Yeknot http://www.yeknot.com Yeknot Blog Sat, 22 Apr 2017 12:15:39 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.7.4 http://www.yeknot.com/wp-content/uploads/2016/02/faviconyeknotcom.png Yeknot http://www.yeknot.com 32 32 Outlast 2 Oyun Tuşları ve Kontrolleri http://www.yeknot.com/outlast-2-oyun-tuslari-ve-kontrolleri/ http://www.yeknot.com/outlast-2-oyun-tuslari-ve-kontrolleri/#respond Sat, 22 Apr 2017 12:15:39 +0000 http://www.yeknot.com/?p=7569 Merhaba arkadaşlar bildiğiniz üzere çok beklenilen korku oyunu Outlast 2 çıktı. Çıkana kadar çok bekledik, iptal oldu falan dendi, ancak sonunda çıktı. Şimdi bu konumuzda oyuna ait kontrol tuşlarını sizlerle paylaşacağım. Burada paylaşacağım oyun kontrolleri yalnızca PC için geçerlidir. Bu konunun haricinde ayrıca oyuna ait tam çözüm ve hile konularını da paylaşacağım. Eğer sitemizi takip ederseniz onlara da ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki vereceğim oyun kontrolleri default ayarlardır. Yani oyuna başladığınızda bu ayarlarla başlarsınız. Burada yer alan kontrol tuşlarını başka tuşlarla değiştirebilirsiniz. Yani varsayılan tuşlar yerine istediğiniz tuşları istediğiniz kontrole atayabilirsiniz. Aşağıda oyuna ait mouse ve klayve kontrolleri yer alıyor. Kafanıza takılan bir şey olursa yorum yazın, kısa sürede cevaplanır.

Kontroller Mouse:

 • Yukarı Kaydır – Kamerayı Yakınlaştır
 • Aşağı Kaydır – Kamerayı Uzaklaştır
 • Sol Tıklama – Öğeleri Al / Kapıları Aç (Yavaş açıp kapama için fareyi basılı tutmalısınız)
 • Sağ Tıklama – Sıradaki Kamerayı Aç veya Kapat

Kontroller Klavye:

 • ESC – Seçenekler menüsü açılır.
 • TAB – Not defterini açar.
 • SHIFT – Depar atmanızı, hızlı koşmanızı sağlar.
 • CTRL – Eğilme tuşu.
 • W – İleri
 • A – Sola
 • S – Geriye
 • D – Sağa
 • Q – Sola bakarsınız.
 • E – Sağa bakarsınız.
 • R – Batarya ve aküleri yeniden şarj etmenizi sağlar.
 • F – Gece görüşünü açıp kapatmanızı sağlar.
 • J – Belgeleri açmanızı sağlar.
 • N – Notları açmanızı sağlar.

Evet arkadaşlar Outlast 2 oyununa ait oyun kontrolleri bu şekilde, eğer aklınıza takılan bir yer veya konuda bir yanlışlık, eksiklik varsa lütfen yorum yazın.

]]>
http://www.yeknot.com/outlast-2-oyun-tuslari-ve-kontrolleri/feed/ 0
PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS Yakın Dövüş Silahları ve El Bombaları http://www.yeknot.com/playerunknowns-battlegrounds-yakin-dovus-silahlari-ve-el-bombalari/ http://www.yeknot.com/playerunknowns-battlegrounds-yakin-dovus-silahlari-ve-el-bombalari/#respond Tue, 18 Apr 2017 17:53:17 +0000 http://www.yeknot.com/?p=7219 Kavga-Yakın Dövüş İtemleri

Tüm yakın dövüş silahları aynı hasarı vermektedir. Bu savaşçılar için sevindirici bir haber! Yakın dövüş itemler, düşmanların zırhına bağlı olarak 2-4 arası vuruşta öldürür, kasklara bağlı olarak da 1-2 kafaya vurulan darbe sonucu öldürür.

Oyundaki mevcut yakın dövüş ögeleri şöyledir;

Pan

Machete

Sickle

Crowbar

El Bombaları;

Oyun içerisinde el ile atılan 4 farklı düşmana zarar veren item bulunmaktadır. Her bir item ayrı bir zarar özelliği içermektedir.

Frag Grenade:

Klasik el bomba türünden bir bombadır. Etkili bir atış sonucunda ciddi zararlar vermektedir. Düşmanlarınıza saklanırken ya da onlar HP barlarını doldururken öldürebilirsiniz.

Smoke Grenade:

Bir tür sis el bombasıdır. Kısıtlı bir zamanda düşmanın görüş alanını kısıtlayıp bir mekandan başka bir mekana geçerken kullanılabilir.

Stun Grenade:

Etkili bir sis bombasıdır. Bu el bomba ile düşmanlarınızın gözlerini kısıtlı bir zamanda kör edebilirsiniz. Düşmanınızın gözü kör olduğunda onu rahatça avlayabilirsiniz.

Molotof Kokteyl:

Frag Grenade adlı el bombasına benzer bir tür atılabilir itemdir. Fakat anlık bir zarar vermektense biraz daha zaman alıcı zarar verme özelliğine sahiptir. Molotof Kokteyl ile insanların yuvalarına terk etmesini sağlayabilir ve evlerine girmelerine engel olabilirsiniz.

Ayrıca arkadaşlar aşağıdan PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS oyunu ile alakalı diğer konularımıza göz atabilirsiniz.

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS Sırt Çantaları Rehberi

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS Araç Rehberi

]]>
http://www.yeknot.com/playerunknowns-battlegrounds-yakin-dovus-silahlari-ve-el-bombalari/feed/ 0
PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS Can Yelekleri ve Miğferler http://www.yeknot.com/playerunknowns-battlegrounds-can-yelekleri-ve-migferler/ http://www.yeknot.com/playerunknowns-battlegrounds-can-yelekleri-ve-migferler/#respond Tue, 11 Apr 2017 23:07:55 +0000 http://www.yeknot.com/?p=7241 PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS oyununda karakterler için her bir seviyeye özel can yelekleri ve miğferler bunmaktadır. Bu ekipmanların her biri oyuncuya savaşlardaki aldıkları zararların oranını düşürmekte yardımcı olmaktadır.

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS Can Yelekleri ve Miğferler

Can Yelekleri

Can yelekleri muhtemelen oyundaki en kullanışlı ekipman parçalardan biridir.
Bir sırt çantasına benzer şekilde işlev görmekle birlikte, taşıma kapasitenizi de geliştirirler. Fakat savaş alanında hayatta kalma şansınızı artırmak için cephaneliklerden bazılarını feda etmenize sebep olur.

1. Seviye Polis Can Yeleği

1. Seviye Polis can yeleği, çoğu alanda gözden kaçırılması oldukça zor, parlak gri renginde bir ekipmandır. 1. Seviye Polis can yeleği, +50 taşıma kapasitesi ve 200 zırh ile birlikte gelir.

2. Seviye Polis Can Yeleği

2. Seviye Polis Can yeleği, bir önceki seviye can yeleğinin aksine, haritanın etrafındaki karanlık bölgelerde görülmesi oldukça zor olabilir.
2. seviye yelek küçük bir cephanelik sağlamasının yanında, siyah renkli tasarımı ile uyum sağlamaktadır. Bazı kullanıcılar için siyah uzun ceketleriyle uyuşan bir moda ekipmanıdır.
2. seviye polis can yeleği, aynı zamanda +50 kapasite ile birlikte gelir. Ancak 20 ek zırh puanı sağlar.

3. Seviye Asker Can Yeleği

İsminin 3. seviye can yeleği olduğuna aldanmamak gerekir. Çünkü oyunda 1. veya 2. Seviye asker can yeleği bulunmamaktadır. Dolayısıyla 2. seviye polis can yeleğinden sonra bu ekipmana geçiş olmaktadır. Bu can yeleği ile birlikte sağlıklı hissederek savaşa rahatça girmenizi sağlayacak.
3. seviye asker can yeleği +50 kapasitesi ile 250 cephane kapasitesi sunmaktadır.

Miğferler

Miğferler üzerinde uzun uzun düşünülmeden giyilmesi gerekilen bir ekipmandır. Çünkü ya giymek zorunda kalırsınız ya da kafanıza alacağınız tek bir kurşunla ölebilirsiniz. Diğer oyunlardan farklı olarak yanınızda yalnızca bir adet miğfer bulundurabilirsiniz bu yüzden miğferinizi seçerken dikkatli olun.

1. Seviye Miğfer

Basit bir miğfer gibi görünebilir ama sizi zayıf mermilerden korur. Ancak daha tehlikeli atışlardan korunmak için üst seviye bir miğfer bakmak gerekir. 1. seviye miğfer 80 cephane koruması sağlamaktadır.

2. Seviye Miğfer

2. seviye miğfer yüksek derecede bir koruma sağlamasının yanı sıra havalı gözüken bir özelliğe de sahiptir. Bu yüzden 2. Seviye miğfer birçok kullanıcının arayacağı bir miğfer türü olabilir.
2. seviye miğfer size 150 cephane puanı sağlamaktadır.

3. Seviye Miğfer

Ve kafanızı mermilerden koruyacak asıl ekipman. 3. seviye miğfer ile birlikte headshot yani kafaya açılan ateşler artık tarih olabilir. Birçok headshot için oldukça önleyici ve koruyucu bir özelliğe sahip. Fakat sniper türü silahlara karşı tedbirli olmak gerekir. Çünkü isabetli bir sniper atışı sizi öldürebilir.

Ayrıca arkadaşlar aşağıdan PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS oyunu ile alakalı diğer konularımıza göz atabilirsiniz.

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS Sağlık ve Yükseltici Ekipmanlar

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS Araç Rehberi

]]>
http://www.yeknot.com/playerunknowns-battlegrounds-can-yelekleri-ve-migferler/feed/ 0
PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS Sniper, Keskin Nişancı Rehberi http://www.yeknot.com/playerunknowns-battlegrounds-sniper-keskin-nisanci-rehberi/ http://www.yeknot.com/playerunknowns-battlegrounds-sniper-keskin-nisanci-rehberi/#respond Tue, 11 Apr 2017 13:45:24 +0000 http://www.yeknot.com/?p=7235 Sniper silahlarının olduğu bu yazıda, uzun menzilde isabetli atışların yapıldığı silah türlerini listeleyeceğiz. Temel silahlar olarak belirtilen bu sniper türleri geliştirilebilir özelliklere sahiptir.

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS Sniper, Keskin Nişancı Rehberi

KAR98K

The KAR98K sniper tüfeği şehir ve binaların etrafında bulunabilen tek sniper türü tüfektir. Bu özellik onu en çok beğenilen sniper türü olmasını sağlamaktadır. Ayrıca 1 veya 2. seviyede miğfere sahip olsanız da sizi kafanızdan tek bir atışla öldürebilir.

Cephane Tipi: 7.2 mm
Şarjör Kapasitesi: 5
Sıklık: Nadiren
Ayrıca silah aşağıda belirtilen ekipmanlarla donatılabilir:
Susturucu (Sniper)
Mermilikler (KAR98K)
Mermilik Yuvası(Sniper)
Kompensatör (Sniper)
Gizli Flaş (Sniper)
Kırmızı Nokta Nişanı
Holografik Nişan
4x Dürbün
8x Dürbün
15x Dürbün

M24

M24 türü silah ise KAR98K silahından daha çok isabet hassasiyeti sunar. Ayrıca diğer silaha oranla daha uzun menzilde etkili atışlar sunar.

Cephane Tipi: 7.62mm
Şarjör Kapasitesi: 5
Genişletilmiş Şarjör Kapasitesi: 7
Sıklık: Nadiren
Ayrıca silah aşağıda belirtilen ekipmanlarla donatılabilir:
Susturucu (Sniper)
Mermilik (Sniper)
Genişletilmiş Şarjör (M24, AWM, SKS)
Hızlı Şarjör Çıkarma (M24, AWM, SKS)
Kompensatör (Sniper)
Gizli Flaş (Sniper)
Kırmızı Nokta Nişanı
Holografik Nişan
4x Dürbün
8x Dürbün
15x Dürbün

AWM

Ve işte tüm sniper severlerin en çok kullandığı tür olan AWM. Diğer silah türlerine kıyasla daha uzun mesafelerde etkili vuruşlar gerçekleştirebilir. Ayrıca uzun mesafede etkili atışı ve zarar verme oranı maksimumdur.

Cephane Tipi: 300
Şarjör Kapasitesi: 5
Genişletilmiş Şarjör Kapasitesi: 10
Sıklık: Nadiren
Ayrıca silah aşağıda belirtilen ekipmanlarla donatılabilir:
Susturucu (Sniper)
Mermilik (Sniper)
Genişletilmiş Şarjör (M24, AWM, SKS)
Compensator (Sniper)
Gizli Flaş (Sniper)
Kırmızı Nokta Nişanı
Holografik Nişan
4x Dürbün
8x Dürbün
15x Dürbün

SKS

Sniper ya da keskin nişancı silahlardan bir diğeri ise SKS’dir. Ortalama bir güç ve uzun menzili atışlara sahiptir. Havadan yardımla veya haritanın herhangi bir yerinde bulunabilir.

Cephane Tipi: 7.62mm
Şarjör Kapasitesi: 10
Genişletilmiş Şarjör Kapasitesi: 20
Sıklık: Nadiren
Ayrıca silah aşağıda belirtilen ekipmanlarla donatılabilir:
Açılı Kabza (Sniper)
Dikey Kabza (Sniper)
SKS Taktiksel Dipçik
Genişletilmiş Şarjör (M24, AWM, SKS)
Hızlı Şarjör Çıkarma (M24, AWM, SKS)
Compensator (Sniper)
Gizli Flaş (SKS)
Kırmızı Nokta Nişanı
Holografik Nişan
4x Dürbün
8x Dürbün
15x Dürbün

Ayrıca arkadaşlar aşağıdan PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS oyunu ile alakalı diğer konularımıza göz atabilirsiniz.

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS Sağlık ve Yükseltici Ekipmanlar

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS Araç Rehberi

]]>
http://www.yeknot.com/playerunknowns-battlegrounds-sniper-keskin-nisanci-rehberi/feed/ 0
PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS Tabanca, Pistol Rehberi http://www.yeknot.com/playerunknowns-battlegrounds-tabanca-pistol-rehberi/ http://www.yeknot.com/playerunknowns-battlegrounds-tabanca-pistol-rehberi/#respond Mon, 10 Apr 2017 13:10:47 +0000 http://www.yeknot.com/?p=7230 Tabancalar, ya da diğer bir deyişle tek-el silahlar, oyuna başlarken oyuncular verilen temel silahlardandır. Genelde tüfek türü silahların mermileri bittiğinde kullanılır. Yedek silahlardır ve tüfekler kadar zarar veremese de ciddi zararlar verebilir. Zarar dereceleri silahlara göre değişiklik göstermektedir.

Dikkat: Eğer eklemek istediğiniz ya da konu ile ilgili bildiğiniz şeyler varsa Lütfen yorum aracılığıyla bize bildirin. İyi Eğlenceler…

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS Tabanca, Pistol Rehberi

P92

P92 türü silah oyundaki teme silahlardandır. Oyundaki 9 mm.’lik oranla diğer tabancalardan en hızlı ateş oranına sahip silahtır

Cephane türü: 9mm
Şarjör Kapasitesi: 15
Genişletilmiş Şarjör Kapasitesi: 20
Sıklık: Yaygın
Ayrıca silah aşağıda belirtilen ekipmanlarla donatılabilir:
Susturucu (Pistol)
Genişletilmiş Şarjör (Pistol)
QuickDraw Şarjör (Pistol)
Genişletilmiş QuickDraw Şarjör (Pistol)

P1911

P 1911 tabanca ise yüksek hasar oranına ve iyi bir ateş oranına sahip 45 ACP cephane türünde bir silahtır.

Cephane türü: .45 ACP
Şarjör Kapasitesi: 7
Genişletilmiş Şarjör Kapasitesi: 12
Sıklık: Yaygın
Ayrıca silah aşağıda belirtilen ekipmanlarla donatılabilir:
Susturucu (Pistol)
Genişletilmiş Şarjör (Pistol)
QuickDraw Şarjör (Pistol)
Genişletilmiş QuickDraw Şarjör (Pistol)

R1895

R1895, 7.62mm ile mevcut 3 tabanca arasından en yüksek hasar değerine sahip olanıdır. Ancak R1895 ayrıca en az modifikasyon yapılan bir tabanca türüdür.

Cephane türü: 7.62mm
Toplu Kapasitesi: 7
Sıklık: Yaygın
Ayrıca silah aşağıda belirtilen ekipmanlarla donatılabilir:
Susturucu (Pistol)

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS oyunu ile alakalı diğer konularımıza aşağıdan göz atabilirsiniz. Aşağıdan sırt çantaları rehberine ve sağlık ekipmanları rehberine göz atabilirsiniz.

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS Sağlık ve Yükseltici Ekipmanlar

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS Sırt Çantaları Rehberi

]]>
http://www.yeknot.com/playerunknowns-battlegrounds-tabanca-pistol-rehberi/feed/ 0
Little Nightmares Sistem Gereksinimleri http://www.yeknot.com/little-nightmares-sistem-gereksinimleri/ http://www.yeknot.com/little-nightmares-sistem-gereksinimleri/#respond Sun, 09 Apr 2017 12:05:12 +0000 http://www.yeknot.com/?p=7192 Oyun Adı: Little Nightmares
Tür: Macera
Geliştirici: Tarsier Studios
Yayımcı: BANDAI NAMCO Entertainment
Çıkış Tarihi: 28 Nisan 2017
Türkçe Dil Desteği: Yok
Oyunun Fiyatı: 31 TL

Seni çocukluk korkularınla yüzleştirecek tuhaflıklarla dolu karanlık bir hikaye olan Little Nightmares’e bırak kendini! Böyle bir sloganla yola çıkan hoş bir oyuna benziyor, merakla bekliyoruz.

Little Nightmares Sistem Gereksinimleri

MİNİMUM:

 • İşletim Sistemi:  Windows 7, 64-bit
 • İşlemci:  Intel CPU Core i3
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: Nvidia GTX 460
 • DirectX: Sürüm 11
 • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 10 GB kullanılabilir alan

ÖNERİLEN:

 • İşletim Sistemi:  Windows 7, 64-bit
 • İşlemci:  Intel CPU Core i7
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı:  Nvidia GPU GeForce GTX 660
 • DirectX: Sürüm 11
 • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 10 GB kullanılabilir alan

Little Nightmares Tanıtım Videosu

]]>
http://www.yeknot.com/little-nightmares-sistem-gereksinimleri/feed/ 0
Warhammer 40,000 Dawn of War 3 Sistem Gereksinimleri http://www.yeknot.com/warhammer-40000-dawn-of-war-3-sistem-gereksinimleri/ http://www.yeknot.com/warhammer-40000-dawn-of-war-3-sistem-gereksinimleri/#respond Sun, 09 Apr 2017 12:03:09 +0000 http://www.yeknot.com/?p=7189 Oyun Adı: Warhammer 40,000 Dawn of War 3
Tür: Şiddet, Kan, Aksiyon, Simülasyon, Strateji
Geliştirici: Relic Entertainment
Yayımcı: SEGA
Çıkış Tarihi: 27 Nisan 2017
Türkçe Dil Desteği: Yok
Oyunun Fiyatı: 179 TL

Warhammer 40,000 Dawn of War 3 Sistem Gereksinimleri

MİNİMUM:

 • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7
 • İşlemci: 3GHz i3 quad logical core veya eş değeri
 • Bellek: 4 GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 460 veya AMD Radeon 6950 eş değeri
 • DirectX: Sürüm 11
 • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan

ÖNERİLEN:

 • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10
 • İşlemci: 3GHz i5 quad core veya eş değeri
 • Bellek: 8 GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 770 veya AMD Radeon 7970 eş değeri
 • DirectX: Sürüm 11
 • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan

Warhammer 40,000 Dawn of War 3 Tanıtım Videosu

]]>
http://www.yeknot.com/warhammer-40000-dawn-of-war-3-sistem-gereksinimleri/feed/ 0
DRAGON QUEST HEROES 2 Sistem Gereksinimleri http://www.yeknot.com/dragon-quest-heroes-2-sistem-gereksinimleri/ http://www.yeknot.com/dragon-quest-heroes-2-sistem-gereksinimleri/#respond Sun, 09 Apr 2017 11:55:17 +0000 http://www.yeknot.com/?p=7186 Oyun Adı: DRAGON QUEST HEROES 2
Tür: Aksiyon, RYO
Geliştirici: Square Enix, KOEI TECMO GAMES CO
Yayımcı: Square Enix
Çıkış Tarihi: 25 Nis 2017
Türkçe Dil Desteği: Yok
Oyunun Fiyatı: 199 TL

MİNİMUM:
İşletim Sistemi: Windows 7/8.1/10 (64bit required)
İşlemci: Core i7 870 2.8GHz yada daha iyisi
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTS 450 veya AMD Radeon HD 5770
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 30 GB kullanılabilir alan

ÖNERİLEN:
İşletim Sistemi: Windows 7/8.1/10 (64bit required)
İşlemci: Core i7 2600 3.4GHz yada daha iyisi
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 650 Ti veya AMD Radeon HD 7870
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 30 GB kullanılabilir alan

DRAGON QUEST HEROES 2 Tanıtım Videosu

]]>
http://www.yeknot.com/dragon-quest-heroes-2-sistem-gereksinimleri/feed/ 0
CS GO Oyun Tuşları, Kontrolleri http://www.yeknot.com/cs-go-oyun-tuslari-kontrolleri/ http://www.yeknot.com/cs-go-oyun-tuslari-kontrolleri/#respond Sun, 09 Apr 2017 11:47:07 +0000 http://www.yeknot.com/?p=7198 CS GO oyununda yeni iseniz, veya uzun bir aradan sonra tekrar oynuyorsanız bazı tuşların ne işe yaradığını unutmuş olabilirsiniz. Bunların yanı sıra bilmediğiniz tuşlarda olabilir. CS GO çok komplike bir oyun, hal böyle olunca oyun kontrolleri için atanan tuş ve kısayol için atanan tuş sayısı oldukça fazla. Tüm bu tuşları aşağıda düzenli bir halde bulabilirsiniz. Arkadaşlar unutmayın oyunun ayarlar bölümünden istediğiniz kontrolün tuş atamasını değiştirebilirsiniz. Örneğin; Yerdeki silahı “E” tuşu ile alabiliyoruz, bunu değiştirip “T” tuşu yapabilirsiniz. Şimdi konumuza dönelim tüm CS GO Oyun Tuşları & Kontrolleri aşağıda yer alıyor. Eksikler veya yanlışlar varsa lütfen bize yorum yazın, teşekkürler.

CS GO Oyun Tuşları & Kontrolleri

Yerdeki Silahı Alma – E Tuşu
Silahı Yere Atma – G Tuşu
Bomba Kurma – Sol Klik
Dürbün Açma – Sağ Klik
Kapı Açma/Kapama – E Tuşu
Ekipman Satın Alma Kısayol – O Tuşu
Satın Alma Menüsü – B Tuşu
Takım Seçimi – M Tuşu
Standart Telsiz Mesajları – Z Tuşu
Grup Telsiz Mesajları – X Tuşu
Rapor Telsiz Mesajları – C Tuşu
İleri Haraket – W Tuşu
Geri Haraket – S Tuşu
Sağ ve Sola Dönüş – Mouse
Sola Kayma – A Tuşu
Sağa Kayma – D Tuşu
Zıplama – Space Tuşu (Boşluk tuşu)
Eğilme – CTRL Tuşu
Ateş Etme – Sol Klik
Şarjör Doldurma/Reload – R Tuşu
Rehineyi Etkinleştirme – E Tuşu
Gece Görüşü – N tuşu (Ekipman gerektirir)
El Feneri – F Tuşu
Logo/Spray – T Tuşu
Skor Tablosu – TAB tuşu
Mesaj Yazma – Y Tuşu
Takıma Mesajı – U Tuşu
Ekran Görüntüsü Alma – F5 Tuşu
Sol Kullanılan Silaha Hızlı Geçiş – Q Tuşu

]]>
http://www.yeknot.com/cs-go-oyun-tuslari-kontrolleri/feed/ 0
League of Angels 2 İsimleri ve Anlamları http://www.yeknot.com/league-of-angels-2-isimleri-ve-anlamlari/ http://www.yeknot.com/league-of-angels-2-isimleri-ve-anlamlari/#respond Sat, 08 Apr 2017 21:51:55 +0000 http://www.yeknot.com/?p=7204 Çok oynanan oyunlardan birisi olan League of Angels 2 oyunu için isim arayan arkadaşlar doğru yere geldiler. Bu tür oyunlar için isim, karakter adı çok önemlidir. Karakterinize çok fazla vakit ayıracağınız için seveceğiniz, sizi yansıtacak bir isim bulmanız çok iyi olacaktır. Sizler için bir liste hazırladım, aşağıda bulabilirsiniz. Ayrıca sizlerinde eğer isim öneriniz varsa lütfen yorum yazarak bize gönderin. League of Angels 2 İsimleri ve anlamları aşağıda yer almaktadır.

League of Angels 2 İsimleri ve Anlamları

 • Revenge – İntikam, hesaplaşma anlamına geliyor.
 • Ottoman – Osmanlı, Osmanlı soylusu.
 • Eien – Sonsuzluk, derinlik.
 • Nyks – Mitolojide gece tanrıçası.
 • Bendis – Ay tanrıçası.
 • Atalente – Mitolojide Avcı kız.
 • Thyke – Tesadüf tanrıçası olarak geçiyor.
 • Aiakos – Ölüler defterdarı, hesap soran, hesap tutan.
 • Flora – Bitkiler alemi tanrıçası.
 • Kronos – Mitolojide kainatın hakimi olarak geçiyor.
 • Hymenalous – Gençlik tanrıçası.
 • Best – En iyisi.
 • Ütopya – Hayal edilen, istenilen.
 • Alkyone – Rüzgar tanrıçası.
 • Just – Sadece, tek başına bir anlam ifade etmiyor.
 • Nevermind – Boş ver demek.
 • Phobia – Fobi anlamına geliyor.
 • Nameless – İsimsiz anlamına geliyor.
 • NamelessWarrior – İsimsiz Savaşçı
 • Cure – İlaç, şifa anlamına geliyor.
 • Eternal – Sonsuz, ebedi, ölümsüz olan.
 • Endless – Sonsuz
 • İnfinite – Sonsuz
 • Pentagram – Beş köşeli yıldız simgesi Pentagram.
 • RedDawn – Kırmızı şafak anlamı geliyor.
 • Fear – Korku, endişe, kaygı anlamına geliyor.
 • Reckless – Umursamaz, umurumda olmayan kişi.
 • Takva – Üstünlük göstergesi.
 • Simple – Basit, kolay anlamına geliyor.
 • SunShine – Güneş, Gün ışığı, Güneş ışığı anlamına geliyor.
 • Yeis – Üzüntü anlamına geliyor.
 • Dash – Hamle anlamına geliyor.
 • Conqueror – Fatih, fetih yapan, fetih eden anlamına geliyor.
 • Amazon – İsmini ormandan alıyor, amazon ormanları.
 • Ax – Balta demek.
 • Spear – Mızrak anlamına geliyor.
 • Zen – Yenilenme fasulyesi, yiyeceği.
 • Sparrow – Serçe anlamına gelmektedir.
 • Nemesis – İntikam anlamına geliyor.

Buradaki kalıp isimlerin dışarısında kendiniz de üretebilirsiniz. Örneğin, Türkçe isimlerde kullanabilir ve ya aşağıdaki örneklerden yeni isimler türetebilirsiniz. Yani özgün isimler için aşağıdaki öneriler size yol gösterecektir diye umuyorum.

Yeni ve Özgün İsim Bulmak İçin Öneriler

Kırmızı, Siyah, Beyaz gibi renkleri seçebilir veya eklemeler yapabilirsiniz.
Zeytin, Patates, Tulumba gibi yiyecekleri isim olarak seçebilir ve ekler getirebilirsiniz.
Efsane olmuş oyuncuların isimlerini kullanmanızı önermem.
Sevdiğiniz grup, şarkıcı ve şarkı isimlerini kullanabilirsiniz.
Mars, Jüpiter gibi gezegen isimlerini kullanabilirsiniz.
Fatih Sultan Mehmed, Atila gibi tarihten ünlü isimleri kullanabilirsiniz.
Bilim terimleri veya dini terimler kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki isimlerden eklemeler yapabilirsiniz, birbirine ekleyerek yeni isimler oluşturabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler, yorumlarınızı ve sizin de varsa isim önerilerinizi bekliyorum.

]]>
http://www.yeknot.com/league-of-angels-2-isimleri-ve-anlamlari/feed/ 0