İhs domain transfer işlemi nasıl yapılır ?

Bugün sizlere ihs firmasında kayıtlı olan domainin transfer edilme işlemini anlatacağım. İşlem basit ve iki tarafın onayı gerektiren bir işlem olduğu gibi android işletim sistemine sahip cihazlara, telefonlara sahip olması gerekir iki tarafında, yoksa domain transfer işlemi yapılamaz. Tabi dekstop sürümü için olanı da var o uygulama ile bilgisayar vasıtası ile de yapılabilir, fakat benim bu konuda bir fikrim yok, mobil olarak anlatıyorum konuyu.

İhs domain transfer işlemi nasıl yapılır ?

Öncelikle hesabınızda bulunan domaini başka bir transfer etmek için, transferi yapacağınız kişininde ihs’ nin yönetim paneli olan e-destek sitesinde hesabı olması gerekir.

1- Öncelikle e-destek ana sayfanızda bulunan OTP güvenlik servisini aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Google play’ den symantec vip access uygulamasını telefonunuza indirip, verilen şifreler ile aktif hale getirebilirsiniz.  Credential ID Numarası ve Güvenlik kodu 1 uygulamayı açtığınızda karşınıza çıkacaktır. Güvenlik kodu 1 ‘ den otuz saniye sonra gelen kod ise güvenlik kodu 2’ dir. Kodları girdikten sonra OTP aktif olacaktır.

ihs domain transfer
ihs domain transfer

2- Daha sonra ise göndereceğiniz domaini seçiyor ve göndereceğiniz kişinin e-destek hesabında kayıtlı olan mail adresini ve müşteri numarasını yazıp domain transfer işlemini gerçekleştiriyorsunuz. Gönderdiğiniz kişi kendi panelinden bu işlemi onaylayıp domain transfer işlemini tamamlamalıdır aksi takdirde domain sizde kalır ve panelde gözükmeye devam eder. Domain transfer olduğu zaman sizin paneliniz de gözükmez.

ihs domain transfer
ihs domain transfer

tüm işlemler bundan ibaret, sonra olarak eğer OTP güvenlik servisini pasif hale getirmez iseniz her hesabınıza girişinizde sizden tek kullanımlık şifre isteyecektir, bunu düzeltmek için OTP güvenlik servisini pasif hale getirmeniz gerekmektedir.

BURADAKİ YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR BİR GÖZ ATIN:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir