Messenger Kaydol Aç – Resimli Anlatım

MSN Aç yani hesap açma işlemi oldukça basittir. Bildiğiniz gibi MSN bir Windows hizmetidir ve tamamen ücretsizdir, bu ücretsiz servis anlık olarak mesaj alıp, mesaj gönderebilmenize olanak sağlar. Artık her yere kayıt olurken bir mail adresi istemektedir, işte MSN hesabı açarak bu sorundan kurtulacağız, çünkü MSN hesabı ile artık tüm Microsoft servisleri tek hesap ile kullanılabiliyor !

Şimdi size kolaylık olsun diye Messenger Aç ve Messenger Kaydol işlemini resimli anlatım ile destekleyerek sunacağım. Daha fazla uzatmadan başlayalım.

Messenger Kaydol Aç – Resimli Anlatım

1 – Öncelikle buraya tıklayın ve Messenger kayıt olma sayfasına gidin.

2 – Daha sonra karşınıza aşağıdaki resimde olduğu gibi bir kayıt formu ekranı gelecektir.

hotmail kaydol1

Şimdi bu kayıt forumun aşağıdaki gibi doldurunuz.

1- Ad ve soy ad giriniz.

2- Kullanıcı adı giriniz örneğin emrekartal@example.com gibisinden bir kullanıcı adı seçmelisiniz. example.com yerine hotmail ve outlook.com’ da seçebilirsiniz. Bunun için alternatif eposta alın yazısına tıklayın.

3 – Parolanızı girin. Parolanın içerisinde bir adet büyük harf, bir adet küçük harf ve 1 adet rakam bulunmak zorundadır, en az 8 karakterden oluşmalıdır. Böyle bir parola belirleyin. Daha sonra parolayı aşağıya tekrar girin.

4 – Ülke seçin.

5 – Doğum tarihinizi verin.

6 – Cinsiyetinizi seçin.

7 – Ülke kodu seçin Türkiye için +90.

8 – Başında sıfır olmadan cep telefonu numaranızı girin. Bu numara şifre unutursanız diye şifre göndermek için kullanılır.

9 – Doğrulama karakterlerini girin ve en son olarak en altta bulunan “Hesap Oluşturun” yazan mavi butona tıklayın, işlem tamamdır. Artık sizde bir mail hesabına sahip oldunuz, bu mail hesabı ile tüm Microsoft servislerine üye olabilir ve Skype programını bu mail ile kullanabilirsiniz.

Evet arkadaşlar Yeknot.com olarak resimli anlatım ile yaptığımız tüm konuları takip etmenizi bekliyorum, ayrıca sorularınız varsa bize yorum yazarak gönderebilirsiniz.

Arkadaşlar ayrıca Messenger ve MSN aynı şeylerdir. Messenger hakkında her türlü sorunuzu bize yorum yazarak sorabilirsiniz.

Son güncelleme tarihi: 08.07.2017

6 YORUM “Messenger Kaydol Aç – Resimli Anlatım

  1. Tuly Reply

    Ya ben mesenger açtığımda kısa süreliğine enqellendiniz yazıyor

  2. mehmet Reply

    Ben messenger hesap acamiyorum acaba siz acarmisiiz Mehmet Adina acin yolayin hesabimi

  3. selma Reply

    Ben messenger hesap acamıyorum acaba siz açarmısınız selma aldemir adına yollayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir