Outlook Aç Kaydol – Resimli Anlatım

Outlook Aç ve Outlook Kaydol işlemleri oldukça basit bir olaydır. Bu işlemleri resimli anlatım olarak sizlere anlatacağım. Ayrıca kısa bir bilgi daha vermek istiyorum. MSN, Outlook ve Hotmail aynı şeylerdir, zamanla isim değiştirmiştir. Aslında hepsi aynı Microsoft servisidir. Hepsi ücretsiz aynı mail servisinin farklı adlarıdır. Neyse şimdi konuyu anlatmaya geçelim.

Outlook Aç Kaydol – Resimli Anlatım

1 – Öncelikle buraya tıklayın ve Outlook kayıt olma sayfasına gidin.

2 – Daha sonra karşınıza aşağıdaki resimde olduğu gibi bir kayıt formu ekranı gelecektir.

hotmail kaydol1

Şimdi bu yukarıda yer alan kayıt formunu aşağıdaki gibi doldurunuz.

1- Ad ve soy ad giriniz.

2- Kullanıcı adı giriniz örneğin emrekartal@example.com gibisinden bir kullanıcı adı seçmelisiniz. emrekartal@outlook.com veya emrekartal@outlook.com.tr mail uzantılarını da seçebilirsiniz. Ancak isterseniz example.com yerine hotmail.com, outlook.com veya outlook.com.tr uzantılarını seçmek için Kullanıcı adı kısmındaki “Alternatif olarak, yeni bir e-posta adresi alabilirsiniz” yazısına tıklayın.

3 – Parolanızı girin. Parolanın içerisinde bir adet büyük harf, bir adet küçük harf ve 1 adet rakam bulunmak zorundadır, en az 8 karakterden oluşmalıdır. Böyle bir parola belirleyin. Daha sonra parolayı aşağıya tekrar girin.

4 – Ülke seçin.

5 – Doğum tarihinizi verin.

6 – Cinsiyetinizi seçin.

7 – Ülke kodu seçin Türkiye için +90.

8 – Başında sıfır olmadan cep telefonu numaranızı girin. Bu numara şifre unutursanız diye şifre göndermek için kullanılır.

9 – Doğrulama karakterlerini girin ve en son olarak en altta bulunan “Hesap Oluşturun” yazan mavi butona tıklayın, işlem tamamdır. Artık sizde bir mail hesabına sahip oldunuz, bu mail hesabı ile tüm Microsoft servislerine üye olabilir ve Skype programını bu mail ile kullanabilirsiniz.

Evet arkadaşlar Yeknot.com sitemizi takip etmeye devam edin, değerli yorumlarınızı ve sorularınız bekliyorum. Her türlü sorunuzu bize yorum yazarak sorabilirsiniz. Ayrıca sitemizde yer alan MSN Aç ve Hotmail Aç adlı konulara göz atabilirsiniz. Bu konularda Hotmail hesabı açmak ve MSN hesabı açmak nasıl oluyor resimli olarak anlattım. Ayrıca sitemizde ki Gmail servisine de göz atabilirsiniz. Gmail nedir diye soracak olursanız, Gmail tıpkı Outlook gibi ücretsiz bir mail servisidir. Ancak bu servis Google tarafından sağlanmaktadır, herkese hayırlı günler dilerim.

Son güncelleme tarihi: 29.05.2015

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir