Fransa’nın Kaç Tane Savaş Uçağı Var? (Resmi)

Savaş uçakları ülkelerin savaş durumunda veya tehlike durumlarında hava gücünü oluşturan en önemli unsurlardır. Savaş uçağı teknolojiniz ve sayınız, yetişmiş insan gücü ile birlikte bir ülkenin hava saldırı ve savunma gücünü oluşturur. Ülkedeki savaş uçağı tiplerinin yanı sıra, ayrıca o ülkenin kendi hava kuvvetlerinin modifiye ettiği veya bizzat ürettiği savaş uçakları da oldukça önemlidir. Bununla beraber uçaklara kendi teknolojilerini monte edebiliyor olmaları da o ülkelerin hava kuvvetlerinin gücünü göstermektedir. Arkadaşlar burada yer alan bilgiler teyit edilmiş, resmi kaynaklardan alınan doğru bilgilerdir, bundan emin olabilirsiniz.

Fransa' nın Kaç Tane Savaş Uçağı Var? (CEVAP: 1.200 ADET)

Aşağıdaki listede uçakların yıllara göre üretimi veya satın alımı verilmiştir. Aynı tür uçaklar daha sonrada Fransız Hava Kuvvetlerine katılmıştır. Aşağıdaki listede hangi tür uçaklara sahip olduğu gösterilmiştir. Fransız ordusunun sahip olduğu savaş uçağı sayısı aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Bunların dışında yine savaş için tasarlanmış yardım, taşıma ve kargo uçakları da vardır, bu uçakların sayısı buradaki sayıya dahil değildir.

fransasavasucagisayisi

Fransa' nın Elinde Hangi Tür Savaş Uçakları Var?

MİRAGE 2000C – 24 ADET

MİRAGE 2000D – 64 ADET

MİRAGE 2000N – 24 ADET

MİRAGE 2000-5  28 ADET

MİRAGE F1CR – 17 ADET

RAFALE BC – 80+28+101 ADET

RAFALE M – 24+10+12 ADET

SUPER ETENDARD – 26 ADET

Ayrıca aşağıdan ilginizi çekebilecek diğer konularımıza göz atabilirsiniz. Diğer ülkelerin sahip olduğu savaş uçaklarının sayısını ve sahip oldukları uçak tiplerini aşağıdaki konulara göz atarak öğrenebilirsiniz. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Almanyanın Kaç Tane Savaş Uçağı Var?

İsrailin Kaç Tane Savaş Uçağı Var?

Kategori

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir