Mobil Reklam Olayı Bitti

Öncelikle biraz mobil reklam nasıl işliyor ve neden bu kadar para veriyor ondan bahsedelim. Bu arkadaşlar size reklam vermiyor, sizin mobil trafiğinizi satın alıyorlar. 3G bağlantınızı satın alıyorlar yani. Şöyle oluyor, mobilden giren kullanıcıyı direk reklama yönlendiriyor. Ondan sonra uğraş, dur. Kapanmıyor, açılmıyor, tekrar geri yapıyorsun veya kapatıyorsun, yeni girdiğin sayfada tekrar yönlendiriyor, yani anlayacağınız illet bir şey, bir tek ziyaretçiyi kaçırmıyor, aşağıda değineceğim bu konuya.

Evet arkadaşlar, site sahipleri bilirler ki son zamanlar da bir mobil reklam furyası başladı. Hepimiz biliyoruz ki, her reklam şirketi için mobil hit çok daha önemli bir hal aldı. Örneğin; Türkiye’ de çok kullanılan reklam şirketleri Google ve Adcash olarak ayırabiliriz. Bu iki firma da da mobil hite daha çok para verilmektedir. Hal böyle olunca mobil reklam şirketleri türedi. Malum forumda reklamları dönen var bir tane, 1K mobile 40 lira veriyor. Neyse onu dedik bir sitemiz de deneyelim, denemez olaydık ! Kötü bir etkisinin olacağından şüphem yoktu ama merak işte, ancak yine de bu kadar kötü bir sonuç beklemiyordum.

Ne mi oldu ? 8K hit tam 4 günde eridi, ziyaretçi kaçmadı haberiniz olsun, tabi yarısı bir daha girmez o tür bir siteye mobilden o ayrı konu da, Google tüm indexlerinizi siliyor. Evet yanlış duymadınız, mobil reklam alırsanız, tüm indexleriniz siliniyor. Şimdi bir de mobil pop-up çıktı, sonuç; yine hüsran. Aynı etkiyi yapıyor, yine Google tüm indexlerinizi siliyor.

Benim sizlere naçizane tavsiyem, bulaşmayın, uzak durun. Pirince giderken, evdeki bulgurdan da olmayın, bu konu da deneyimli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir