IDM Otomatik Video İndirme Sorunu (Resimli Anlatım)

Merhaba arkadaşlar, bu konumuzda IDM yani İnternet Download Manager programının Chrome ve diğer tarayıcılarda çıkan otomatik video indirme sorunlarının çözümünü anlatacağım. Hem “Video izleyemiyorum, otomatik indirme başlıyor” diyenlerin hem de “IDM otomatik indirme başlamıyor” diyenlerin sorunlarını çözeceğiz. Daha fazla vakit kaybetmeden resimli anlatıma geçelim.

IDM Otomatik Video İndirme Sorunu (Resimli Anlatım)

1- İlk olarak her iki sorunun çözümü de aynı yerdedir, o yüzden ayrı ayrı anlatmayacağım, zaten oldukça basit. Aşağıdaki görselde ki gibi IDM ikonuna tıklayın.

idm1

2- Daha sonra gelen IDM sayfasında “İndirmeler” sekmesinden en alt kısımda yer alan “Seçenekler” butonuna tıklayın.

idm2

3- Evet geldik son adıma… Burada gördüğünüz gibi Tarayıcılar yani Browserlar gözükmekte, Chrome ve Mozilla gibi. (Alt kısmı çok dikkatli okuyun)

1.1 – Otomatik olarak indirmenin başlamasını isteyenler tarayıcının yanındaki kutucuğu işaretlesin.

1.2 – Yok otomatik olarak indirme başlamasın, ben video izleyeceğim diyenler ise, kutucuğu işareletmesinler.

Örneğin; Aşağıdaki resimden hareketle, ben Google Chrome kullanıyorum, video izlemek istiyorum diyelim, o yüzden otomatik indirmeyi kapatmam gerek Chrome’ da, işte o yüzden bu ayarlar kısmına gelerek, Google Chrome yanındaki kutucuktan tık işaretini kaldırıyorum.

idm3

Umarım anlaşılır ve basit bir konu olmuştur, her türlü sorularınızı ve sorunlarınızı bize yorum yazarak yöneltebilirsiniz. IDM ile ilgili sorun yaşayan arkadaşlar başka sorunlar yaşıyorlarsa eğer burada anlattıklarımızın dışında onları da yazabilirler.

Ayrıca sitemizde bulunan Dropbox Nedir adlı konumuzu ziyaret ederek bulut depolama hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun yanı sıra Twitter Kapatma adlı konumuza da bakabilirsiniz.

Son güncelleme tarihi: 17.01.2018

52 YORUM “IDM Otomatik Video İndirme Sorunu (Resimli Anlatım)

 1. Yusuf K. Reply

  Admin şöyle bi sıkıntı var ki ıdm ok.ru gibi video türünü indirmiyor bu sorunu nasıl çözebiliriz ?

  • Yemre Post authorReply

   Hiç bir bilgim yok Yusuf kardeşim ancak IDM her türlü playerda çalışıyor, yani çalışması lazım. Bir yanlışınız olmasın ?

 2. meil Reply

  benim sorunum video indirmek isterken idm videolara numara verip bölüyor 1 ve ya 2 mb lık bölümler halinde getiriyor. en üstede tümünü indir seçeneği çıkıyor. indiremiyoruz bu sorunu nasıl hallede biliriz.

  • Yemre Post authorReply

   İndirdiğin yerden kaynaklı olabilir mi ? Yoksa her indirmeye çalıştığın videoyu bölüyor mu ?

 3. hasan Reply

  admin idm dosyaları küçük küçük bölüyor 1mb 2mb 50kb gibi..bunun bir çözümü var mı acaba ?

  • Yemre Post authorReply

   Yıllardır IDM kullanıyorum, hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım Hasan kardeşim. Programın tam sürüm mü kullanıyorsunuz ? Eğer tam sürüm değilse tam sürüm deneyin.

 4. mehmet Reply

  hasan kardeş aynı sorunu bende yaşıyorum o kadar uğraşmama rağmen bir çözüm bulamadım. Diğer indirme programlarıda aynı şekilde küçük mb veriyor nasıl bir çözüm var anlamıyorum ekim ayında bile imd çalısıyordu sorunsuz ama şimdi sıkıntı oluyor her programda.admin bir çare bulsan yada bilgin var mı

 5. ibrahim Reply

  aynı sorun bende de var videoyu açtıktan sonra indir dediğimde kucuk parçalara boluyor ve videoyu indiremiyorum ve yeni oldu

  • Yemre Post authorReply

   İbrahim kardeşim dediğim gibi bu sorunu hiç yaşamadım. Ama böyle bir sorun genelde var belli ki çünkü 3-4 kişi daha yazdı bu sorunu yaşadığını. Ben otomatik indirme sorunu yaşıyordum hep, bu sorunla hiç karşılaşmadım.

 6. levent Reply

  genelde film indirme sitelerinde oluyor bu parçalanma sorunu, bende yaşıyorum ve çözümüne bilmiyorum bugünde koca film 2mb olarak gözüküyor filmi indiremedim , film siteleri indirmeyelim diye bir hilemi kullanıyor. idm in çözemediği.

  • Yemre Post authorReply

   İndirmeye çalıştığınız film o sitede tek parça halinde mi ? Baştaki Fragmanı 2 MB gösteriyor olabilir.

 7. serkan Reply

  ıdm nin sitesin de yayınlandı ok.ru formatını indirmiyor çözücez deniyor ama aksine indirecegimiz bütün filimler bu formatta bir an önce çözülse iyi olur.

  • Yemre Post authorReply

   Durum öyle ise benim elimden bir şey gelmez Serkan kardeşim, umarım bir an önce ya sorunu çözerler, yada bizimkiler filmleri başka yerlere upload ederler.

 8. inzar Reply

  ben sitedeki filmi indirmek istiyorum ama indirme butonuna basınca 2 mb dosya indiriyo filmi indirmio yardim

 9. turgut Reply

  ıdm video açılınca sacma sapan indirme acıyo kb seviyesinde ama normal indirmesi gereken filmi indirmiyor. sizce neden olabilir.

  • Yemre Post authorReply

   Nasıl Adem kardeşim o eklenti gerçekten iş görüyor mu ?

 10. baran2135 Reply

  Arkadaşlar bu dediğiniz dosyaları 2 mb gösteren sorunu bende yaşıyorum.İndirmek istediğiniz filmi vk yazan alternatiften indirin sorun olmaz…

 11. hikmet teymuroğlu Reply

  slm arkadaşlar aynı sorun bende de var. bir çözüm bulamadım ama öğrendiğim kadarıyla ıdm sitelerdeki reklamları yakaladığı küçük küçük parçalar halinde onları indiriyor filmi değil.o kadar uğraştım ama bir türlü çözemedim.

  • Yemre Post authorReply

   Doğru Hikmet kardeşim dediğin gibi olabilir. İndireceğiniz videonun boyutu yazıyor yanında, ona dikkat ederek doğru videoyu indirebilirsiniz.

 12. hikmet teymuroğlu Reply

  emre kardeş bütün indirmele bakıyorum hiçbiri değil hesi arayüz reklam

 13. adnan türk Reply

  aylardır aynı sorunu bende yaşıyorum.indirme butonunda alakasız küçük boyutlarda dosyalar çıkıyor.ya gerçek dosyayı yakalıyamıyor.yada siteler indirip seyredenlere karşı bir önlem almışlar.direk siteden seyretmemizi istiyorlar.özellikle türk dizi sitelerinde karşılaşıyorum.

 14. hakan Reply

  aynı sorun bende de var youtube video ve normal dosya indirmede sıkıntı yok sadece türk film sitelerinde videoları indirmiyor sanki, arkadaşların söylediği gibi, indirme yapmayın, buradan izleyin, tarzında olmuş. 2mb gösteriyor dosyaları.

 15. hakan Reply

  sorun anlaşıldı ok.ru formatı sitelerde filimler izlenirken donma olduğu için bu ok.ru formatına geçmişler IDM bu bu formatı şimdilik desteklemiyor

  • Yemre Post authorReply

   Dediğin gibi olabilir Hakan kardeşim. Konuya bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yorum yazdıkça sorun çözülür.

 16. Oktay Reply

  video download manager programında da aynı hatayı veriyordu İDM ile alakası yok

 17. ufuk Reply

  bende uzun süre kullandım ilk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum film sitesine giriyorum filmi indiremiyorum 2mb dosya gösteriyor 3-4 gündür takip ediyorum hayla bulamadım sorunu.

  explorerden indirebiliyordum chromeden indiremiyordum uğraşa uğraşa onuda bozdum ikisinden de indiremiyorum eklenti ile alakalı dediler chrome ye eklentisini yükledim yine olmadı .
  Sorunu bulan olursa mail atabilir mi acaba ufuk.5280@outlook.com.

 18. erhan Reply

  bendede aynı sorun var.2 mb veya 30 kb olarak gösteriyor,idm yi kaldırdım
  maxthon dan programsız video indirildiğini duydum ama gene 2 mb vs olarak gösteriyor.dolaysıyla inidiremiyorum

 19. ismet ersroy Reply

  bütün arkadaşlara katılıyorum üstelik bu inen küçük dosyarı hiçbir program birleştiremiyor bunda bir uyuzluk var haksızmıyım

 20. yılmaz Reply

  bu sorun sanırım gelnel bir sorun internet dowload manegerden artık film indiremiyoruz sitelerden hangi siteye girelim bir film indirmek istesek filmin mb herzaman 2.00 olarak ve daha düşük olarak görünüyor filmi indiriyoruz film hızlıbir şekilfe iniyor filmi açtığımızda ise başlayıp bitiyor bunu nasıl düzelte biliriz ilgilenirseniz sevinecegim

  • Yemre Post authorReply

   Sanmıyorum Yılmaz kardeşim daha dün bir siteden filmi IDM ile sorunsuzca indirdim. Acaba tam sürüm IDM kullanmadığınız için olabilir mi diyeceğim de, bu da değil bence.

 21. ali Reply

  arkadaşlar malasef İDM sitelerdeki reklam arayüzlerini yakalayıp filmi yakalayamıyor. Siteler indirmeden kendi sayfalarında izlensin diye bu formülü bulmuşlar. Filmi upload edenlerin kolay indirilebilir bir player a yüklemeleri lazım yoksa indirmek bu gidişle zor.

 22. murat Reply

  tam program idm var geçen sene çok memnun kalmıştım kullanmaya devam ettim ama son zamanlarda bir film idirmeye çalıştığımda film dışında ne bulursa saçma sapan şeyler indiriyor bu durum canımı çok sıktı kafa yiyeceğim çözümü bilen varsa lütfen yardım edin

 23. muhammed onur yıldız Reply

  admin ıdmle fılm ındırıyorum ıdm 2mb lık vd14 dıye bı sıteden bıse ındırıyo oda acılmıyo zaten nasıl duzeltebılırım

 24. Hakan Reply

  idm den video indirmeye basıyorum indiriyor fakat küçük mb’da indiriyor. tam indirmiyor.nasıl yapılabilir

 25. müslüm Reply

  kaç tane idm denedim hepsinde aynı sorun. 2 mb olarak indiriyor. hala çözüm bulamadım

 26. ferit Reply

  alın size çözüm bazı sitelerde vidag izle formatı var vidag seçeneğini açın idman göründüğü zaman zaman olarak çıkıyor yani örneğin 1 st 35 dk gibi şimdilik tek çare bu işin kötü yanı her sitede bu secenek yok yani vidag seçenekli bi site bulmanız gerek

 27. evenia Reply

  merhaba arkadaşlar size yardımcı olmak ve konuyu az da olsa açıklığa kavşturalım çok kişi bu sorundan muzdarip görünen o ki belki okuyan bir kaç kişiye faydamız dokunur 🙂
  ok.ru odnok mail.ru vb sitelerde artık internet hızınıza göre görüntü kalitesi sağlayan playerlar mevcut hızınız iyi ise kalite 1080p ye kadar çıkar kötüyse 240p ye bu yüzden 5sn 360p 8 sn 480p 7 sn 360p …… diye gider . aslında sizi düşündükleri için bunu yapmışlar sabit modda 720p yükleme yapan video int. yavaş olunca donmalar yapmasın diye
  idm nin yakaladığı 1-2 mb ve küçük parçalar o 7 saniyelik 480p görüntü ^^
  şimdi gelelim çözüme
  chrome için” tampermonkey “ve üzerine” savefrom.net helper “kuruyoruz ve videoların yanında indir butonu çıkıyor indirmeye başladığınız anda veri akışı sabitlendiği için idm ile devam edip browserdaki indirmeyi iptal edebilirsiniz
  tırnak içindekileri aratıp eklemeniz yeterli örnek olarak chrome yazdım operada “Chameleon ” vs değişir savefrom sayfasında detaylar yazmaktadır..

  • Yemre Post authorReply

   Değerli yorumun için teşekkür ederim Mesut kardeşim.

  • mehmet Reply

   bunu denedım ama hala sorun devam edıyor . eksık bısey yapmıs olabılırmıyım ???

 28. doğan Reply

  film pcye iniyor ama usb ye attıgım zaman usb de calışmıyor sorun ne olabilir acaba

  • Yemre Post authorReply

   Filmi oynatmaya çalıştığın cihaz filmin uzantısını desteklemiyor olabilir, eğer usb’ ye attığında film gözükmüyor ise, buda filmin isminin çok uzun olmasından kaynaklanabilir.

 29. ibrahim Reply

  ben sorunu çözdüm
  ilk olarak filmi ok ru kısmına girip linki kopyalayın sonra
  ok ru nun sitesine girip video indir kısmından linki kopyalayın yeni sekmede film açılacak
  ordanda idm video yu algılıyor

 30. seçkin şahinli Reply

  IDM ile facebook’tan video indiremiyorum.(IDM 6.25 14) Bu video dosyasını indir yazısı çıkıyor ama tıkladığımda hesini indir diye bir pencere çıkıyor .Denedim olmadı.
  Teşekkürler.

 31. tercan Reply

  Aynı sorunun benzeri bende de bir aydır var ”IDM 2.25.16” ama sadece chrome da ve facebook da oluyor İnternet axplorer da bir problem yok. İndir dediğim de 25-26 seçenek açılıyor hepside 5-10kb. lık.

 32. tuğba Reply

  merhaba aynı sorun bendede vardı ben film uzantılarının olduğu bölüme ok.ru uzantısını da ekledim ve sorunum çözüldü..

 33. erkan Reply

  benim sorunum idm ile film indiremiyorum. idm seçeneklerde bütün tarayıcılar seçili olmasına rağmen moziilada google chromede ve yandexte filmi açtığımız zaman indir butonu gelmiyor. internet explorerda filmi açınca fimden önce açılan reklamları yakalıyor açtığım filmi yakalamıyor yardımcı olursanız sevinirim.

  • Yemre Post authorReply

   Ben çoğunlukla Chrome üzerinde sorunsuz kullanıyorum ancak bazen bende de indir butonu gelmiyor, gerçekten garip.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir