GTA 5 Oyun Hikayesi

GTA 5 oyununda ki hikayeyi kısaca özet geçeceğim. Michael De Santa aslında Michael karakterinin takma ismidir. 9 yıl önce Micheal, Frankli ve Trevor bir banka soygununa girişirler. Bu başarısız girişimin ardından Micheal tanık koruma programı altında ismini değiştirir ve herkes yeni bir hayata başlar.

GTA 5 Karakterleri ve meslekleri;

  • Michael De Santa – Banka Soyguncusu
  • Franklin – Galerici ve Repocu
  • Trevor – İşsiz, Eski Banka Soyguncusu

Tekrar bir soygun gerçekleştirilir. Micheal borçlarının önemli bir bölümünü kapatmak ve üzerindeki yükten kurtulmak için bir Mücevher dükkanını soyma kararı ve soygunu gerçekleştirir. Soygun şehirde duyulur ve haberler yayılır. Bu haberi alan Trevor, bu işi eski dostu Micheal’ ın yaptığını anlar ve onu aramaya başlar.

gta 5 V

Bir süre sonra eski üçlü bir araya gelir ve FIB tarafından yönetilirler. Michael, Trevor ve Franklin artık, FIB’ ın rakibi olan IAA’ yı güçsüz kılmak amacı ile FIB adına çalışmaktadırlar.

Daha sonra bir anlaşmazlıklar çıkar ve bunlar atlatılır. Üçlü beraber bir çok başarılı soygundan sonra, herkes kendi yaşamına ve döner ve bir süre birbirlerinden haber almazlar. Fraklin ise başında belalar ile uğraşmaktadır. Franklin’ in düşmanlarına onu rahat bırakmak için bir teklif yaparlar. Frakline Michael ve Trevor’ ı öldürmesini söylerler. Artık karar verme vakti Franklin’ dedir.

Evet arkadaşlar özet geçtim, yorumlarınızı bekliyorum.

Son Yorumlar

  1. Ferit 12 Şubat 2015
    • Yemre 12 Şubat 2015
  2. Ferit 14 Şubat 2015

Yorum Bırakın