İstediğiniz bir sitenin yazı fontunu öğrenin

Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz üzere yazı fontları siteler için çok önemlidir, özellikle Türkçe karakter problemi yaşıyorsak acilen halledilmesi gerekir. Başka bir sitede gördüğünüz yazı fontu çok hoşunuza gider, sizde onu uygulamak isterseniz, peki ama o sitedeki yazı fontunu nasıl öğreneceğiz? Çok kolay bir şekilde bir Chrome uzantısı edinerek o sitede yer alan yazı fontunu, boyutunu ve rengini öğrenebilirsiniz. Bu uzantıyı aşağıdaki bağlantı üzerinden indirebilirsiniz. Uzantının ismi WhatFont, çok küçük bir uzantı kolayca aşağıdan indirebilirsiniz, nasıl kullanıldığını da göstereceğim. Zaten kullanımı da oldukça kolay ve çok işlevsel, bu uzantı sayesinde istediğiniz sitedeki yazı fontunu ve bilgilerini kolayca tek tuşla öğrenebileceksiniz.

WhatFont Yükle

Yukarıdaki bağlantı üzerinden uzantıyı indirdikten sonra Chrome üzerinde sağ üstteki uzantılar kısmına eklenecektir. Uzantıyı etkinleştirdikten sonra üzerine bir kere tıklamanız yeterlidir, ardından öğrenmek istediğiniz fontun üzerine tıkladığınız da size bütün bilgileri verecektir, aşağıdaki görselde olduğu gibi, örneğin burada benim sitemdeki yazı fontlarını görebilirsiniz.

Uzantı üzerine bir kere tıklayarak aktif edip istediğimiz yazı fontunu öğrendikten sonra, tekrar sağ üstte çıkan “Exit WhatFont” yazısına tıklayarak uzantıyı pasif duruma getirebilirsiniz. Gördüğünüz gibi çok işlevsel bir uzantı kolayca istediğiniz yazı fontunu öğrenebilirsiniz. Orada geçen “Regular” hakkında da bir şeyler söyleyeyim, arkadaşlar regular “normal” oluyor yazı fontlarında, yani onun boyutu normal olarak geçiyor. Uzantının kurulumu ve kurulumu bu kadar basit, aklınıza takılan bir soru varsa yorumlarınızı bekliyorum.

Son güncelleme: 13.3.2017

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir