum (resimli çözüm yolları)

Oyun indiremiyorum diyorsanız bunun bir çok sebebi olabilir. Telefondan ve PC üzerinden oyun indirmeye çalıştığınızda birbirinden farklı ve anlamsız sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Size anlamsız gelebilir ancak her hatanın bir nedeni vardır. Şimdi genel olarak alabileceğiniz hatalar üzerinden giderek resimli anlatım yöntemiyle size yardımcı olmaya çalışacağım. Niye genel hatalar derseniz, zaten eğer bir hatada belli bir şey yazıyorsa onu Google’ da aratarak sorununuzu çözüyorsunuz. Biz burada hiç bir ipucu vermeyen hataları çözmek için ipuçları vereceğiz. Şimdi başlayalım.

Oyun/uygulama indiremiyorum, neden?

1- Bilgisayar veya telefonunuzda yeterli alan olmayabilir. (düşük bir ihtimal olsa da yazmak istedim, sonuçta olabilir)

2- PC veya telefon üzerinden indirmeye çalışıyorsanız antivirüs programı varsa onu devre dışı bırakmayın deneyin. Aşağıdaki görsel de olduğu gibi bir süreliğine devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz.

3- Eğer sorununuz “Google Play Paused” hatası ise şu adımları izlemeniz yeterlidir. Google Play Store’ a girin ve “Uygulama Bilgileri” sekmesine tıklayın. Daha sonra karşınıza gelen ekranda ilk olarak “Verileri Temizle” deyin. Daha sonra yine aynı ekranda hemen üzerinde yer alan “Güncellemeleri Kaldır” deyin ve daha sonrada solda yer alan “Durmaya Zorla” butonuna basın, bu işlemlerden sonra telefonunuzu yeniden başlatın. Daha sonra istediğiniz uygulama ve oyunu indirebilirsiniz.

4- Eğer halen Google Play Store uygulama veya oyun indirme sorunu yaşıyorsanız, telefonunuzun tarih ve saatini güncelleyerek deneyin.

5- Telefonunuzun ana ayarlar kısmından (yani telefonunun ayarlar bölümü google play store’ un değil) kısmından, Uygulamalar bölümüne oradan da Google Play Store > Önbelleği temizle > Verileri temizle’ye dokunun. Daha sonra geriye gelin ve şu adımı da izleyin. İndirme Yöneticisi > Önbelleği temizle > Verileri temizle’ye dokunun. Şimdi cihazınızı yeniden başlatın.

6- DNS ayarlarınızı değiştirin. Google DNS adreslerini tercih etmenizi öneririm.

7- Eğer PC’ den bir oyunu indiremiyorsanız, virüs programı onun içinde yer alan bir dosyayı kötücül yazılım veya virüs olarak algılayabilir, virüs programınızı devre dışı bırakmayı deneyin.

8- Windows güvenlik duvarını devre dışı bırakmayı deneyin. (çoğu zaman bu da sebep olabiliyor)

Evet arkadaşlar aklıma gelen tüm çözüm yollarını yazdım, umarım birilerinin yaşadığı anlamsız ve saatler alan hataların çözümüne katkı sağlamışımdır. Çünkü bazı hatalar gerçekten çözülecek gibi değil, uğraş uğraş tam pes edeceğin zaman çok garip bir nedenden olduğunu anlayınca insanın içini garip bir duygu kaplıyor 🙂 Ayrıca bu konu da size bir ipucu daha vermek istiyorum. Torrent hızlandırma ile ilgili, çok okunan başarılı yazılarımdan birisi, eğer sizde sıkça Torrent kullanıyorsanız aşağıdaki yazıma göz atabilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler.

Torrent Hızlandırma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir