Günümüzde Fal

Fal günümüzde popülaritesi giderek artan bir iştir. Kısaca falı açıklamamız gerekirse Fal; bazı araçlar veya yöntemler ile bugün ve gelecek zamanla ilgili tahminde bulunma ve buna yorum katma işidir. Fal asla bir kesinlik vermez. Bize bugün ve gelecekten haber getiremez, ancak fal, günümüzde vakit geçirmek ve eğlenmek için oldukça fazla kişi tarafından bakılmaktadır. Kısaca fal bakmak bir sohbet aracı olarak görülebilir. Bir çok farklı fal türü vardır. Su falı, tarot falı ve yıldızname bunlardan bir kaçıdır.

Su Falı

Su Falı fal türleri arasında bakılması ve yorumlanması en zor olarak kabul edilen fal türüdür. Su falında fala bakacak kişinin kalbinin temiz olmasına inanılır. Su falında suyu fala bakacak kişinin doldurması elzemdir. Bu fal türünde falcıya doğa üstü varlıkların yardımından bahsedilir. Su doldurulup, niyet edildikten sonra suya dokunulur. İşte bundan sonrası bu falın en önemli kısmıdır. Suya dokunulunca oluşan su hareketleri ve titreşimler oldukça iyi gözlemlenmeli ve yorum kısmı buralardan çıkarılmalıdır. Bakılması oldukça zor olan bu fal türünün sonuçları bazen çok şaşırtıcı olabilmektedir.

Tarot Falı

Tarot Falı fal türleri arasından en popüler falların başında gelmektedir. Tarot kökeni çok eskiye dayanan bir fal türüdür. Tarot geçmişi orta çağın sonlarına dayanan 78 karttan oluşan bir oyun kartı destesidir. Tarot destesinde 22 adet büyük arkana ve 56 adet küçük arkana kartı bulunur. 56 adet küçük arkana kartları bugünkü iskambil destesinin atası olarak sayılmaktadır. Geçmişinin bu kadar eskiye dayanmasına rağmen bugün hala güncelliğini koruyor olması ve halen popüler bir fal türü olması Tarot falının en çok tercih edilen fal türlerinden biri olduğunu göstermektedir. Belki de Tarot falının bu kadar popüler olmasının sebebi Tarot falında çıkan sonucun bizi düşüncelerimizi değiştirebilmek gücüne ve etkisine sahip olmasından kaynaklanıyordur. Çünkü Tarot fallarında geçmiş, bugün ve gelecek sonuçlarına yer aldığından insan düşünmeye sevk ettiği görülüyor.

Yıldızname

Yıldızname isminden de anlaşılacağı gibi yıldız ve burçlarla ilgilenen bir yorum şeklidir. Yıldızname için fal demek tam olarak doğru olmayabilir. Yıldızname’ de verdiğiniz bilgiler doğrultusunda sizin yıldız haritanız çıkartılır ve görülenler söylenir. Yıldızname Türk ve İslam felsefesinde hayat bulmuş ve Osmanlı döneminde geliştirilmiştir. Kökeni Osmanlı devletinin de öncesine dayanmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir