MEB Tarafından Yasaklanmamış Oyunlar

MEB tarafından yasaklanmamış oyunlar konumuzda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yasaklanmayan ve oynanması serbest olan, en kaliteli ve güzel oyunları paylaşacağız. Çocukların zihinsel gelişimine olumlu yönde katkı yapan ve ruhsal olarak hiç bir zarar vermeyen, hayal güçlerini geliştiren bu oyunları aynı zamanda destekliyoruz ve tavsiye ediyoruz. Tüm çocuklara iyi oyunlar dilerim. Umarım bu sayfadaki oyunlar ile eğlenirsiniz ve bu sayede İnternetin zararlarından etkilenmezsiniz.

[symple_box color=”green” fade_in=”true” float=”center” text_align=”center” width=””]
Anne ve Babalar çocuklarınız için bu sayfayı “CTRL + D” tuşlarına basarak kaydedebilirsiniz.
[/symple_box]

MEB Tarafından Yasaklanmamış Oyunlar

Oyunları sıralı liste halinde yayınlayıp, çocuklarımız için büyük ekranda oynama keyfini sağlayacağız. Oyun sayımız giderek artacaktır. Tüm çocuklara iyi oyunlar dilerim.

MONKEY LANDER OYUNU ( TAM EKRAN OYNA )

monkeylander

Bir maymun tarafından kontrol edilen bir uzay dairesi, yani bir UFO, ve bu UFO ile meyveleri toplamaya çalışan bir maymun astronot düşünün. İşte en zevkli Miniclip oyunlarından bir tanesi daha sizlerle. Umarım bu oyunu da keyifli oynar ve seversiniz. Yorumlarınız bekliyorum arkadaşlar.

KLASİK SÜPER MARİO OYUNU –  ( TAM EKRAN OYNA )

maryo

Her halde aramızda oyun oynayıp ta, Mario oyununu bilmeyen yoktur. Bildiğiniz gibi Mario bir kurtarma operasyonudur. Aslen Alman olan Mario bir tesisatçıdır ve çok saftır. Bu zorlu yolda onu Ejderha’ ya kadar ulaştırmak ve gerisini getirmek size düşmektedir.

CANDY CRUSH SAGA OYUNU ( TAM EKRAN OYNA )

candycrush

Bu oyun sosyal medya araçlarından en ünlüsü olan Facebook ile ünlü olmuş ve Amerika ile başlayan popüler olma yolculuğu ta bizlere, yani Türkiye’ ye kadar dayanmıştır. Şimdi 100′ e yakın ülkede tanınan ve bilinen bir oyun haline gelmiştir. Candy Crush Saga yasaklanmayan zihni geliştiren bir oyundur.

ANGRY BIRDS RIO OYUNU ( TAM EKRAN OYNA )

angrybird

Günümüzün en zevkli kuş oyunlarından birisidir. Kızgın kuşlar adı altında yayınlayan bu oyun aslen bir beceri ve mantık oyunudur. Mantıklı hareket ederek, becerinizi konuşturabilirseniz, bölümleri rahatça geçersiniz.

PACMAN OYUNU ( TAM EKRAN OYNA )

PACMAN1

En kaliteli ve en güzel oyunlardan birisidir, bu oyunda efsaneler arasındaki yerini çoktan almıştır. İşte bize böyle kaliteli oyunlar lazım. Şimdiki gibi abudik, gubudik oyunlar değil. Bunun gibi kral oyunları oynayın ki, oyun kültürünüz biraz gelişsin.

BOMBERMAN OYUNU  ( TAM EKRAN OYNA )

bomberman

Bomberman en keyifli ve aynı zamanda en sinir bozucu efsane oyunlardan birisidir. Bir çok yaşıtım hatırlar bu oyunu, ancak biraz hikayesini anlatayım. Bombacı bir karakter var, bir profesör var ve bir kaçırılma olayı yaşanıyor. Ardından bizde kaçırılan kişiyi kurtarmak için zorlu Bomberman oyununa başlıyoruz. Gerçekten çok keyifli bir oyun, iyi oyunlar.

ATEŞ VE SU OYUNU ( TAM EKRAN OYNA )

atesvesu

2 kişilik en güzel ve şuan en popüler oyunlardan birisidir. O yüzden listeye bu oyunumuzu da ekleyiverdim. Umarım Ateş ve su oyununu sever ve keyifli vakit geçirirsiniz.

ZOMBİ EZME OYUNU ( TAM EKRAN OYNA )

zombiezme

Bu oyunda zombileri ezerek güzergahı takip edip, bölümleri geçmeye çalışıyoruz. Tabi en önemli unsur aracı geliştirip, benzini yetirebilmek.

ICY TOWER OYUNU ( TAM EKRAN OYNA )

icetower

Buda eskilerden unutulmayan oyunlardan birisidir. Sabahtan akşama kadar bölüm geçmeye uğraşırdık o eski İnternet olmayan zamanlarda 🙂 Hey gidi günler hey, bu oyunları bizim eve gelip birisi yüklemişti, İce Tower , Iron Man ve NFS 2 oyunları vardı. NFS 2′ de o zamanın en keyifli oyunlarından birisiydi. Neyse herkese bu yasaklanmayan kaliteli oyunlarda iyi oyunlar dilerim.

SÜNGER BOB BİSİKLET SÜRME OYUNU ( TAM EKRAN OYNA )

sungerbabi

Biliyorsunuz Sünger Bob kare şort kelimeleri ile başlayan bir şarkıya sahip bir çizgi film karakteridir. Sünger Bob bu oyunda bisiklet ile maceraya atılıyor diyebiliriz.

KIRMIZI TOP OYUNU ( TAM EKRAN OYNA )

relbol

Bounce ile başlayan kırmızı top oyunlarının günümüzdeki temsilcisidir. Kırmızı top ile oyunu oldukça keyifli bir maceraya atılıyoruz. Tabi buna atılmakla kalmayın, katılın.

ALTIN MADENCİSİ OYUNU ( TAM EKRAN OYNA )

altınmadencisi

Altın madencisi oyunu ile altınları toplayarak, dükkandan eşyalar almanız mümkündür. Bu eşyaların arasında dinamit çok önemlidir. Diyelim boşa attınız, taş parçasını çekiyor hemen dinamit ile taşı patlatarak zamandan kazanabilirsiniz.

DX- BALL OYUNU ( TAM EKRAN OYNA )

dxball

Dx Ball oyunu geçmişten günümüze en unutulmaz oyunlardan birisi haline gelmiştir. Bu efsaneyi oyunu hala oynamak isteyenler için klasik versiyonunu bulamadık, ancak ondan tek farkı görünümü olan bu yeni ve güzel Dx Ball oyunun oynayabilirsiniz.

BARBİE OYUNU ( TAM EKRAN OYNA )

barbi

Dedik o kadar oyun var, bir de kızlara özel bir giydirme oyunu koyalım. İşte size Barbie oyunlarından en kaliteli oyunlarından birisi, iyi oyunlar.

Yorumlarınızı bekliyorum, herkese iyi oyunlar dilerim… Ayrıca istek oyunları olan arkadaşlar bize yüklememizi istediğiniz oyunları yazabilirsiniz.

Son güncelleme tarihi: 12.1.2015

7 YORUM “MEB Tarafından Yasaklanmamış Oyunlar

  • Yemre Post authorReply

   Teşekkür ederim kardeşim, eğer istek oyunlarınız varsa, söyleyin ekleyelim.

  • Yemre Post authorReply

   Mehmet kardeşim zaten buradaki oyunları siz bilişim dersinde girip oynayın diye hazırladık. Buradaki oyunlar MEB tarafından yasaklanmamış olan oyunlardır.

 1. Edanur Reply

  3 katlı lüks 15 odalı bir villada oturuyorum. Oyunlar bana göre değil ama deneyeceğim ;))

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir