GG WP GJ BG Ne Demek? Kısaltmaların Anlamları

Bu kısaltmaların anlamları aradığınıza göre büyük bir ihtimalle online bir oyun oynuyorsunuz, çünkü bu kısaltmalara online bir oyunda denk gelme ihtimaliniz oldukça yüksek. Counter Strike Global Offensive, League of Legend, Paladins, Dota 2, Team Fortress 2 gibi oyunlarda çokça kullanılan ingilizce kelimelerin kısaltmalarıdır bunlar. Peki ama bu kısaltmalar ne anlama geliyor, ne ifade ediyorlar, hemen hepsini sıra ile açıklayalım.

GG WP GJ BG Ne Demek? Kısaltmaların Anlamları

GG Anlamı: GG kısaltması “good game” yani “iyi oyun” demektir. Genelde oyun kazanıldıktan sonra iyi oyundu anlamında “gg” kısaltması kullanılır.

WP Anlamı: WP kısaltması “well played” yani “iyi oyundu” demektir, GG ile aynı anlama gelmektedir ve genellikle bu iki kısaltma oyun sonlarında “iyi oyundu arkadaşlar” anlamında sıkça kullanılır.

GJ Anlamı: GJ kısaltması “good job” yani Türkçe’ de “iyi iş” anlamına gelmektedir. Genellikle kritik anlarda alınan kill sayıları için kullanılır. Diyelim bir oyuncu 1vs3 veya 1vs2 atıyor, rakiplerini alırsa, gj kısaltması kullanılabilir. Önemli işler yapan karakterlere çokça söylenir.

BG Anlamı: BG kısaltması “bad game” yani kötü oyun demektir. Siz iyi oynasanız bile takımda iş yoktur, içinizi bir çaresizlik kaplar ve bg yazarsınız. Bunun yanı sıra bir kaç küfür sıralayıp afk kalınması büyük olasılıktır. Ayrıca her gün çokça yaşadığım bir durumdur.

Şimdi afk kısaltması kullandım diye onuda soranlar olabilir. Away from keyboard demektir, yani bilgisayar başında yok, bilgisayardan uzak anlamına gelmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir