Katarina Nasıl Oynanır ?

Bu konumuzda sizlere League of Legends oyununun efsanevi orta koridor şampiyonlarından biri olan Katarina ile nasıl oynayabileceğiniz hakkında bilgiler ve ipuçları vereceğim.

Öncelikle yakın dövüşen bir büyücü olduğumuzu asla unutmuyoruz. 5V5 olan sihirdar vadisinde bizim rotamız orta koridor. Sırasıyla geliştireceğimiz yetenekleri veriyorum öncelikle koridor safhasında Sıçrayan Bıçak adlı “Q” yeteneğimizi açarak onu son seviyeye kadar açıyoruz. Ondan sonra ise “W” yeteneğimiz olan Sinsi Çelik skilini maximum seviyeye getiriyoruz. En sona ise atılma yeteneğimiz olan Shunpo yu maximum seviyeye getiriyoruz.

Sıraya dizersek yeteneklerimizi şöyle açacağız “Q > W > E > R” sihirdar büyülerimiz olarak ise Sıçra ve Tutuşturu seçiyoruz. Başlangıç olarak sizlere Doran Yüzüğü ve 2 adet Can İksiri öneriyorum. Doran Yüzüğünün pasifi mana veriyor işimize yaramıyor olsa bile başlangıç için en iyi eşya tercihi diyebiliriz.

Koridor safhasında ise sadece seviye atlamaya ve para kazanmaya bakıyoruz. Yakıncı bir büyücü olduğumuz için minyonlara son vuruşlarda bir hayli zorlanabiliriz. Burada yardımımıza “Q” yeteneği yetişiyor. Uzaktan atabildiğimiz bu uçan bıçak sayesinde fazla riske girmeden farm yapabiliriz. “E” skilimiz olan Shunpo yu doğru zamanlarda kullanarak tüm hedeflere ışınlanabiliriz. Bunu sakın unutmayın baskınlardan Shunpo sayesinde yapabileceğimiz akıl dolu oyunlar ile sıyrılabiliriz. Koridor safhasında fazla mücadeleye girmeyerek canı az hedefleri kıskaca alıp rahatça kill kovalayabiliriz. Koridor safhasını iyi bir şekilde atlattıktan sonra Orta Oyuna geçiyoruz.

Mid game denilen bu zamana geldiğimizde kesinlikle hedefimiz canı az olan ve öldürebileceğimiz rakiplere çeviriyoruz. Nedeni pasif yeteneğimizin skillerimizin bekleme süresini düşürdüğü için neredeyse takım savaşında iki adamı öldürmemiz tüm yeteneklerimizin bekleme süresini sıfırlayacaktır. Bu bizi bir ölüm makinesi haline getirebilir, bu yüzden öncelikli hedefimiz canı az olan düşmanlar olmalı. Asla önlerde durmamalıyız ve özelliğimiz olan suikastçi yanımızı kullanmalıyız. Sinsi sinsi savaşa sonradan katılan ve sürekli canı az olan taşıyıcı şampiyonlara yönelmeliyiz. Asla tanklara ve ormancılara yönelmemeliyiz. Hedefimiz orta koridor şampiyonları ve nişancılar olmalı çünkü karşı takımda en çok hasar potansiyeli olan kişiler onlardır. Öncelikle onları öldürerek takım savaşını kazanmakta bir adım daha öne geçersiniz. Hem onların hedefleri atak olduğu için canları ve zırhları daha azdır. Kesmemiz kolay olacaktır eğer yeterli eşyalara sahipsek.

Katarina için anlatacaklarım bu kadar arkadaşlar asla ve asla katarina ile ön safhalarda oynamayın ve canı az ve taşıyıcı olan hedefler önceliğiniz olsun. Sizlerin merak ettiği veya kafası karıştığı bir yer varsa konu altından yorum olarak belirtebilirsiniz. En kısa sürede cevaplamaya çalışacağım.

Ayrıca sitemizde yer alan diğer LOL konularına da göz atabilirsiniz. LOL Nickleri konumuza giderek oynayacağınız karakter için bir isim önerisi alabilirsiniz. Yada LOL Şifre Değiştirme konusuna göz atarak şifrenizi sorunsuzca değiştirebilirsiniz.

BURADAKİ YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR BİR GÖZ ATIN:

3 YORUM “Katarina Nasıl Oynanır ?

  1. ahmet Reply

    kardeşim dalgamı geçionuz doranın yüzüğü ne alaka haahhaahahahahahaha bide nasl oynanır demiş…..

    • Yemre Post authorReply

      Ahmet kardeşim biraz oyundan anlasaydın böyle saçma bir yorum yazmazdın. Bu konuyu yazan arkadaşımız turnuvalarda yer almış, yıllardır League of Legends oynayan birisidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir