İsrail’in Kaç Tane Savaş Uçağı Var? (Resmi Güncel)

Savaş uçakları ülkelerin savaş durumunda veya tehlike durumlarında hava gücünü oluşturan en önemli unsurlardır. Savaş uçağı teknolojiniz ve sayınız, yetişmiş insan gücü ile birlikte bir ülkenin hava saldırı ve savunma gücünü oluşturur. Ülkedeki savaş uçağı tiplerinin yanı sıra, ayrıca o ülkenin kendi hava kuvvetlerinin modifiye ettiği veya bizzat ürettiği savaş uçakları da oldukça önemlidir. Bununla beraber uçaklara kendi teknolojilerini monte edebiliyor olmaları da o ülkelerin hava kuvvetlerinin gücünü göstermektedir. Arkadaşlar burada yer alan bilgiler teyit edilmiş, resmi kaynaklardan alınan doğru bilgilerdir, bundan emin olabilirsiniz.

İsrail'in Kaç Tane Savaş Uçağı Var? (CEVAP: 680 ADET)

Aşağıdaki listede uçakların yıllara göre üretimi veya satın alımı verilmiştir. Aynı tür uçaklar daha sonrada İsrail Hava Kuvvetlerine katılmıştır. Aşağıdaki listede hangi tür uçaklara sahip olduğu gösterilmiştir. İsrail ordusunun sahip olduğu toplam savaş uçağı sayısı 680' dir. Bunların dışında yine savaş için tasarlanmış yardım, taşıma ve kargo uçakları da vardır, bu uçakların sayısı buradaki sayıya dahil değildir.

israilsavasucagisayisi

İsrail' in Elinde Hangi Tür Savaş Uçakları Var?

F15A/C – 42 ADET

F15I – 25 ADET

F16C – 77 ADET

F16I – 99 ADET

F35A – 19 ADET

Ayrıca aşağıdan ilginizi çekebilecek diğer konularımıza göz atabilirsiniz. Diğer ülkelerin sahip olduğu savaş uçaklarının sayısını ve sahip oldukları uçak tiplerini aşağıdaki konulara göz atarak öğrenebilirsiniz. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Çinin Kaç Tane Savaş Uçağı Var?

Kuzey Korenin Kaç Tane Savaş Uçağı Var?

Son güncelleme tarihi: 27.10.2016

Kategori

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir