İngiltere Tweet’ e Hapis Cezası Verdi

21 yaşındaki Garron Helm, İş Partisi Milletvekiline attığı Yahudi içerikli tweet sebebi ile 4 haftalık hapis cezası aldı. Helm hesabın kendisine ait olmadığını, tweetleri kendisinin attığını ve hesabı kendisinin bilerek oluşturduğunu mahkemede itiraf etti. Bu kararın ardından verilmek istenen mesaj ise şöyle açıklandı. Mahkemenin ardından açıklama yapan Milletvekili Berger;”Bu ülkede nefret suçunun hiç bir türlüsü hoş görülemez ve görülmemelidir ve umarım bu dava ile nefret suçlarının polise bildirimi artar” diyerek ekledi.

Bildiğiniz üzere Nefret söylemi bizim ülkemizde ise daha yeni bir suç olarak AK Parti hükümeti döneminde kabul edildi ve yasalaştı. Dünya’ da tüm büyük ülkelerin özen gösterdiği nefret söylemleri artık daha sık görülür olmaya başlandı ve örnekler artık daha fazla medya’ da yer alıyor.

BENZER YAZILAR

2 YORUM “İngiltere Tweet’ e Hapis Cezası Verdi

  1. hepyasemin Reply

    Retweet sitelerinden retweet yaptırıyorum benim de başım belaya girer mi acaba ? Ben retweetleyince, benim üzerimden de başkalarına retweet yapıyorlar. Manyağı var sapığı var. Otomatik retweetleniyor. Aca ben yapmadım, program yaptı diye yırtabilir miyim ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir