Yeknot http://www.yeknot.com Yeknot Blog Sat, 14 Oct 2017 14:23:11 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.2 http://www.yeknot.com/wp-content/uploads/2016/02/faviconyeknotcom.png Yeknot http://www.yeknot.com 32 32 Fortnite Battle Royale Unsupported OS Hatası http://www.yeknot.com/fortnite-battle-royale-unsupported-os-hatasi/ http://www.yeknot.com/fortnite-battle-royale-unsupported-os-hatasi/#respond Wed, 04 Oct 2017 14:51:37 +0000 http://www.yeknot.com/?p=8831 Fortnite Battle Royale Unsupported OS hatası sisteminizin 32 bit olmasından kaynaklanan bir hatadır. Fortnite Battle Royale oyunu 32 bit işletim sistemlerini desteklemiyor bu yüzden 32 bit işletim sisteminiz varsa bu hatayı almanız normal. O sebeple bu oyunu oynamak istiyorsanız 64 bit işletim sistemine geçmelisiniz.

Aşağıdan ilginizi çekebilecek diğer konularımıza göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Fortnite Battle Royale Sistem Gereksinimleri

Fortnite Battle Royale Nasıl İndirilir, Kurulur?

]]>
http://www.yeknot.com/fortnite-battle-royale-unsupported-os-hatasi/feed/ 0
Fortnite Battle Royale Kayıt Ol ve Oyna! http://www.yeknot.com/fortnite-battle-royale-kayit-ol-ve-oyna/ http://www.yeknot.com/fortnite-battle-royale-kayit-ol-ve-oyna/#comments Tue, 03 Oct 2017 14:31:18 +0000 http://www.yeknot.com/?p=8828 Fortnite Battle Royale çıkış yapar yapmaz büyük bir başarı elde etmiş bir oyundur. Oyunun bu başarısında ücretsiz olmasının da büyük etkisi vardır. Şimdi aşağıdaki adımları takip ederek Fortnite Battle Royale oyununa kayıt olabilir, indirebilir ve ardından oynayabilirsiniz.

Fortnite Battle Royale Kayıt Ol ve Oyna!

Oyunun yayımcısı Epicgames firması arkadaşlar o yüzden öncelikle resmi siteye gidip üyelik oluşturmamız gerekiyor. Oyunu indirmeye başlamadan önce oyuna üye olmalıyız, buraya tıklayarak üyelik oluşturacağınız bölüme geçebilirsiniz. Kayıt formunda adınız, soyadınız, e-posta adresiniz gibi bilgileri girmeniz isteniyor. Turkey seçiyorsunuz, ardından adınız ve soyadınız, daha sonra benim Yeknot.com yazdığım yere siz oyunda görünmesini istediğiniz adınızı yazıyorsunuz. Daha sonra son olarak E-posta adresinizi ve şifrenizi yazarak kaydı tamamlıyorsunuz.

Hesabınızı oluşturduktan sonra oyun indirmeye müsait hale geliyor ve karşınıza aşağıdaki oyun indirme ekranı geliyor. Aşağıdaki ekran geliyor ancak tarayıcı otomatik olarak hangi işletim sistemi kullandığınızı biliyor ve otomatik olarak indirme işlemi başlıyor. Eğer otomatik indirme işlemi başlamazsa işletim sisteminizi hangisiyse ona tıklayarak indirme işlemini başlatabilirsiniz.

Kayıt olma ve oyunu indirme süreci böyleydi daha sonra oyunu yükleyip oynayabilirsiniz. Eğer indirdikten sonra oyunu yükleme konusunda sıkıntı yaşıyorsanız aşağıdaki diğer konularımıza göz atabilirsiniz. Eğer yaşadığınız sorunlar devam ediyorsa bize yorum yazarak cevabını alabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Fortnite Battle Royale Nasıl İndirilir, Kurulur?

Fortnite Battle Royale Sistem Gereksinimleri

]]>
http://www.yeknot.com/fortnite-battle-royale-kayit-ol-ve-oyna/feed/ 2
Fortnite Battle Royale Oyun Tuşları, Kontrolleri http://www.yeknot.com/fortnite-battle-royale-oyun-tuslari-kontrolleri/ http://www.yeknot.com/fortnite-battle-royale-oyun-tuslari-kontrolleri/#respond Mon, 02 Oct 2017 13:09:23 +0000 http://www.yeknot.com/?p=8825 Fortnite Battle Royale oyun tuşları konusunda oyundaki tüm kontrolleri bulabilirsiniz. Bunların oyunun orijinal halinde kontrol tuşlarıdır. Daha sonra istediğiniz bir kontrolü istediğiniz bir tuş ile değiştirebilirsiniz. Ancak değiştirdiğiniz tuş başka bir kontrole karşılık geliyorsa bu sefer o kontrolün tuşu boşa çıkacaktır buna dikkat etmelisiniz. Şimdi oyunun tuşlarına geçelim.

Fortnite Battle Royale Oyun Tuşları, Kontrolleri

Karakter Kontrolü

W: İleri Doğru Yürüme

S: Geriye Doğru Yürüme

A: Sola Doğru Yürüme

D: Sağa Doğru Yürüme

E: Etkileşim / Kullanma

T: Seçme/Tuzak

G: Build Düzenleme

Space: Zıplama

Shift(Sol): Hızlı Koşma

Ctrl(Sol): Eğilme

Mouse Sol Tuş: Diriltme

Mouse Sağ Tuş: Yeniden Canlanma

Yetenek Kontrolü Sağlayan Tuşlar

Z: Birinci Yetenek Slotu

X: İkinci Yetenek Slotu

C: Üçüncü Yetenek Slotu

Araç Kontrolü Sağlayan Tuşlar

W: İleri Doğru Sürüş

S: Geriye Doğru Sürüş / Fren

A: Sola Doğru Sürüş

D: Sağa Doğru Sürüş

Silah Kontrolü sağlayan tuşlar.

R: Şarjörü yeniden doldurma

B: Ateş Modu

Mouse Sağ Tuş: Hedefe Nişan Alma

Num 1: Birinci Silah Slotu

Num 2: İkinci Silah Slotu

Num 3: Üçüncü Silah Slotu

Num 4: Dördüncü Silah Slotu

( Diğer kontroller ise 5 ve 6 da)

Diğer Kontrol Tuşları

F1: Birinci Build Slotu

F2: İkinci Build Slotu

F3: Üçüncü Build Slotu

F4: Dördüncü Build Slotu

F5: Tuzak Slotu

Q: Switch Quickbar

Enter: Sohbet Paneli

B: Hızlı Mesaj

N: Hatırlatma Notları

V: Build Tipini Seçme

M: Harita

I: Envanter

Space: Sahneleri Atlama

Mouse Tekerlek: Slotlar arasında hareket

Mouse Orta Tuş: Yapı malzemesini değiştirme

Mouse Orta Tuş: Build Düzenlemesini Sıfırlama

F: Tamir etme/ Yükseltme

TAB / I: Envanteri Görüntüle

M: Haritayı Görüntüle

Oyunda yer alan kontrol tuşları bunlardı, konumuz burada bitti. Konu ile kafanıza takılan bir şey varsa yorum yazmanız yeterlidir. Aşağıdan ilginizi çekebilecek diğer Fortnite Battle Royale konularına göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Fortnite Battle Royale Nasıl İndirilir?

Fortnite Battle Royale Sistem Gereksinimleri

]]>
http://www.yeknot.com/fortnite-battle-royale-oyun-tuslari-kontrolleri/feed/ 0
Fortnite Battle Royale Nasıl İndirilir, Kurulur? (Resimli) http://www.yeknot.com/fortnite-battle-royale-nasil-indirilir-kurulur-resimli/ http://www.yeknot.com/fortnite-battle-royale-nasil-indirilir-kurulur-resimli/#respond Sun, 01 Oct 2017 11:45:06 +0000 http://www.yeknot.com/?p=8809 Fortnite Battle Royale oyunu çıktığı ilk günden itibaren oyun piyasasında fırtınalar estirmeye başladı. Daha çıktığı ilk günden 1 milyondan fazla oyuncu sayısına ulaşan Fortnite Battle Royale oyunu bu başarısını giderek artırıyor.

Türkiye’de oyuna oldukça ilgi gösteriyor. Bizde arkadaşlarımız oyunu nasıl indirip kurabilir diye bir anlatım gerçekleştirelim dedik. Şimdi aşağıdan resimli anlatım olarak oyunu nasıl indireceğinizi ve kuracağınızı bulabilirsiniz.

Fortnite Battle Royale Nasıl İndirilir?

Oyunun yayımcısı Epicgames firması arkadaşlar o yüzden öncelikle resmi siteye gidip üyelik oluşturmamız gerekiyor. Oyunu indirmeye başlamadan önce oyuna üye olmalıyız, buraya tıklayarak üyelik oluşturacağınız bölüme geçebilirsiniz. Kayıt formunda adınız, soyadınız, e-posta adresiniz gibi bilgileri girmeniz isteniyor. Turkey seçiyorsunuz, ardından adınız ve soyadınız, daha sonra benim Yeknot.com yazdığım yere siz oyunda görünmesini istediğiniz adınızı yazıyorsunuz. Daha sonra son olarak E-posta adresinizi ve şifrenizi yazarak kaydı tamamlıyorsunuz.

Hesabınızı oluşturduktan sonra oyun indirmeye müsait hale geliyor ve karşınıza aşağıdaki oyun indirme ekranı geliyor. Aşağıdaki ekran geliyor ancak tarayıcı otomatik olarak hangi işletim sistemi kullandığınızı biliyor ve otomatik olarak indirme işlemi başlıyor. Eğer otomatik indirme işlemi başlamazsa işletim sisteminizi hangisiyse ona tıklayarak indirme işlemini başlatabilirsiniz.

Bu indirdiğimiz oyunun kendisi değil, oyunun istemcisi, hemen inecek ve ardından oyunu yükleyip, çalıştıracağız.

Fornite Battle Royale Nasıl Kurulur?

Dediğim gibi az önce kayıt olup indirdiğimiz şey oyunun istemcisiydi, onu yükledikten sonra karşınıza aşağıdaki oturum açma ekranı gelecek. Burada kayıt olduğunuz e-posta adresini ve şifrenizi girmelisiniz.

Oturum açtıktan sonra direk karşınıza “Install” yazısı gelecek, sol tarafta, oradan Install diyerek oyunu indirmeye başlayabilirsiniz. Install yazısının ardından oyunun yükleneceği yeri soracak direk ilk gelen yere onay verin. Bu kadar bitti, daha sonra oyunu indirme işlemi tamamlanınca oyuna girerek oynayabilirsiniz.

Tüm adımlar bitti, aslında çok basit adımlar ancak hiç bir yerde takılmayın diye her adımı resimli olarak anlattım, umarım çok anlaşılır ve basit olmuştur. Ancak yine de takıldığınız bir yer varsa yorum yazmanız yeterlidir, yardımcı olmaya çalışırım. Bu arada söylemek istediğim son bir not daha var.

NOT: Arkadaşlar oyun yalnızca 64 bit işletim sistemlerinde çalışmaktadır. Maalesef 32 bit işletim sistemlerini desteklemiyor. 32 bit işletim sistemi hatası alırsanız bu konuda yapabileceğiniz tek şey bilgisayarınızı 64 bit yapmak olacaktır.

Ayrıca aşağıdan diğer Fornite Battle Royale konularımıza göz atabilirsiniz. Oyunun sistem gereksinimlerine bakma fırsatı bulmadıysanız yine aşağıdaki bağlantılara göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Fortnite Battle Royale Sistem Gereksinimleri

]]>
http://www.yeknot.com/fortnite-battle-royale-nasil-indirilir-kurulur-resimli/feed/ 0
Fortnite Battle Royale PC Sistem Gereksinimleri http://www.yeknot.com/fortnite-battle-royale-pc-sistem-gereksinimleri/ http://www.yeknot.com/fortnite-battle-royale-pc-sistem-gereksinimleri/#comments Thu, 28 Sep 2017 22:23:50 +0000 http://www.yeknot.com/?p=8801 Fortnite Battle Royale Sistem Gereksinimleri konumuza hoş geldiniz. Çok güzel bir oyunun konusu ile karşınızdayım. Oyun 25 Temmuz 2017 tarihinde piyasa çıktı ve sistem gereksinimleri de belli oldu. Oyunu fazla anlatmaya gerek duymuyorum, gerçekten güzel bir oyun, bu tür oyunları sevenleri denemeye davet ediyorum. Ayrıca sistem gereksinimlerinin haricinde aşağıdaki videomuza da göz atabilirsiniz.

Fortnite Battle Royale oyunu çok kısa sürede rekor kırmayı başardı. PUBG oyununun en büyük rakibi olarak görülen oyun ilk gününde 1 milyondan fazla oyuncuyla buluşarak bir rekor kırdı. Oyun şuan dolu dizgin ilerliyor ve oyuncu sayısı her geçen dakika katlanarak artıyor. Oyun kısa sürede ülkemizde de çok fazla ilgi görmeye başladı. Sanırım oyunun ücretsiz olarak çıkış yapması da, şuana kadar olan başarısında büyük bir katkı sağlamış gibi gözüküyor.

Fortnite Battle Royale 32 İşletim Sistemi Sorunu

NOT: Arkadaşlar genel olarak bu sorununun çok fazla sorulduğunu gördüğüm için buraya yazma ihtiyacı duydum. Fortnite Battle Royale oyunu 32 bit işletim sistemlerini desteklemiyor. Oyunu oynayabilmek için 64 bit işletim sistemi zorunlu kılınmış durumda, bununla ilgili hata alan arkadaşlar işletim sistemlerinin 32 bit olmasından dolayı hata alıyorlardır.

Fortnite Battle Royale Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 64 Bit
 • İşlemci: Core i5-760 2.8GHz veya FX-8100
 • RAM: 4 GB
 • Ekran Kartı: GeForce GT 520 v2 veya Intel HD Graphics 4000
 • DirectX: 11
 • Gerekli Boş Alan: 20 GB boş alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 64 Bit
 • İşlemci: Core i3-4330TE 2.4GHz veya Phenom II X4 805
 • RAM: 8 GB
 • Ekran Kartı: GeForce GTX 660 veya Radeon HD 7870 (2GB)
 • DirectX: 11
 • Gerekli Boş Alan: 20 GB boş alan

Aşağıdan oyuna ait tanıtım videosuna göz atabilir ve oyun hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Fortnite Battle Royale Tanıtım Videosu

Sistem gereksinimlerimiz bu şekildeydi, değerli yorumlarınızı bekliyorum. Ayrıca aşağıdan ilginizi çekebilecek diğer konularımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca Fortnite Battle Royale oyunu ile alakalı her türlü soru ve görüşlerinizi yazabilirsiniz. Sorduğunuz sorular en kısa sürede yanıtlanacaktır, sistemim kaldırır mı diye de sorabilirsiniz.

Eğer oyunu henüz indirmeye başlamadıysanız ve nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdan nasıl indirilir ve kurulur konumuza göz atabilirsiniz. Konuyu okuyarak kolayca Fortnite Battle Royale oyununu indirebilir, kurabilir ve oynayabilirsiniz. Resimli anlatım ile kolayca indirmeniz için anlattık, değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Fortnite Battle Royale Nasıl İndirilir, Kurulur?

Fortnite Battle Royale Oyun Tuşları, Kontrolleri

Son güncelleme tarihi: 4.10.2017

]]>
http://www.yeknot.com/fortnite-battle-royale-pc-sistem-gereksinimleri/feed/ 12
Werewolf: The Apocalypse PC Sistem Gereksinimleri http://www.yeknot.com/werewolf-the-apocalypse-pc-sistem-gereksinimleri/ http://www.yeknot.com/werewolf-the-apocalypse-pc-sistem-gereksinimleri/#respond Tue, 26 Sep 2017 17:37:42 +0000 http://www.yeknot.com/?p=8797 Werewolf: The Apocalypse RPG türündeki fantezi-korku oyunudur. Oyunun 2018 yılında çıkış yapması bekleniyor. Aşağıdan oyuna ait sistem gereksinimlerine göz atabilirsiniz. Çıkış tarihi netleşince konuya ekleyeceğim.

Werewolf: The Apocalypse PC Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit
 • İşlemci: Core i5-2400 3.1GHz veya Phenom II X6 1100T
 • RAM: 4 GB
 • Ekran Kartı: GeForce GTX 570 veya Radeon HD 7790 (1 GB)
 • DirectX: 11
 • Gerekli Boş Alan: 5 GB boş alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit
 • İşlemci: Core i5-4430 3.0GHz veya FX-8300
 • RAM: 8 GB
 • Ekran Kartı: GeForce GTX 760 veya Radeon R9 270X (2 GB)
 • DirectX: 11
 • Gerekli Boş Alan: 5 GB boş alan

Werewolf: The Apocalypse Tanıtım Videosu

Tanıtım videosu çıktığında eklenecektir.

]]>
http://www.yeknot.com/werewolf-the-apocalypse-pc-sistem-gereksinimleri/feed/ 0
Final Fantasy 9 PS4 Hileleri, Şifreleri, Kodları http://www.yeknot.com/final-fantasy-9-ps4-hileleri-sifreleri-kodlari/ http://www.yeknot.com/final-fantasy-9-ps4-hileleri-sifreleri-kodlari/#respond Tue, 26 Sep 2017 13:39:39 +0000 http://www.yeknot.com/?p=8794 Final Fantasy 9 oyunundaki sınırlı sayıdaki hileyi öğrenmek için aşağıya göz atabilirsiniz. Hileleri kullanmak için oyunu durdurun ve aşağıdaki tuşları kullanarak istediğiniz hileyi gerçekleştirin, bunların dışında bir şey yapmanıza gerek yoktur. Ayrıca burada yer alan hilelerin dışında FF 9 oyununda başka bir hile yoktur.

Final Fantasy 9 PS4 Hileleri, Şifreleri, Kodları

L1 – Savaş yardımını etkin hale getirir.

L2 – Tüm eylemleriniz 9999 hasar veya şifa verir.

R1 – Oyunun hızını olduğunca arttırır.

R2 – Tüm rastgele karşılaşmaları ve savaşları engeller.

Final Fantasy 9 PS4 Tanıtım Videosu

]]>
http://www.yeknot.com/final-fantasy-9-ps4-hileleri-sifreleri-kodlari/feed/ 0
Pillars of Eternity 2: Deadfire PC Sistem Gereksinimleri http://www.yeknot.com/pillars-of-eternity-2-deadfire-pc-sistem-gereksinimleri/ http://www.yeknot.com/pillars-of-eternity-2-deadfire-pc-sistem-gereksinimleri/#respond Tue, 26 Sep 2017 12:16:01 +0000 http://www.yeknot.com/?p=8788 Pillars of Eternity 2: Deadfire oyunun çıkış tarihi henüz netleşmedi ancak sistem gereksinimleri belli oldu. Oyunun 2018 yılının 2. çeyreğinde çıkış yapması bekleniyor, çıkış tarihi netleşince konuya ekleyeceğim. Şimdi oyunun gereksinimlerine bakalım.

Pillars of Eternity 2: Deadfire PC Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7
 • İşlemci: Core i3-2100T 2.5GHz veya Phenom II X3 B75
 • RAM: 4 GB
 • Ekran Kartı: GeForce 9600 GT veya Radeon HD 4850 (512 MB)
 • DirectX: 9
 • Gerekli Boş Alan: 15 GB boş alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit
 • İşlemci: Core i5-2400 3.1GHz veya Phenom II X6 1100T
 • RAM: 8 GB
 • Ekran Kartı: GeForce GTX 570 veya Radeon HD 7790 (1 GB)
 • DirectX: 9
 • Gerekli Boş Alan: 15 GB boş alan

Pillars of Eternity 2: Deadfire Tanıtım Videosu

]]>
http://www.yeknot.com/pillars-of-eternity-2-deadfire-pc-sistem-gereksinimleri/feed/ 0
Seven The Days Long Gone PC Sistem Gereksinimleri http://www.yeknot.com/seven-the-days-long-gone-pc-sistem-gereksinimleri/ http://www.yeknot.com/seven-the-days-long-gone-pc-sistem-gereksinimleri/#respond Mon, 25 Sep 2017 13:34:47 +0000 http://www.yeknot.com/?p=8784 Seven: The Days Long Gone oyunu 2017 yılının son çeyreğinde çıkması beklenen oyunlardan biri. Oyunun tam olarak çıkış tarihi netleşince buraya ekleyeceğim. Şimdi oyunun sistem gereksinimlerine göz atalım. Oyunla ilgili sorduğunuz her sorunun cevabını alabilirsiniz.

Seven The Days Long Gone PC Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit
 • İşlemci: Core i5-650 3.2GHz veya Athlon II X4 610e
 • RAM: 4 GB
 • Ekran Kartı: GeForce GT 640 v3 veya Radeon HD 5570 (1 GB)
 • DirectX: 11
 • Gerekli Boş Alan: 4 GB boş alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit
 • İşlemci: Core i5-4430 3.0GHz veya FX-8300
 • RAM: 8 GB
 • Ekran Kartı: GeForce GTX 760 Radeon R9 270X (2 GB)
 • DirectX: 11
 • Gerekli Boş Alan: 4 GB boş alan

Seven The Days Long Gone Tanıtım Videosu

]]>
http://www.yeknot.com/seven-the-days-long-gone-pc-sistem-gereksinimleri/feed/ 0
Metal Gear Survive PC Sistem Gereksinimleri http://www.yeknot.com/metal-gear-survive-pc-sistem-gereksinimleri/ http://www.yeknot.com/metal-gear-survive-pc-sistem-gereksinimleri/#respond Sun, 24 Sep 2017 08:53:35 +0000 http://www.yeknot.com/?p=8781 Metal Gear Survive 2018 yılının ilk çeyreğinde çıkmasını beklediğimiz oyunların başında geliyor. Survive, serinin 5. oyununun kaldığı yerden alternatif bir evrenden devam ediyor. 4 kişilik bir ekip olarak zombilere karşı savaşıyoruz. Oyunun net çıkış tarihi açıklanınca buraya ekleyeceğim. Şimdi oyunun sistem gereksinimlerine göz atalım.

Metal Gear Survive PC Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit
 • İşlemci: Core i5-2550K 3.4GHz veya FX-8320
 • RAM: 8 GB
 • Ekran Kartı: GeForce GTX 670 veya Radeon HD 7950 (2 GB)
 • DirectX: 11
 • Gerekli Boş Alan: 60 GB boş alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit
 • İşlemci: Core i7-3770 4-Core 3.4GHz veya FX-8350
 • RAM: 16 GB
 • Ekran Kartı: GeForce GTX 1060 veya Radeon RX 480 (4 GB)
 • DirectX: 11
 • Gerekli Boş Alan: 60 GB boş alan

Metal Gear Survive Tanıtım Videosu

]]>
http://www.yeknot.com/metal-gear-survive-pc-sistem-gereksinimleri/feed/ 0