iPhone’da rehberi ve kişileri toplu olarak kolayca silmek

Diyelim ki bir sebepten ötürü iPhone telefonunuzda rehberde yer alan tüm kişileri toplu bir şekilde silmek istiyorsunuz. iTunes ile de bu işlemi yapabilirsiniz veya tek tek elle tüm rehberde yer alan kişileri de silebilirsiniz, ancak bu iki yöntem çok zahmetli olduğundan size çok daha basit bir yöntem sunuyorum. Bu işlemi yapmanın birden çok yolu var ancak ben size tüm rehberi silmek için var olan en kolay yöntemi göstermek istiyorum. Arkadaşlar toplu rehber silmek için kullanacağımız uygulamanın başka çok güzel özellikleri de var. Çok pratik ve kullanışlı güzel bir uygulama, önce işinizi halledin rehberinizi veya belirlediğinizi kişileri toplu olarak tek tuşla silin, ardından konunun altında uygulamanın diğer güzel özelliklerinden bahsettim, bir göz atın.

iPhone’da tüm rehberi toplu olarak kolayca silmek

1- Bir çok farklı sitede uzun uzadıya yazılar yazmışlar, bilmem 5 tane yol göstermişler, karışık bir anlatım sunmuşlar, bunlara hiç gerek yok. Öncelikle aşağıdaki uygulamayı iTunes üzerinden telefonunuza indirin. Yazının üzerine tıklayarak indirebilirsiniz.

2- Groups uygulamasını indir

3- Uygulamayı indirdikten sonra açın.

4- Açtıktan sonra silmek istediğiniz numaraları seçerek ilerleyin, tüm silmek istediğiniz numaraları seçtikten sonra aşağıdan devam edin.

5- Uygulamanın arayüzünde üst kısımda yer alan “Choose Action” sekmesine tıklayın.

6- Ardından karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa gelecek, görselde görüldüğü gibi oradan “Delete Contacts” seçeneği seçerek numaraları silme işlemini tamamlıyoruz.

İşlem tamamlandı, belirlediğiniz numaralar artık silindi. Bu şekilde isterseniz belirli bir grubu toplu olarak, veya tüm rehberi kolayca tek tuşla bu uygulama sayesinde silebilirsiniz. Bu uygulama ile ayrıca istediğiniz kişileri gruplara ayırabiliyor, istediğiniz gruplara toplu olarak yada yalnızca belirlediğiniz kişilere kolayca toplu mesaj atabiliyor ve kişileri tek tek silmek yerine işaretlediklerinizi tek tuşla az önce anlattığımız yöntemle kolayca silebiliyorsunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir