Gmail Kaydol (Resimli Anlatım)

Gmail Kaydol konumuz sayesinde Google firmasının tamamen ücretsiz mail servisine kayıt olmayı kolayca yapabileceksiniz, resimli anlatım yapacağım.

Öncelikle kısaca Gmail servisinin en önemli özelliklerinden biraz bahsedeyim. Gmail Google tarafından ücretsiz olarak sunulan bir mail servisidir ve tamamen güvenlidir. Her türlü cihazınızdan kolayca ulaşabilir ve mail gönderip, alabilirsiniz. Şimdi Gmail Kaydol işlemini nasıl yapacağımızı resimli olarak anlatayım.

Gmail Kaydol (Resimli Anlatım)

1- Öncelikle buraya tıklayarak kayıt sayfamıza gidelim.

2- Daha sonra açılan sayfada karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Kayıt formu uzunluğu fazla olduğu için resimleri ikiye bölerek ekleyeceğim, kafanız karışmasın.

gmail kaydol yeknot1

1- Ad

2- Soyad

3- Oluşturacağınız mail hesabının kullanıcı adı, diyelim isminiz emre, emre@gmail.com hesabını almak isterseniz oraya yazıyorsunuz.

4- Şifrenizi girin, güçlü bir şifre seçmeniz çok önemlidir. Güçlü ve bulunması zor bir şifre için numara ve harflerden oluşan bir şifre girin. Kısa ve özel bir tarih içeren, sizinle alakalı olan bir şifre kullanmayın.

5- Seçtiğiniz şifreyi tekrar girin.

6- Doğum tarihinizi girin.

7- Cinsiyetinizi seçin.

8- Cep telefonu numaranızı girin.

9- Mevcut mail adresiniz varsa girin yoksa boş bırakın. Eğer varsa eski mail adresiniz kurtarma maili olarak kullanabilirsiniz.

gmail kaydol yeknot2

10 – Burayı seçmeyin.

11 – Resimde gözüken metni girin.

12- Google Hizmet şartlarını kabul etmek için kutucuğu işaretleyin.

İşlem bu kadar bu adımlardan sonra artık mail hesabınız açılmıştır. Yeni mail hesabınız hayırlı, uğurlu olsun. Eğer Gmail servisi hakkında sormak ve öğrenmek istediğiniz şeyler varsa bize yorum yazarak cevap alabilirsiniz.

Ayrıca Yeknot.com sitemizi takip ederek bir çok popüler konu da resimli anlatım halindeki konularla kolayca bir çok kayıt işlemini veya hesap silme işlemini yapabilirsiniz. Ayrıca sitemizi gezerek diğer konularımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca Gmail haricinde her hangi bir işleminiz için tek tercihinizin Google servisleri olmasını tavsiye ediyorum. Çünkü tüm Google servisleri kalitelidir ve güvenlidir. Tamamen güvenlidir ve sürekli aktif hizmet verirler, çünkü Google İnternet dünyasının en büyük ve kaliteli önde gelen şirketlerinden birisidir.

Ayrıca sitemizde yer alan Facebook Hesap Silme adlı konumuza göz atarak Facebook hesabınızı kalıcı olarak silmeyi öğrenebilirsiniz, bu konumuzda resimli anlatımla desteklenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir