Yeknot http://www.yeknot.com Yeknot Blog Sat, 16 Dec 2017 02:07:25 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.1 http://www.yeknot.com/wp-content/uploads/2016/02/faviconyeknotcom.png Yeknot http://www.yeknot.com 32 32 En Hızlı DNS Adresleri 2018 http://www.yeknot.com/en-hizli-dns-adresleri/ http://www.yeknot.com/en-hizli-dns-adresleri/#respond Sat, 16 Dec 2017 02:07:11 +0000 http://www.yeknot.com/?p=8993 DNS Adresleri konumuza hoş geldiniz. Türkiye’de bir çok site, bir çok farklı sebepten ötürü engelleniyor. Veya ülkemize erişim olan başka uygulamalara ulaşmak istiyoruz. Bu konuda bizi en hızlı şekilde sonuca ulaştıracak olan şey DNS adresleri kullanmaktır. Bu yazımızla dns adresleri 2018 sayesinde bir çok hızlı ip adresine ulaşacaksınız. Her hangi bir program indirmeye gerek duymadan 30 saniyelik bir işlem ile DNS adreslerini değiştirmek oldukça kolay ve zahmetsizdir. Öncelikle DNS ne demek ve tam olarak ne işe yarıyor ondan bahsedeyim.

DNS Ne Anlama Geliyor, Nasıl Çalışıyor?

İngilizce olarak Domain Name System dilimize Alan Adı Sistemi olarak geçmiştir. DNS adresi değiştirmek bizi sanki İnternet’e başka bir ülkeden bağlanıyormuş gibi gösterir. Bu şekilde ülkemizde yasaklı olan bir site veya uygulama erişme imkanı bulabiliriz.

Sizler için en hızlı, en güvenli, en çok kullanılan DNS adreslerini bir araya getirdim. Bu DNS adreslerini istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Gerçek anlamda burada yer alan adresler en hızlı dns adresleri olarak geçiyor, ancak buna rağmen buradaki adresler işinizi görmezse ve size daha çok hız gerektirecek büyük ve önemli bir iş yapıyorsanız bunun için masaüstü programları var, onlardan birini indirmenizi tavsiye ediyorum. Örnek vermek gerekirse CyberGhost programı türü bir program işinizi görebilir, üstelik ücretsiz olarak kullanma imkanı sunuyor.

Ancak çok yüksek hız gerektirmeyen küçük ve anlık işleriniz için en ideali DNS adresleri kullanmak olacaktır. Eğer DNS adreslerini nasıl değiştireceğinizi bilmiyorsanız 1 dakikanızı ayırarak küçük bir videoya veya yazıya göz atarak öğrenebilirsiniz. Çok kolay ve basit bir işlem, bir kere öğrendikten sonra daha sonra unutmazsınız zaten. Şimdi en hızlı dns adresleri listemize geçelim.

En Hızlı DNS Adresleri 2018

Google DNS Adresi

8.8.8.8
8.8.4.4

Yandex DNS Adresi

77.88.8.8
77.88.8.1

Open DNS Adresi

208.67.222.222
208.67.220.220

Norton DNS Adresi

198.153.192.1
198.153.194.1

SmartViper DNS Adresi

208.76.50.50
208.76.51.51

Uydunet DNS Adresi

62.248.80.161
62.248.80.162

TTNET DNS Adresi

195.175.39.39
195.175.39.40

FreeDNS Adresi

37.235.1.174
37.235.1.177

Safe DNS Adresi

195.46.39.39
195.46.39.40

DNS Avantaj Adresi

156.154.70.1
156.154.71.1

Comodo DNS Adresi

8.26.56.26
8.20.247.20

Scrubit DNS Adresi

67.138.54.100
207.225.209.66

En hızlı DNS adresleri konumuz burada bitti. Emin olun bunlar kullanabileceğiniz en hızlı ve en güvenli DNS adresleridir. Üstelik her zaman stabil olarak çalıştıklarını zamanla kullandıkça fark edeceksiniz.

Eğer DNS konusunda aklınıza takılan bir şey varsa yorum yazabilirsiniz. Bizde elimizden geldiği kadarıyla sorduğunuz soruya cevap vermeye çalışırız. Bunun haricinde diyelim güzel bir DNS adresi keşfettiniz ve bizimle paylaşmak istiyorsunuz. Yine yorum yazmanız yeterlidir, bizde o DNS adresini konuya ekleyerek çok daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabiliriz.

DNS adreslerini kullanmak yasal mı diye soranlar olmuş, bunun hiç bir sakıncası olacağını sanmıyorum arkadaşlar, yıllardır bu konuda birinin ceza aldığı haberini duymadım. Ayrıca yerli Türk markalarında yani Superonline ve Türk Telekom gibi, bunlarında DNS adresleri mevcut, rahatlıkla kullanabilirsiniz.

]]>
http://www.yeknot.com/en-hizli-dns-adresleri/feed/ 0
Instagram Hesabı Nasıl Silinir 2018 http://www.yeknot.com/instagram-hesabi-nasil-silinir/ http://www.yeknot.com/instagram-hesabi-nasil-silinir/#respond Tue, 12 Dec 2017 19:14:07 +0000 http://www.yeknot.com/?p=8950 Instagram hesabı nasıl silinir konumuza hoş geldiniz. Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız doğru yerdesiniz okumaya devam edin. Yok siz Instagram hesabınızı dondurmak istiyorsanız yazının en altında yer alan Instagram hesabı nasıl dondurulur başlıklı konumuza göz atarak nasıl dondurulur öğrenebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki paragrafta yer alan uyarıları hesabınızı silmeden önce okursanız sizin için faydalı olabilir.

Şimdi Instagram hesabını kalıcı olarak silme işlemi nasıl yapılır onu anlatalım. Bir kaç adımda Instagram hesap kapatma işlemini tamamlayacaksınız. Ancak öncesinde bir kaç uyarıda bulunmak istiyorum. Bu işlem Instagram hesabınızı kalıcı olarak siler, geri dönüşü yoktur. Ayrıca sildiğiniz kullanıcı adınızı daha sonra alamazsınız. Yani daha sonra sildiğiniz hesabınıza ait kullanıcı adını yeni bir hesap açtığınızda alamazsınız. Instagram hesabınıza ait tüm beğeniler, paylaşımlar, etiketler, mesajlar kısaca her şey kalıcı olarak silinecek. O yüzden hesabınızı silmeden önce bir kez daha düşünün.

Şimdi Instagram hesap silme işlemi nasıl yapılır resimli olarak anlatalım. Bu işlemi Web uygulaması veya mobil tarayıcı üzerinden yapabilirsiniz. Mobil uygulama üzerinden bu işlemi yapamazsınız.

Instagram Hesabı Nasıl Silinir 2018

1- İlk olarak buraya tıklayın ve hesap silme bağlantısına gidin. Eğer hesabınız açık değilse öncelikle hesabınıza giriş yapın ve yukarıda verdiğim bağlantıya tekrar tıklayın.

2- Daha sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecek. “Hesabını neden siliyorsun” sorusuna istediğiniz bir cevabı seçin. Burayı tamamlayınca aşağıda “Devam etmek için lütfen şifreni tekrar gir” seçeneği belirecek. Burada hesap şifrenizi tekrar girin ve en altta yer alan “Hesabımı kalıcı olarak sil” seçeneğine basın. Tamamdır artık Instagram hesabınızı kalıcı bir şekilde sildiniz.

Instagram hesabınızı başarıyla sildiniz, artık hesabınız hiç bir aramada gözükmeyecek ve sizde hesabınıza giriş yapamayacaksınız. Ayrıca daha sonra yeni bir Instagram hesabı açmak isterseniz sildiğiniz eski kullanıcı adınızı alamayacaksınız. Yeni bir kullanıcı adı bulmanız gerekecek. Tüm bunları düşünerek Instagram hesabınızı sildiğinizi varsayıyorum, bu uyarıları yukarıda da yapmıştım, umarım okumuşsunuzdur.

Instagram hesabınızı silmeden önce iki kere düşünmenizi tavsiye ediyorum. Bunun yerine kullandığınız uygulamayı silebilir ve girmemeye çalışabilirsiniz. Kesin kararlı iseniz daha önce Instagram’da yer alan arşivlerinizi yedeklemeyi düşünebilirsiniz.

Bir süre sonra tekrar Instagram’a geri dönmeyi düşünüyorsanız, Instagram hesap dondurma olayını düşünebilirsiniz. Instagram hesabınızı dondurma işlemini yaptığınızda siz tekrar hesabınıza giriş yapana kadar silinmiş gibi oluyor. Kimse sizi aramalarda bulamıyor. Eğer dondurma işlemini yapmaya karar verdiyseniz yazının en altında yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz. Bununla birlikte eğer daha sonra Instagram hesabı açmayı düşünürseniz ve kullanıcı adı bulmakta zorlanırsanız konunun altında yer alan bağlantıya giderek yüzlerce kullanıcı adı önerilerine göz atabilirsiniz.

Instagram hesap kapatma ve kalıcı olarak silme konumuz burada bitti, başarıyla hesabınızı sildiğinizi varsayıyorum. Eğer aklınıza takılan bir soru varsa yorum yazmanız yeterlidir. Bunun haricinde aşağıdan ilginizi çekebilecek diğer Instagram konularına göz atabilirsiniz.

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Instagram Kullanıcı Adları

]]>
http://www.yeknot.com/instagram-hesabi-nasil-silinir/feed/ 0
Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur 2018 http://www.yeknot.com/instagram-hesabi-nasil-dondurulur/ http://www.yeknot.com/instagram-hesabi-nasil-dondurulur/#respond Mon, 11 Dec 2017 21:29:09 +0000 http://www.yeknot.com/?p=8937 Instagram hesabı nasıl dondurulur diye araştırıyor iseniz sizde sosyal medya’dan bir süre ayrı kalmak isteyenlerden birisiniz demektir. Aslında Instagram hesap dondurma işlemi oldukça basit bir işlem ancak, bu işlem nedense mobil uygulama üzerinden yapılamıyor. Gerekçesini bende bilmiyorum, ancak bu işlemi bilgisayardan yapmanız sadece 1 dakikanızı alacak. Bir çok kişi Instagram hesabımı donduramıyorum diyor, çünkü o arkadaşlar hesaplarını mobil uygulama üzerinden dondurmaya çalışıyorlar. Maalesef bu mümkün değil, hesabınızı ancak Web uygulaması üzerinden dondurabilirsiniz.

Instagram hesap dondurma işlemini resimli olarak anlatacağım, ayrıca bununla ilgili önden bir kaç bilgi de vereyim. Instagram hesabınızı dondurduğunuz anda aramalarda gözükmeyeceksiniz. Ancak tekrar giriş yaptığınızda hesap dondurma durumunuz iptal olacak ve hesabınızı eskisi gibi kullanabileceksiniz.

Evet şimdi adım adım Instagram hesabı nasıl dondurulur onu anlatalım. Takılacağınız bir yer olacağını sanmıyorum ancak aklınıza takılan her şeyi yorum yazarak sorabilirsiniz.

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Tekrar belirtmekte fayda var Instagram hesabı mobil uygulama üzerinden dondurulamıyor. Bu işlemleri mobil uygulama üzerinde yapmaya çalışırsanız hesabımı dondur seçeneğini göremezsiniz. O yüzden bu işlemleri bilgisayardan yapmanız gerekiyor.

1- İlk olarak buraya tıklayarak Instagram resmi sitesinden hesabınıza giriş yapın.

2- Giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Daha sonra kırmızı ile işaretlediğimiz 1. adıma tıklayın ve daha sonra “Profili Düzenle” sekmesine tıklayın.

3- Profili Düzenle dedikten sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir, daha sonra buradan en altta yer alan “Hesabımı geçici olarak kapat” sekmesine tıklayın ve devam edin.

4- Daha sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. “Hesabını neden kapatıyorsun” sorusuna istediğiniz cevabı verebilirsiniz. Gördüğünüz gibi ben “ara vermek istiyorum” cevabını seçtim. Daha sonra devam etmek için şifrenizi girin ve en altta yer alan “Hesabı geçici olarak kapat” butonuna tıklayın. Tamamdır artık Instagram hesabınızı dondurma işlemini başarıyla tamamladınız.

Instagram Dondurulan Hesap Nasıl Açılır?

Artık Instagram kullanıcı sizi aradıklarında bulamayacaklar, tekrar Instagram’a dönmek istediğinizde hesabınıza mobil ve masaüstü fark etmez her hangi bir yerden giriş yapmanız yeterlidir. Tekrar giriş yaptığınızda hesabınız dondurma durumundan çıkacak ve aktif olarak tekrar Instagram aramalarında gözükmeye başlayacaksınız.

Instagram hesabı nasıl dondurulur konumuz burada bitti, takıldığınız bir yer olursa yorum yazmanız yeterlidir. Ayrıca Instagram hesap dondurma işlemi yukarıda da bahsettiğim gibi mobil uygulama üzerinden yapılamıyor. Web üzerinden yapmaya çalışırken bir çok kişi şifresini unuttuğunu fark ediyor. Çünkü uygulama üzerinden bir kere açtıktan sonra bir daha şifreye gerek duymuyor, işte eğer sizde şifresini unutanlardan iseniz aşağıdaki Instagram şifremi unuttum adlı konumuza göz atabilirsiniz. Ayrıca ilginizi çekebilecek diğer Instagram konularımıza da bakabilirsiniz.

Instagram Şifremi Unuttum

Instagram Kullanıcı Adları

]]>
http://www.yeknot.com/instagram-hesabi-nasil-dondurulur/feed/ 0
Kullanıcı Adları Instagram, Twitter, Tumblr Türkçe İngilizce Anlamlı Nickler http://www.yeknot.com/kullanici-adlari/ http://www.yeknot.com/kullanici-adlari/#respond Thu, 30 Nov 2017 10:41:32 +0000 http://www.yeknot.com/?p=8916 Kullanıcı adları konumuza hoş geldiniz. Bu konumuzda anlamlarıyla beraber Twitter kullanıcı adları, Tumblr kullanıcı adları ve Instragram kullanıcı adları önerilerini bulacaksınız. Daha çok İngilizce isim önerilerinden oluşuyor, ancak aralarda bir bölümde Türkçe isim önerileri de yer alıyor. Eğer sizlerinde kullanıcı adı önerileriniz varsa yorum yazarak bize iletebilirsiniz. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

En İyi Kullanıcı Adları

DaMaGe – Hasar anlamına gelmektedir.

SaykQ – Deli, psikopat anlamlarına gelmektedir.

Heaven – Cennet anlamına gelmektedir.

Eternal – Sonsuzluk manasına gelmektedir.

Seth – Set çekmek, geçişe izin vermemek.

Equilibrium – Denge anlamına gelmektedir.

Resurrection – Diriliş anlamına gelmektedir.

Boss – Patron anlamına gelmektedir.

RaZe – Yerle bir etmek anlamına geliyor.

Black Magic – Kara büyü anlamına geliyor.

Magic Sword – Büyülü silah anlamına geliyor.

Luck – Şans anlamına geliyor.

Plague – Veba salgını anlamına geliyor.

Serenity – Huzur anlamına geliyor.

Gray Wolf – Gri kurt anlamına geliyor.

Cliff – Uçurum anlamına geliyor.

Melody – Ezgi anlamına geliyor.

Endless – Sonsuz anlamına geliyor.

Phobia – Fobi anlamına gelmektedir.

NeverMind – Boş ver manasına gelmektedir.

Tuğra – Osmanlı tuğrası.

Unity – Birlik manasına gelmektedir.

FriendShip – Arkadaş gemisi.

TheNobles – Soylular manasına gelmektedir.

Love – Sevgi, aşk, bağ anlamına gelmektedir.

lmperiaL – İmparatorluk anlamına gelmektedir.

UnderWorld – Yer altı dünyasına anlamına gelmektedir.

BlackStok – Kara depo

Shields – Kalkan anlamına gelmektedir.

BuckShot – Büyük kocaman bir mermi anlamına geliyor.

YoungWolf – Genç kurt anlamına geliyor.

Kevlar – Çelik yelek anlamına geliyor.

Bullet-Proof – Kurşun geçirmez anlamına geliyor.

Titanium – Titanyum demek.

Lightning – Şimşek anlamına geliyor.

SteelForge – Çelik dövme anlamına geliyor.

YoungSoldier – Genç asker anlamına geliyor.

Literary – Ebedi anlamına geliyor.

YoungCrew – Genç ekip, genç çete anlamlarına geliyor.

Ruling – Hükmeden kişi anlamına geliyor.

NightWish – Gece arzusu anlamına geliyor.

MassiveStroke – Ağır darbe anlamına geliyor.

JustWatch – Sadece izle anlamına geliyor.

Sunset – Gün batımı anlamına geliyor.

Nightmare – Kabus anlamına geliyor.

GoodPerson – İyi biri anlamına geliyor.

FourLeafClover – Dört yapraklı yonca anlamına geliyor.

Crescent – Hilal anlamına geliyor.

LegendArrow – Efsane ok anlamına geliyor.

Unexpected – Beklenmeyen anlamına geliyor.

FairyTale – Peri masalı anlamına geliyor.

Redemption – Ödeme, hesap vakti anlamına gelmektedir.

Knaves – Üç kağıtçılar anlamına gelmektedir.

Rebels – İsyancılar anlamına gelmektedir.

Venom – Zehir, kin anlamına gelmektedir.

ShowTeam – Şov takımı anlamına gelir.

DarkLegion – Kötü topluluk anlamına gelmektedir.

DaMaGe – Hasar anlamına gelmektedir.

HeaveN – Cennet anlamına gelmektedir.

ANGELS – Melekler anlamına gelmektedir, iyiliği simgeler.

BuckShot – Büyük mermi anlamına geliyor.

forest – Orman anlamına gelmektedir.

BeeKing – Arı Kral anlamına geliyor.

Flakes – Gevrek anlamına geliyor.

Judge – Yargıç, hakim anlamına geliyor.

GasMan – Gaz adam demek.

Marbles – Misket demek.

MentalPower – Zihinsel güç anlamına geliyor.

Rooster – Horoz demek.

SandBox – Kum havuzu anlamına geliyor.

MrSpy – Bay casus anlamına geliyor.

Twitch – Koparma anlamına geliyor.

Coffee – Kahve demek.

Demo – Ön gösterim anlamına geliyor.

Vortex – Girdap anlamına geliyor.

Alpha – Alfa

Hurricane – Kasırga anlamına geliyor.

Revenge – İntikam, hesaplaşma anlamına geliyor.

Ottoman – Osmanlı, Osmanlı soylusu.

Eien – Sonsuzluk, derinlik.

Nyks – Mitolojide gece tanrıçası.

Bendis – Ay tanrıçası.

Atalente – Mitolojide Avcı kız.

Thyke – Tesadüf tanrıçası olarak geçiyor.

Aiakos – Ölüler defterdarı, hesap soran, hesap tutan.

Flora – Bitkiler alemi tanrıçası.

Kronos – Mitolojide kainatın hakimi olarak geçiyor.

Hymenalous – Gençlik tanrıçası.

Best – En iyisi.

Ütopya – Hayal edilen, istenilen.

Alkyone – Rüzgar tanrıçası.

Just – Sadece, tek başına bir anlam ifade etmiyor.

Nevermind – Boş ver demek.

Phobia – Fobi anlamına geliyor.

Nameless – İsimsiz anlamına geliyor.

KingFisher – Yalı çapkını demek.

DesertHaze – Çöl pusu anlamına geliyor.

NamelessWarrior – İsimsiz Savaşçı

Cure – İlaç, şifa anlamına geliyor.

Eternal – Sonsuz, ebedi, ölümsüz olan.

Endless – Sonsuz

PafaSmurf – Şirin baba anlamına geliyor.

Glyph – Kabartma anlamına geliyor.

İnfinite – Sonsuz

Pentagram – Beş köşeli yıldız simgesi Pentagram.

RedDawn – Kırmızı şafak anlamı geliyor.

Fear – Korku, endişe, kaygı anlamına geliyor.

Reckless – Umursamaz, umurumda olmayan kişi.

Takva – Üstünlük göstergesi.

Simple – Basit, kolay anlamına geliyor.

SunShine – Güneş, Gün ışığı, Güneş ışığı anlamına geliyor.

Yeis – Üzüntü anlamına geliyor.

Dash – Hamle anlamına geliyor.

Conqueror – Fatih, fetih yapan, fetih eden anlamına geliyor.

Amazon – İsmini ormandan alıyor, amazon ormanları.

Ax – Balta demek.

Spear – Mızrak anlamına geliyor.

Zen – Yenilenme fasulyesi, yiyeceği.

Sparrow – Serçe anlamına gelmektedir.

Nemesis – İntikam anlamına geliyor.

Tutorials – Eğitim veren kimse, hoca.

Ruling – Hüküm veren, hakim kılan.

SoulFly – Uçan ruh anlamına geliyor.

MagicSword – Büyülü silah anlamına geliyor.

Perfect – Mükemmel demek.

DefendYourSelf – Kendini koru anlamına geliyor.

Judge2WorLd – Dünyanın hakimi anlamına geliyor.

Try2KillMe – Beni öldürmeyi dene.

4Justice – Özgürlük ve adalet için anlamlarına geliyor.

Expert – İşin uzmanı anlamına geliyor.

Penia – Yoksulluk ve fakirlik tanrıçası.

Tekken – Oyun olan tekkenden geliyor.

Ares – Savaş tanrısı.

DangerZone – Tehlikeli bölge demek.

Ready2Die – Ölmeye hazır mısın ?

Mortal – Ölümsüz anlamına geliyor.

Xecutioner – Cellat anlamına geliyor.

Arrow – Ok anlamına geliyor.

Dream – Rüya, düş anlamına gelmektedir.

Damage – Zarar, hasar anlamlarına geliyor.

YouNewerKnow – Asla bilemezsin anlamına geliyor.

West – Batı

Rookie – Çaylak, acemi anlamına geliyor.

Epic – Efsanevi anlamına geliyor.

Slayer – Katleden, katil anlamlarına geliyor.

Yeni İsimler

KingSlayer – Kral katili

Victory – Zafer

Slave – Köle

True – Doğru

Lastromance – Son aşk

Prisoners – Mahkum

Kill Switch – Öldürme Anahtarı

Jester – Soytarı

Riff Raff – Ayak takımı

Keystone – Kilit taşı

Beetle King – Böcek Kral

Hyper – Aşırı

Monster – Canavar

Blister – Kabarcık

Creative – Yaratıcı

Creature – Yaratık

LethalBow – Ölümcül yay

TheOrder – Emir veren

Ruling – Hükmedici

ResistibLe – Karşı Konulamaz

Watch And Learn – İzle ve öğren

Whois Powerful – Kim güçlü

Nothing Man – Boş Adam

MortalArrow – Ölümcül ok

Purpose Less  – Amaçsız

Creation Epic  – Yaradılış destanı

Imagineperest – Hayalperest

LethalArmor – Ölümcül zırh

Stinging Strokes – Acıtan Vuruş

UnconscionabLe – İnsafsız

The Difference – Fark Yaratan

LethalArrow – Ölümcül ok

LethalSword – Ölümcül silah

Mortal Dance – Ölümcül Dans

Last World – Son dünya

Unknown Love – Bilinmeyen Aşk

Suprise Love – Sürpriz Aşk

Eternal Love – Sonsuz Aşk

Endless Love – Sonsuz Sevgi

Literary – Ebedi

UnInvited – Davetsiz

Die Another Day :Başka Gün Öl

Proof Striker – Profesyonel Vurucu

Expert Murderer – Uzman Katil

Fight 4 Freedom – Özgürlük İçin Savaş

Massive Stroke – Ağır Darbe

Mortal Resistance – Ölümcül Direniş

MortalWeapon – Ölümcül silah

Defend Yourself – Kendini Koru

Judge 2 World – Dünyaya Hakim

Mindless Rookie – Akılsız Çaylak

MortalSword – Ölümcül Kılıç

Rookie – Çaylak

Light Of God – Tanrının Işığı

General Smoker – Genel İçici

Ready 2 Die – Ölüm için hazır mısın

Excellent Job – Mükemmel iş

Savior Angel  – Kurtarıcı melek

LethalSmile – Ölümcül gülümseme

Mısır Mitolojisinden İsimler

Nun – İlk suların Tanrısı.

Onuris – Savaşçı ve Abidos’un gökyüzü Tanrısı.

Osiris – Seth tarafından öldürüldü, yaşamdan sonrası ve tarım Tanrısı.

Ptah – Memphis’in mumya yaratma Tanrısı.

Qebehsenuef – Horus’un oğullarından biri. Ölünün bağırsaklarında korunur.

Qetesh – Semetik doğa Tanrıçası.

Ra – Güneş Tanrısı.

Satet – Nil suyu ve bereket Tanrıçası.

Sekhmet – Yıkım ve savaşın dişi aslan Tanrıçası.

Selket: Büyünün akrep Tanrıçası.

Serapis – Ahiret ve Güneş’in Helenistik Tanrısı.

Seshat – Ölçüm ve yazma Tanrıçası.

Seth – Osiris’in erkek kardeşi tarafından öldürüldü. Fırtına, gök ve gürültü Tanrısı.

Shu – Mut ve Geb’in babası. Hava Tanrısı.

Sobek – Timsahlar Tanrısı.

Tauret – Kadın doğumunun hipopotam Tanrıçası.

Tefnut – Nut ve Geb’in annesi. Yağmur ve nem Tanrıçası.

Thoth – Yazma akıl ve ay Tanrısı

Aker – Güneşi ayarlamak ve yükseltmekten sorumludur.

Amon – Gizli biri. Tanrıların Theban Kralıdır.

Ammut – Ölü Yutucu. Ölümsüz yaşama layık olmayanın kalbini yiyen canavar.

Anqet – Kucaklama. Elephantine’nin su Tanrıçası.

Anubis – Kral çocuk. Mumyalamanın çakal başlı Tanrıçası.

Apep – Güneşi yok etmek için günlük deneme yapan yılan.

Aten – Güneş Diski.

Atum – Re’nin bir formu. Güneşi ayarlayan bir Tanrı.

Bastet – Ev ve Güneş ışığının kedi Tanrıçası.

Bes – Müzik, dans ve savaşın cüce Tanrıçası.

Buto – Aşağı Mısır’ın kobra Tanrıçası.

Duamutef – Horus’un oğullarından biri. Ölünün midesinde korunmuştur.

Geb – Gökyüzünün eşi ve dünyanın Tanrısıdır.

Hapi – Nil’in Tanrısıdır.

Hapy – Horus’un oğullarından biri. Ölünün akciğerlerinde korunmaktadır.

Hathor – Aşk, müzik ve kadının inek Tanrıçası.

Horus – Firavunların ve Güneşin şahin Tanrısı.

Imhotep – Djoser’in veziri, sonra Ptah’ın oğlu gibi ibadet edilmiştir.

Imsety – Horus’un oğullarından biri. Ölünün karaciğerinde korunmuştur.

Isis – Osiris’in dulluğunun ve şiirin Tanrıçası.

Khonsu – Ay’ın Theban Tanrısı.

Khepare – Yükselen Güneşin böcek Tanrısı.

Khnemu – Su baskını ve Nil’in iri Tanrısı.

Ma’at – Gerçek ve hukukun Tanrıçası.

Mefetseger – Krallar Vadisi’nin Tanrıçası.

Min – Erkek bereket Tanrısı.

Montu – Mısırlı savaş Tanrısı.

Mut – Amon’un eşi ve Theban’ın ana Tanrıçası.

Nefertem – Nilüfer çiçeğinin Memphis Tanrıçası.

Neith – Savaş ve dokuma Tanrıçası.

Nekhebet – Yukarı Mısır’daki Akbaba Tanrıçası.

Nephthys – Seth’in eşi ve Isis’in kız kardesi.

Latince Oyuncu İsimleri

Mare – Deniz

Angeli – Melek

Lacrimam – Göz yaşı

Saeva – Zalim

Pupilla – Göz bebeği

Cara – Sevgili

Diliges – Sevgi

Lancea – Mızrak

Aquila – Kartal

Pluvia – Yağmur

Nebula – Sis

Nix – Kar

Ventus – Rüzgar

Clamatis – Çığlık

Azalea – Açelya

Fairy – Peri

Maesta – Hazin

Cantate – Melodi

Geezer – Moruk

Dynamicam – Dinamik

Pyramis – Piramit

Oculi Caligant – Puslu Gözler

Soğuk El – Frigus Manu

Korkulu Gece – Timidis Nocte

Dolor – Oksijen

Hedera – Sarmaşık

Damnant – Lanet

Occidit Passionis – Öldüren Tutku

Larvatum Ascensorem – Maskeli Süvari

Prophetiae – Kehanet

Vetitum Mare – Yasak Deniz

Amissa Spe – Kayıp Umutlar

Archangelum – Baş Melek

Philtrum – Aşk iksiri

Werewolf – Kurt adam

Semina nigra – Karanlık Tokum

Indicibus – Muhbir

Nigrum Cygnum – Siyah Kuğu

Amissa Heros – Kayıp Kahraman

Türk Mitolojisinden Tanrı ve Tanrıça İsimleri

Kayra Han – Tanrıların babası.

Tepegöz – Kaf dağında yaşayan tek gözlü dev.

Bügü Kağan – Sihirbaz, alim, filozof.

Gök Kurt – Kurtları idare eder.

Od Ana – Ateş tanrıçası.

Ötüken – Yer tanrıçası.

Alp Er Tunga – Leopar ve kaplan karışımı bir hayvan.

Al Bastı – Küpten çıkan cadı.

Asena – Dişi kurt.

Semrük Bürküt – Çift başlı kartal

Su İyesi – Su perisi

Utkuuçi – Güler yüzle karşılayan demektir.

Karlık – İşareti duman olan bir ruh.

Umay – Çocukları ve hayvan yavrularını koruyan tanrıça.

Mergen – Akıllı, bilge okçu

Yunan Mitolojisinden Tanrı ve Tanrıça İsimleri

Paian – Felaketi kovan tanrı, iyilik getiren.

Thanatos – Ölüm tanrısı

Pan – Sürülerin ve çobanların tanrısı.

Pandora – Yaratılan ilk kadın.

Parkae – Şans tanrıçalarına verilen genel ad.

Thyke – Tesadüf tanrıçası.

Zeus – Baş tanrı.

Zephyros – Batı rüzgarı, ilkbaharın müjdecisi.

Vakana – Dinlenenleri koruyan tanrı.

Nyks – Gece tanrıçası.

Nysa – Peri kızı.

Nektar – Ölümsüzlük içkisi.

Morpheus – Rüyalar tanrısı.

Minerva – Zeka tanrıçası.

Menthe – Cehennemler tanrısı.

Mars – Savaş tanrısı.

Atalente – Avcı kız.

Bendis – Ay tanrıçası.

Aiakos – Ölüler defterdarı, hesap soran, hesap tutan.

Heaven – Cennet anlamına gelmektedir.

Eternal – Sonsuzluk manasına gelmektedir.

Seth – Set çekmek, geçişe izin vermemek.

Equilibrium – Denge anlamına gelmektedir.

Resurrection – Diriliş anlamına gelmektedir.

Boss – Patron anlamına gelmektedir.

RaZe – Yerle bir etmek anlamına geliyor.

Black Magic – Kara büyü anlamına geliyor.

Magic Sword – Büyülü silah anlamına geliyor.

Luck – Şans anlamına geliyor.

Plague – Veba salgını anlamına geliyor.

Serenity – Huzur anlamına geliyor.

Gray Wolf – Gri kurt anlamına geliyor.

Cliff – Uçurum anlamına geliyor.

Melody – Ezgi anlamına geliyor.

Endless – Sonsuz anlamına geliyor.

Phobia – Fobi anlamına gelmektedir.

NeverMind – Boş ver manasına gelmektedir.

Tuğra – Osmanlı tuğrası.

Unity – Birlik manasına gelmektedir.

FriendShip – Arkadaşlık.

TheNobles – Soylular manasına gelmektedir.

Love – Sevgi, aşk, bağ anlamına gelmektedir.

lmperiaL – İmparatorluk anlamına gelmektedir.

UnderWorld – Yer altı dünyasına anlamına gelmektedir.

BlackStok – Kara depo

Shields – Kalkan anlamına gelmektedir.

BuckShot – Büyük kocaman bir mermi anlamına geliyor.

YoungWolf – Genç kurt anlamına geliyor.

Kevlar – Çelik yelek anlamına geliyor.

Bullet-Proof – Kurşun geçirmez anlamına geliyor.

Titanium – Titanyum demek.

Lightning – Şimşek anlamına geliyor.

SteelForge – Çelik dövme anlamına geliyor.

YoungSoldier – Genç asker anlamına geliyor.

Literary – Ebedi anlamına geliyor.

YoungCrew – Genç ekip, genç çete anlamlarına geliyor.

Ruling – Hükmeden kişi anlamına geliyor.

NightWish – Gece arzusu anlamına geliyor.

MassiveStroke – Ağır darbe anlamına geliyor.

JustWatch – Sadece izle anlamına geliyor.

Sunset – Gün batımı anlamına geliyor.

Nightmare – Kabus anlamına geliyor.

GoodPerson – İyi biri anlamına geliyor.

FourLeafClover – Dört yapraklı yonca anlamına geliyor.

Crescent – Hilal anlamına geliyor.

LegendArrow – Efsane ok anlamına geliyor.

Unexpected – Beklenmeyen anlamına geliyor.

FairyTale – Peri masalı anlamına geliyor.

Redemption – Ödeme, hesap vakti anlamına gelmektedir.

Knaves – Üç kağıtçılar anlamına gelmektedir.

Rebels – İsyancılar anlamına gelmektedir.

Venom – Zehir, kin anlamına gelmektedir.

ShowTeam – Şov takımı anlamına gelir.

DarkLegion – Kötü topluluk anlamına gelmektedir.

DaMaGe – Hasar anlamına gelmektedir.

HeaveN – Cennet anlamına gelmektedir.

ANGELS – Melekler anlamına gelmektedir, iyiliği simgeler.

BuckShot – Büyük mermi anlamına geliyor.

forest – Orman anlamına gelmektedir.

BeeKing – Arı Kral anlamına geliyor.

Flakes – Gevrek anlamına geliyor.

Judge – Yargıç, hakim anlamına geliyor.

GasMan – Gaz adam demek.

Marbles – Misket demek.

MentalPower – Zihinsel güç anlamına geliyor.

Rooster – Horoz demek.

SandBox – Kum havuzu anlamına geliyor.

MrSpy – Bay casus anlamına geliyor.

Twitch – Koparma anlamına geliyor.

Coffee – Kahve demek.

Demo – Ön gösterim anlamına geliyor.

Vortex – Girdap anlamına geliyor.

Alpha – Alfa

Hurricane – Kasırga anlamına geliyor.

Revenge – İntikam, hesaplaşma anlamına geliyor.

Ottoman – Osmanlı, Osmanlı soylusu.

Eien – Sonsuzluk, derinlik.

Nyks – Mitolojide gece tanrıçası.

Bendis – Ay tanrıçası.

Atalente – Mitolojide Avcı kız.

Thyke – Tesadüf tanrıçası olarak geçiyor.

Aiakos – Ölüler defterdarı, hesap soran, hesap tutan.

Flora – Bitkiler alemi tanrıçası.

Kronos – Mitolojide kainatın hakimi olarak geçiyor.

Hymenalous – Gençlik tanrıçası.

Best – En iyisi.

Ütopya – Hayal edilen, istenilen.

Alkyone – Rüzgar tanrıçası.

Just – Sadece, tek başına bir anlam ifade etmiyor.

Nevermind – Boş ver demek.

Phobia – Fobi anlamına geliyor.

Nameless – İsimsiz anlamına geliyor.

KingFisher – Yalı çapkını demek.

DesertHaze – Çöl pusu anlamına geliyor.

NamelessWarrior – İsimsiz Savaşçı

Cure – İlaç, şifa anlamına geliyor.

Eternal – Sonsuz, ebedi, ölümsüz olan.

Endless – Sonsuz

PafaSmurf – Şirin baba anlamına geliyor.

Glyph – Kabartma anlamına geliyor.

İnfinite – Sonsuz

Pentagram – Beş köşeli yıldız simgesi Pentagram.

RedDawn – Kırmızı şafak anlamı geliyor.

Fear – Korku, endişe, kaygı anlamına geliyor.

Reckless – Umursamaz, umurumda olmayan kişi.

Takva – Üstünlük göstergesi.

Simple – Basit, kolay anlamına geliyor.

SunShine – Güneş, Gün ışığı, Güneş ışığı anlamına geliyor.

Yeis – Üzüntü anlamına geliyor.

Dash – Hamle anlamına geliyor.

Conqueror – Fatih, fetih yapan, fetih eden anlamına geliyor.

Amazon – İsmini ormandan alıyor, amazon ormanları.

Ax – Balta demek.

Spear – Mızrak anlamına geliyor.

Zen – Yenilenme fasulyesi, yiyeceği.

Sparrow – Serçe anlamına gelmektedir.

Nemesis – İntikam anlamına geliyor.

Tutorials – Eğitim veren kimse, hoca.

Ruling – Hüküm veren, hakim kılan.

SoulFly – Uçan ruh anlamına geliyor.

MagicSword – Büyülü silah anlamına geliyor.

Perfect – Mükemmel demek.

DefendYourSelf – Kendini koru anlamına geliyor.

Judge2WorLd – Dünyanın hakimi anlamına geliyor.

Try2KillMe – Beni öldürmeyi dene.

4Justice – Özgürlük ve adalet için anlamlarına geliyor.

Expert – İşin uzmanı anlamına geliyor.

Penia – Yoksulluk ve fakirlik tanrıçası.

Tekken – Oyun olan tekkenden geliyor.

Ares – Savaş tanrısı.

DangerZone – Tehlikeli bölge demek.

Ready2Die – Ölmeye hazır mısın ?

Mortal – Ölümsüz anlamına geliyor.

Xecutioner – Cellat anlamına geliyor.

Arrow – Ok anlamına geliyor.

Dream – Rüya, düş anlamına gelmektedir.

Damage – Zarar, hasar anlamlarına geliyor.

YouNewerKnow – Asla bilemezsin anlamına geliyor.

West – Batı

Rookie – Çaylak, acemi anlamına geliyor.

Epic – Efsanevi anlamına geliyor.

Slayer – Katleden, katil anlamlarına geliyor.

En iyi kullanıcı adları konumuz burada bitti, umarım istediğiniz kullanıcı adını bulmuşsunuzdur. Zamanla konuya eklenen kullanıcı adları önerilerinin sayısı artacaktır, arada sırada konuyu ziyaret etmenizde fayda var. Ayrıca sizlerden gelecek kullanıcı adları önerilerini de bekliyoruz.

]]>
http://www.yeknot.com/kullanici-adlari/feed/ 0
The Sims 4 PS4 ve Xbox One Hileleri http://www.yeknot.com/the-sims-4-ps4-ve-xbox-one-hileleri/ http://www.yeknot.com/the-sims-4-ps4-ve-xbox-one-hileleri/#respond Wed, 29 Nov 2017 23:42:04 +0000 http://www.yeknot.com/?p=8913 The Sims 4 Hileleri konumuza hoş geldiniz. Bu konumuzda The Sims 4 oyununa ait hileleri paylaşacağım. Hem Xbox One hemde Playstation 4 için oyundaki tüm hileleri burada bulabilirsiniz. The Sims 4 Xbox One Hileleri ve The Sims 4 PS4 Hileleri ayrı ayrı verilecektir, hile konsolunun nasıl açılacağını başlıkların altında bulabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

The Sims 4 PS4 Hileleri

Hile konsolunu aktif etmek için L1 + L2 + R1 + R1 tuşlarına basın. Daha sonra konsol açılacaktır, aşağıdan dilediğiniz hileyi girebilirsiniz.

motherlode – 50.000 Simoleons eklenir. Bu sayede dilediğiniz her şeyi kolaylıkla satın alabilirsiniz.
kaching ve ya rosebud – Ev bütçesine 1.000 Simoleons eklenir.

resetSim [Ad] [Soyad] – Sim’in ismi resetlenir.
Shift’e basarken ] – Seçili nesnenin boyutu artar.
help – Konsol komutlarını/hileleri gösterir.
death.toggle – Kapalıyken sim’iniz ölmez.
freeRealEstate [on/off] – Açıkken evleri satın almak bedava olur.
fullscreen – Oyunu tam ekran yapar ya da tam ekrandan çıkarır.
headlineEffects [on/off] – Simlerin üzerindeki konuşma balonu türü efektleri kapatır.
Bu kısımdan sonraki hileler için konsol menüsüne ‘testingcheats true’ yazmanız gerekli.
Reset Object – Sim veya nesne resetlenir.
Add to Family – Seçili sim ailenize eklenir.
Cheat Motive, Make Happy – Tüm ihtiyaç ve motivasyon barları dolar.
Cheat Motive, Enable Motive Decay – İhtiyaç ve motivasyon değişiklikleri normale döner.
Cheat Motive, Disable Motive Decay – İhtiyaç ve motivasyon değişiklikleri donar.
Modify in CAS – İsim ve kalıtsal özellikler hariç CAS’teki her şeyi değiştirebilirsiniz.
Make Dirty – Nesne mümkünse kirlenir.
Make Clean – Nesne kirliyse temizlenir.
Teleport Sim – Sim seçili bölgeye ışınlanır.

Yeni Hileler – City Living Ek Paketi İçin

Bu hilelerden önce testingcheats true hile kodunu girmelisiniz.

Maksimum Singing skill verir. (Şarkı Söyleme) stats.set_skill_level Major_Singing 10
Sosyal medya kariyerinde terfi verir. careers.promote SocialMedia
Kritik kariyerinde terfi verir. careers.promote careers_adult_critic
Politika kariyerinde terfi verir. careers.promote Activist
Home Turf trait’i ekler. Bu trait eklenen simler kendi evinin bulunduğu çevrede kendini mutlu hisseder. traits.equip_trait HomeTurf
Spice Hound trait’i ekler. traits.equip_trait SpiceHound
In the Know trait’i ekler. traits.equip_trait InTheKnow
Chopstick Savvy trait’i ekler. traits.equip_trait ChopstickSavvy
Critically Connected trait’i ekler.
.traits.equip_trait trait_hidden_career_critic_thrifty

Kariyerler ve Diğer Hileler

Aşağıdaki hileleri testingcheats true yaptıktan sonra kullanın.

kariyere başlatır
Careers.add_career [kariyer adı]

kariyer bitirir
Careers.remove_career [kariyer adı]

kariyerinde bir seviye yükseltir
Careers.promote [kariyer adı]

kariyerinde bir seviye düşürür
Careers.demote [kariyer adı]

çocuğun (child) notunu yükseltir
Careers.promote Gradeschool

gencin (teen) notunu yükseltir
Careers.promote Highschool

evinize hizmetçi gönderir
soak.enable_soak_maid_situation
soak.create_soak_maid_situation

parti başlatır
soak.enable_soak_party_situation
soak.create_soak_party_situation

Yetenek Hileleri

Aşağıdaki yetenek seviyelerini belirleyen hile kodlarını kullanırken, kodu yazdıktan sonra bir boşluk bırakıp 1 -10 arası istediğiniz seviyeyi de belirtmelisiniz.
(örnek: stats.set_skill_level Major_Guitar 10)

Fishing skill
stats.set_skill_level Major_Fishing
Mischief skill
stats.set_skill_level Major_Mischief
Guitar skill
stats.set_skill_level Major_Guitar
Reaping skill
stats.set_skill_level Major_Reaping
Programming skill
stats.set_skill_level Major_Programming
Gardening skill
stats.set_skill_level Major_Gardening
Gourmet Cooking skill
stats.set_skill_level Major_GourmetCooking
Comedy skill
stats.set_skill_level Major_Comedy
Charisma skill
stats.set_skill_level Major_Charisma
Writing skill
stats.set_skill_level Major_Writing
Video Gaming skill
stats.set_skill_level Major_VideoGaming
Violin skill
stats.set_skill_level Major_Violin
Rocket Science skill
stats.set_skill_level Major_RocketScience
Painting skill
stats.set_skill_level Major_Painting
Piano skill
stats.set_skill_level Major_Piano
Logic skill
stats.set_skill_level Major_Logic
Handiness skill
stats.set_skill_level Major_Handiness
Homestyle Cooking skill
stats.set_skill_level Major_HomestyleCooking
Bartending skill
stats.set_skill_level Major_Bartending
Fitness skill
stats.set_skill_level Skill_Fitness
Social skill for kids
stats.set_skill_level Skill_Child_Social
Motor skill for kids
stats.set_skill_level Skill_Child_Motor
Creativity skill for kids
stats.set_skill_level Skill_Child_Creativity
Mental skill for kids
stats.set_skill_level Skill_Child_Mental
Herbalism skill (*)
stats.set_skill_level Herbalism

İş Hayatında İlerleme (Kariyer) Hileleri

Astronot kariyerinde terfi
careers.promote Astronaut
Suç dünyasında terfi
careers.promote Criminal
Aşçı kariyerinde terfi
careers.promote Culinary
Eğlence sektöründe terfi
careers.promote Entertainer
Ressamlık kariyerinde terfi
careers.promote Painter
Gizli Ajan kariyerinde terfi
careers.promote SecretAgent
Teknoloji Gurusu kariyerinde terfi
careers.promote TechGuru
Yazarlık kariyerinde terfi
careers.promote Writer
İş Adamlığı kariyerinde terfi (*)
careers.promote Business
Sporculuk kariyerinde terfi (*)
careers.promote Athlete

The Sims 4 Xbox One Hileleri

Hile konsolunu aktif etmek için LT + LB + RT + RB tuşlarına basın. Daha sonra konsol açılacaktır, aşağıdan dilediğiniz hileyi girebilirsiniz.

motherlode – 50.000 Simoleons eklenir. Bu sayede dilediğiniz her şeyi kolaylıkla satın alabilirsiniz.
kaching ve ya rosebud – Ev bütçesine 1.000 Simoleons eklenir.
resetSim [Ad] [Soyad] – Sim’in ismi resetlenir.
Shift’e basarken ] – Seçili nesnenin boyutu artar.
help – Konsol komutlarını/hileleri gösterir.
death.toggle – Kapalıyken sim’iniz ölmez.
freeRealEstate [on/off] – Açıkken evleri satın almak bedava olur.
fullscreen – Oyunu tam ekran yapar ya da tam ekrandan çıkarır.
headlineEffects [on/off] – Simlerin üzerindeki konuşma balonu türü efektleri kapatır.
Bu kısımdan sonraki hileler için konsol menüsüne ‘testingcheats true’ yazmanız gerekli.
Reset Object – Sim veya nesne resetlenir.
Add to Family – Seçili sim ailenize eklenir.
Cheat Motive, Make Happy – Tüm ihtiyaç ve motivasyon barları dolar.
Cheat Motive, Enable Motive Decay – İhtiyaç ve motivasyon değişiklikleri normale döner.
Cheat Motive, Disable Motive Decay – İhtiyaç ve motivasyon değişiklikleri donar.
Modify in CAS – İsim ve kalıtsal özellikler hariç CAS’teki her şeyi değiştirebilirsiniz.
Make Dirty – Nesne mümkünse kirlenir.
Make Clean – Nesne kirliyse temizlenir.
Teleport Sim – Sim seçili bölgeye ışınlanır.

Yeni Hileler – City Living Ek Paketi İçin

Bu hilelerden önce testingcheats true hile kodunu girmelisiniz.

Maksimum Singing skill verir. (Şarkı Söyleme) stats.set_skill_level Major_Singing 10
Sosyal medya kariyerinde terfi verir. careers.promote SocialMedia
Kritik kariyerinde terfi verir. careers.promote careers_adult_critic
Politika kariyerinde terfi verir. careers.promote Activist
Home Turf trait’i ekler. Bu trait eklenen simler kendi evinin bulunduğu çevrede kendini mutlu hisseder. traits.equip_trait HomeTurf
Spice Hound trait’i ekler. traits.equip_trait SpiceHound
In the Know trait’i ekler. traits.equip_trait InTheKnow
Chopstick Savvy trait’i ekler. traits.equip_trait ChopstickSavvy
Critically Connected trait’i ekler.
.traits.equip_trait trait_hidden_career_critic_thrifty

Kariyerler ve Diğer Hileler

Aşağıdaki hileleri testingcheats true yaptıktan sonra kullanın.

kariyere başlatır
Careers.add_career [kariyer adı]

kariyer bitirir
Careers.remove_career [kariyer adı]

kariyerinde bir seviye yükseltir
Careers.promote [kariyer adı]

kariyerinde bir seviye düşürür
Careers.demote [kariyer adı]

çocuğun (child) notunu yükseltir
Careers.promote Gradeschool

gencin (teen) notunu yükseltir
Careers.promote Highschool

evinize hizmetçi gönderir
soak.enable_soak_maid_situation
soak.create_soak_maid_situation

parti başlatır
soak.enable_soak_party_situation
soak.create_soak_party_situation

Yetenek Hileleri

Aşağıdaki yetenek seviyelerini belirleyen hile kodlarını kullanırken, kodu yazdıktan sonra bir boşluk bırakıp 1 -10 arası istediğiniz seviyeyi de belirtmelisiniz.
(örnek: stats.set_skill_level Major_Guitar 10)

Fishing skill
stats.set_skill_level Major_Fishing
Mischief skill
stats.set_skill_level Major_Mischief
Guitar skill
stats.set_skill_level Major_Guitar
Reaping skill
stats.set_skill_level Major_Reaping
Programming skill
stats.set_skill_level Major_Programming
Gardening skill
stats.set_skill_level Major_Gardening
Gourmet Cooking skill
stats.set_skill_level Major_GourmetCooking
Comedy skill
stats.set_skill_level Major_Comedy
Charisma skill
stats.set_skill_level Major_Charisma
Writing skill
stats.set_skill_level Major_Writing
Video Gaming skill
stats.set_skill_level Major_VideoGaming
Violin skill
stats.set_skill_level Major_Violin
Rocket Science skill
stats.set_skill_level Major_RocketScience
Painting skill
stats.set_skill_level Major_Painting
Piano skill
stats.set_skill_level Major_Piano
Logic skill
stats.set_skill_level Major_Logic
Handiness skill
stats.set_skill_level Major_Handiness
Homestyle Cooking skill
stats.set_skill_level Major_HomestyleCooking
Bartending skill
stats.set_skill_level Major_Bartending
Fitness skill
stats.set_skill_level Skill_Fitness
Social skill for kids
stats.set_skill_level Skill_Child_Social
Motor skill for kids
stats.set_skill_level Skill_Child_Motor
Creativity skill for kids
stats.set_skill_level Skill_Child_Creativity
Mental skill for kids
stats.set_skill_level Skill_Child_Mental
Herbalism skill (*)
stats.set_skill_level Herbalism

İş Hayatında İlerleme (Kariyer) Hileleri

Astronot kariyerinde terfi
careers.promote Astronaut
Suç dünyasında terfi
careers.promote Criminal
Aşçı kariyerinde terfi
careers.promote Culinary
Eğlence sektöründe terfi
careers.promote Entertainer
Ressamlık kariyerinde terfi
careers.promote Painter
Gizli Ajan kariyerinde terfi
careers.promote SecretAgent
Teknoloji Gurusu kariyerinde terfi
careers.promote TechGuru
Yazarlık kariyerinde terfi
careers.promote Writer
İş Adamlığı kariyerinde terfi (*)
careers.promote Business
Sporculuk kariyerinde terfi (*)
careers.promote Athlete

]]>
http://www.yeknot.com/the-sims-4-ps4-ve-xbox-one-hileleri/feed/ 0
Hay Day Mahalle ve Çiftlik İsimleri http://www.yeknot.com/hay-day-mahalle-ve-ciftlik-isimleri/ http://www.yeknot.com/hay-day-mahalle-ve-ciftlik-isimleri/#respond Mon, 20 Nov 2017 19:39:14 +0000 http://www.yeknot.com/?p=8897 Hay Day konumuza hoş geldiniz. Bu konumuzda Hay Day çiftlik oyununa ait mahalle ve çiftlik isim önerilerimizi bulabilirsiniz. Bu isim önerilerini Türkçe ve İngilizce olarak anlamlarıyla birlikte aşağıda bulabilirsiniz. Eğer sizlerinde bize göndermek istediğiniz isim önerileriniz varsa yorum yazmanız yeterlidir.

Hay Day Mahalle ve Çiftlik İsimleri

Heaven – Cennet anlamına gelmektedir.

Eternal – Sonsuzluk manasına gelmektedir.

Seth – Set çekmek, geçişe izin vermemek.

Equilibrium – Denge anlamına gelmektedir.

Resurrection – Diriliş anlamına gelmektedir.

Boss – Patron anlamına gelmektedir.

RaZe – Yerle bir etmek anlamına geliyor.

Black Magic – Kara büyü anlamına geliyor.

Magic Sword – Büyülü silah anlamına geliyor.

Luck – Şans anlamına geliyor.

Plague – Veba salgını anlamına geliyor.

Serenity – Huzur anlamına geliyor.

Gray Wolf – Gri kurt anlamına geliyor.

Cliff – Uçurum anlamına geliyor.

Melody – Ezgi anlamına geliyor.

Endless – Sonsuz anlamına geliyor.

Phobia – Fobi anlamına gelmektedir.

NeverMind – Boş ver manasına gelmektedir.

Tuğra – Osmanlı tuğrası.

Unity – Birlik manasına gelmektedir.

FriendShip – Arkadaş gemisi.

TheNobles – Soylular manasına gelmektedir.

Love – Sevgi, aşk, bağ anlamına gelmektedir.

lmperiaL – İmparatorluk anlamına gelmektedir.

UnderWorld – Yer altı dünyasına anlamına gelmektedir.

BlackStok – Kara depo

Shields – Kalkan anlamına gelmektedir.

BuckShot – Büyük kocaman bir mermi anlamına geliyor.

YoungWolf – Genç kurt anlamına geliyor.

Kevlar – Çelik yelek anlamına geliyor.

Bullet-Proof – Kurşun geçirmez anlamına geliyor.

Titanium – Titanyum demek.

Lightning – Şimşek anlamına geliyor.

SteelForge – Çelik dövme anlamına geliyor.

YoungSoldier – Genç asker anlamına geliyor.

Literary – Ebedi anlamına geliyor.

YoungCrew – Genç ekip, genç çete anlamlarına geliyor.

Ruling – Hükmeden kişi anlamına geliyor.

NightWish – Gece arzusu anlamına geliyor.

MassiveStroke – Ağır darbe anlamına geliyor.

JustWatch – Sadece izle anlamına geliyor.

Sunset – Gün batımı anlamına geliyor.

Nightmare – Kabus anlamına geliyor.

GoodPerson – İyi biri anlamına geliyor.

FourLeafClover – Dört yapraklı yonca anlamına geliyor.

Crescent – Hilal anlamına geliyor.

LegendArrow – Efsane ok anlamına geliyor.

Unexpected – Beklenmeyen anlamına geliyor.

FairyTale – Peri masalı anlamına geliyor.

Redemption – Ödeme, hesap vakti anlamına gelmektedir.

Knaves – Üç kağıtçılar anlamına gelmektedir.

Rebels – İsyancılar anlamına gelmektedir.

Venom – Zehir, kin anlamına gelmektedir.

ShowTeam – Şov takımı anlamına gelir.

DarkLegion – Kötü topluluk anlamına gelmektedir.

DaMaGe – Hasar anlamına gelmektedir.

HeaveN – Cennet anlamına gelmektedir.

ANGELS – Melekler anlamına gelmektedir, iyiliği simgeler.

BuckShot – Büyük mermi anlamına geliyor.

forest – Orman anlamına gelmektedir.

BeeKing – Arı Kral anlamına geliyor.

Flakes – Gevrek anlamına geliyor.

Judge – Yargıç, hakim anlamına geliyor.

GasMan – Gaz adam demek.

Marbles – Misket demek.

MentalPower – Zihinsel güç anlamına geliyor.

Rooster – Horoz demek.

SandBox – Kum havuzu anlamına geliyor.

MrSpy – Bay casus anlamına geliyor.

Twitch – Koparma anlamına geliyor.

Coffee – Kahve demek.

Demo – Ön gösterim anlamına geliyor.

Vortex – Girdap anlamına geliyor.

Alpha – Alfa

Hurricane – Kasırga anlamına geliyor.

Revenge – İntikam, hesaplaşma anlamına geliyor.

Ottoman – Osmanlı, Osmanlı soylusu.

Eien – Sonsuzluk, derinlik.

Nyks – Mitolojide gece tanrıçası.

Bendis – Ay tanrıçası.

Atalente – Mitolojide Avcı kız.

Thyke – Tesadüf tanrıçası olarak geçiyor.

Aiakos – Ölüler defterdarı, hesap soran, hesap tutan.

Flora – Bitkiler alemi tanrıçası.

Kronos – Mitolojide kainatın hakimi olarak geçiyor.

Hymenalous – Gençlik tanrıçası.

Best – En iyisi.

Ütopya – Hayal edilen, istenilen.

Alkyone – Rüzgar tanrıçası.

Just – Sadece, tek başına bir anlam ifade etmiyor.

Nevermind – Boş ver demek.

Phobia – Fobi anlamına geliyor.

Nameless – İsimsiz anlamına geliyor.

KingFisher – Yalı çapkını demek.

DesertHaze – Çöl pusu anlamına geliyor.

NamelessWarrior – İsimsiz Savaşçı

Cure – İlaç, şifa anlamına geliyor.

Eternal – Sonsuz, ebedi, ölümsüz olan.

Endless – Sonsuz

PafaSmurf – Şirin baba anlamına geliyor.

Glyph – Kabartma anlamına geliyor.

İnfinite – Sonsuz

Pentagram – Beş köşeli yıldız simgesi Pentagram.

RedDawn – Kırmızı şafak anlamı geliyor.

Fear – Korku, endişe, kaygı anlamına geliyor.

Reckless – Umursamaz, umurumda olmayan kişi.

Takva – Üstünlük göstergesi.

Simple – Basit, kolay anlamına geliyor.

SunShine – Güneş, Gün ışığı, Güneş ışığı anlamına geliyor.

Yeis – Üzüntü anlamına geliyor.

Dash – Hamle anlamına geliyor.

Conqueror – Fatih, fetih yapan, fetih eden anlamına geliyor.

Amazon – İsmini ormandan alıyor, amazon ormanları.

Ax – Balta demek.

Spear – Mızrak anlamına geliyor.

Zen – Yenilenme fasulyesi, yiyeceği.

Sparrow – Serçe anlamına gelmektedir.

Nemesis – İntikam anlamına geliyor.

Tutorials – Eğitim veren kimse, hoca.

Ruling – Hüküm veren, hakim kılan.

SoulFly – Uçan ruh anlamına geliyor.

MagicSword – Büyülü silah anlamına geliyor.

Perfect – Mükemmel demek.

DefendYourSelf – Kendini koru anlamına geliyor.

Judge2WorLd – Dünyanın hakimi anlamına geliyor.

Try2KillMe – Beni öldürmeyi dene.

4Justice – Özgürlük ve adalet için anlamlarına geliyor.

Expert – İşin uzmanı anlamına geliyor.

Penia – Yoksulluk ve fakirlik tanrıçası.

Tekken – Oyun olan tekkenden geliyor.

Ares – Savaş tanrısı.

DangerZone – Tehlikeli bölge demek.

Ready2Die – Ölmeye hazır mısın ?

Mortal – Ölümsüz anlamına geliyor.

Xecutioner – Cellat anlamına geliyor.

Arrow – Ok anlamına geliyor.

Dream – Rüya, düş anlamına gelmektedir.

Damage – Zarar, hasar anlamlarına geliyor.

YouNewerKnow – Asla bilemezsin anlamına geliyor.

West – Batı

Rookie – Çaylak, acemi anlamına geliyor.

Epic – Efsanevi anlamına geliyor.

Slayer – Katleden, katil anlamlarına geliyor.

Yeni İsimler

KingSlayer – Kral katili

Victory – Zafer

Slave – Köle

True – Doğru

Lastromance – Son aşk

Prisoners – Mahkum

Kill Switch – Öldürme Anahtarı

Jester – Soytarı

Riff Raff – Ayak takımı

Keystone – Kilit taşı

Beetle King – Böcek Kral

Hyper – Aşırı

Monster – Canavar

Blister – Kabarcık

Creative – Yaratıcı

Creature – Yaratık

LethalBow – Ölümcül yay

TheOrder – Emir veren

Ruling – Hükmedici

ResistibLe – Karşı Konulamaz

Watch And Learn – İzle ve öğren

Whois Powerful – Kim güçlü

Nothing Man – Boş Adam

MortalArrow – Ölümcül ok

Purpose Less  – Amaçsız

Creation Epic  – Yaradılış destanı

Imagineperest – Hayalperest

LethalArmor – Ölümcül zırh

Stinging Strokes – Acıtan Vuruş

UnconscionabLe – İnsafsız

The Difference – Fark Yaratan

LethalArrow – Ölümcül ok

LethalSword – Ölümcül silah

Mortal Dance – Ölümcül Dans

Last World – Son dünya

Unknown Love – Bilinmeyen Aşk

Suprise Love – Sürpriz Aşk

Eternal Love – Sonsuz Aşk

Endless Love – Sonsuz Sevgi

Literary – Ebedi

UnInvited – Davetsiz

Die Another Day :Başka Gün Öl

Proof Striker – Profesyonel Vurucu

Expert Murderer – Uzman Katil

Fight 4 Freedom – Özgürlük İçin Savaş

Massive Stroke – Ağır Darbe

Mortal Resistance – Ölümcül Direniş

MortalWeapon – Ölümcül silah

Defend Yourself – Kendini Koru

Judge 2 World – Dünyaya Hakim

Mindless Rookie – Akılsız Çaylak

MortalSword – Ölümcül Kılıç

Rookie – Çaylak

Light Of God – Tanrının Işığı

General Smoker – Genel İçici

Ready 2 Die – Ölüm için hazır mısın

Excellent Job – Mükemmel iş

Savior Angel  – Kurtarıcı melek

LethalSmile – Ölümcül gülümseme

Mısır Mitolojisinden İsimler

Nun – İlk suların Tanrısı.

Onuris – Savaşçı ve Abidos’un gökyüzü Tanrısı.

Osiris – Seth tarafından öldürüldü, yaşamdan sonrası ve tarım Tanrısı.

Ptah – Memphis’in mumya yaratma Tanrısı.

Qebehsenuef – Horus’un oğullarından biri. Ölünün bağırsaklarında korunur.

Qetesh – Semetik doğa Tanrıçası.

Ra – Güneş Tanrısı.

Satet – Nil suyu ve bereket Tanrıçası.

Sekhmet – Yıkım ve savaşın dişi aslan Tanrıçası.

Selket: Büyünün akrep Tanrıçası.

Serapis – Ahiret ve Güneş’in Helenistik Tanrısı.

Seshat – Ölçüm ve yazma Tanrıçası.

Seth – Osiris’in erkek kardeşi tarafından öldürüldü. Fırtına, gök ve gürültü Tanrısı.

Shu – Mut ve Geb’in babası. Hava Tanrısı.

Sobek – Timsahlar Tanrısı.

Tauret – Kadın doğumunun hipopotam Tanrıçası.

Tefnut – Nut ve Geb’in annesi. Yağmur ve nem Tanrıçası.

Thoth – Yazma akıl ve ay Tanrısı

Aker – Güneşi ayarlamak ve yükseltmekten sorumludur.

Amon – Gizli biri. Tanrıların Theban Kralıdır.

Ammut – Ölü Yutucu. Ölümsüz yaşama layık olmayanın kalbini yiyen canavar.

Anqet – Kucaklama. Elephantine’nin su Tanrıçası.

Anubis – Kral çocuk. Mumyalamanın çakal başlı Tanrıçası.

Apep – Güneşi yok etmek için günlük deneme yapan yılan.

Aten – Güneş Diski.

Atum – Re’nin bir formu. Güneşi ayarlayan bir Tanrı.

Bastet – Ev ve Güneş ışığının kedi Tanrıçası.

Bes – Müzik, dans ve savaşın cüce Tanrıçası.

Buto – Aşağı Mısır’ın kobra Tanrıçası.

Duamutef – Horus’un oğullarından biri. Ölünün midesinde korunmuştur.

Geb – Gökyüzünün eşi ve dünyanın Tanrısıdır.

Hapi – Nil’in Tanrısıdır.

Hapy – Horus’un oğullarından biri. Ölünün akciğerlerinde korunmaktadır.

Hathor – Aşk, müzik ve kadının inek Tanrıçası.

Horus – Firavunların ve Güneşin şahin Tanrısı.

Imhotep – Djoser’in veziri, sonra Ptah’ın oğlu gibi ibadet edilmiştir.

Imsety – Horus’un oğullarından biri. Ölünün karaciğerinde korunmuştur.

Isis – Osiris’in dulluğunun ve şiirin Tanrıçası.

Khonsu – Ay’ın Theban Tanrısı.

Khepare – Yükselen Güneşin böcek Tanrısı.

Khnemu – Su baskını ve Nil’in iri Tanrısı.

Ma’at – Gerçek ve hukukun Tanrıçası.

Mefetseger – Krallar Vadisi’nin Tanrıçası.

Min – Erkek bereket Tanrısı.

Montu – Mısırlı savaş Tanrısı.

Mut – Amon’un eşi ve Theban’ın ana Tanrıçası.

Nefertem – Nilüfer çiçeğinin Memphis Tanrıçası.

Neith – Savaş ve dokuma Tanrıçası.

Nekhebet – Yukarı Mısır’daki Akbaba Tanrıçası.

Nephthys – Seth’in eşi ve Isis’in kız kardesi.

Latince Oyuncu İsimleri

Mare – Deniz

Angeli – Melek

Lacrimam – Göz yaşı

Saeva – Zalim

Pupilla – Göz bebeği

Cara – Sevgili

Diliges – Sevgi

Lancea – Mızrak

Aquila – Kartal

Pluvia – Yağmur

Nebula – Sis

Nix – Kar

Ventus – Rüzgar

Clamatis – Çığlık

Azalea – Açelya

Fairy – Peri

Maesta – Hazin

Cantate – Melodi

Geezer – Moruk

Dynamicam – Dinamik

Pyramis – Piramit

Oculi Caligant – Puslu Gözler

Soğuk El – Frigus Manu

Korkulu Gece – Timidis Nocte

Dolor – Oksijen

Hedera – Sarmaşık

Damnant – Lanet

Occidit Passionis – Öldüren Tutku

Larvatum Ascensorem – Maskeli Süvari

Prophetiae – Kehanet

Vetitum Mare – Yasak Deniz

Amissa Spe – Kayıp Umutlar

Archangelum – Baş Melek

Philtrum – Aşk iksiri

Werewolf – Kurt adam

Semina nigra – Karanlık Tokum

Indicibus – Muhbir

Nigrum Cygnum – Siyah Kuğu

Amissa Heros – Kayıp Kahraman

Türk Mitolojisinden Tanrı ve Tanrıça İsimleri

Kayra Han – Tanrıların babası.

Tepegöz – Kaf dağında yaşayan tek gözlü dev.

Bügü Kağan – Sihirbaz, alim, filozof.

Gök Kurt – Kurtları idare eder.

Od Ana – Ateş tanrıçası.

Ötüken – Yer tanrıçası.

Alp Er Tunga – Leopar ve kaplan karışımı bir hayvan.

Al Bastı – Küpten çıkan cadı.

Asena – Dişi kurt.

Semrük Bürküt – Çift başlı kartal

Su İyesi – Su perisi

Utkuuçi – Güler yüzle karşılayan demektir.

Karlık – İşareti duman olan bir ruh.

Umay – Çocukları ve hayvan yavrularını koruyan tanrıça.

Mergen – Akıllı, bilge okçu

Yunan Mitolojisinden Tanrı ve Tanrıça İsimleri

Paian – Felaketi kovan tanrı, iyilik getiren.

Thanatos – Ölüm tanrısı

Pan – Sürülerin ve çobanların tanrısı.

Pandora – Yaratılan ilk kadın.

Parkae – Şans tanrıçalarına verilen genel ad.

Thyke – Tesadüf tanrıçası.

Zeus – Baş tanrı.

Zephyros – Batı rüzgarı, ilkbaharın müjdecisi.

Vakana – Dinlenenleri koruyan tanrı.

Nyks – Gece tanrıçası.

Nysa – Peri kızı.

Nektar – Ölümsüzlük içkisi.

Morpheus – Rüyalar tanrısı.

Minerva – Zeka tanrıçası.

Menthe – Cehennemler tanrısı.

Mars – Savaş tanrısı.

Atalente – Avcı kız.

Hay Day isimleri konumuz burada bitti, değerli yorumlarınızı bekliyorum.

]]>
http://www.yeknot.com/hay-day-mahalle-ve-ciftlik-isimleri/feed/ 0
Fortnite Battle Royale Nickleri ve Anlamları http://www.yeknot.com/fortnite-battle-royale-nickleri-ve-anlamlari/ http://www.yeknot.com/fortnite-battle-royale-nickleri-ve-anlamlari/#respond Sat, 18 Nov 2017 20:39:52 +0000 http://www.yeknot.com/?p=8891 Fortnite Battle Royale Nickleri konumuzda Fortnite ve Fortnite Battle Royale oyunu için isim önerilerinde bulunacağım. Aşağıdan yanlarında anlamları bulunan isimlerden istediğinizi seçebilirsiniz. Eklemeler, çıkarmalar yaparak kendi isminizi de oluşturabilirsiniz. Ayrıca sizlerinde göndermek istediğiniz nick önerileriniz varsa yorum yazmanız yeterlidir. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Fortnite Battle Royale Nickleri ve Anlamları

Equilibrium – Denge anlamına gelmektedir.

Resurrection – Diriliş anlamına gelmektedir.

Boss – Patron anlamına gelmektedir.

RaZe – Yerle bir etmek anlamına geliyor.

Black Magic – Kara büyü anlamına geliyor.

Magic Sword – Büyülü silah anlamına geliyor.

Luck – Şans anlamına geliyor.

Plague – Veba salgını anlamına geliyor.

Serenity – Huzur anlamına geliyor.

Gray Wolf – Gri kurt anlamına geliyor.

Cliff – Uçurum anlamına geliyor.

Melody – Ezgi anlamına geliyor.

Endless – Sonsuz anlamına geliyor.

Phobia – Fobi anlamına gelmektedir.

NeverMind – Boş ver manasına gelmektedir.

Tuğra – Osmanlı tuğrası.

Unity – Birlik manasına gelmektedir.

FriendShip – Arkadaş gemisi.

TheNobles – Soylular manasına gelmektedir.

Love – Sevgi, aşk, bağ anlamına gelmektedir.

lmperiaL – İmparatorluk anlamına gelmektedir.

UnderWorld – Yer altı dünyasına anlamına gelmektedir.

BlackStok – Kara depo

Shields – Kalkan anlamına gelmektedir.

BuckShot – Büyük kocaman bir mermi anlamına geliyor.

YoungWolf – Genç kurt anlamına geliyor.

Kevlar – Çelik yelek anlamına geliyor.

Bullet-Proof – Kurşun geçirmez anlamına geliyor.

Titanium – Titanyum demek.

Lightning – Şimşek anlamına geliyor.

SteelForge – Çelik dövme anlamına geliyor.

YoungSoldier – Genç asker anlamına geliyor.

Literary – Ebedi anlamına geliyor.

YoungCrew – Genç ekip, genç çete anlamlarına geliyor.

Ruling – Hükmeden kişi anlamına geliyor.

NightWish – Gece arzusu anlamına geliyor.

MassiveStroke – Ağır darbe anlamına geliyor.

JustWatch – Sadece izle anlamına geliyor.

Sunset – Gün batımı anlamına geliyor.

Nightmare – Kabus anlamına geliyor.

GoodPerson – İyi biri anlamına geliyor.

FourLeafClover – Dört yapraklı yonca anlamına geliyor.

Crescent – Hilal anlamına geliyor.

LegendArrow – Efsane ok anlamına geliyor.

Unexpected – Beklenmeyen anlamına geliyor.

FairyTale – Peri masalı anlamına geliyor.

Redemption – Ödeme, hesap vakti anlamına gelmektedir.

Knaves – Üç kağıtçılar anlamına gelmektedir.

Rebels – İsyancılar anlamına gelmektedir.

Venom – Zehir, kin anlamına gelmektedir.

ShowTeam – Şov takımı anlamına gelir.

DarkLegion – Kötü topluluk anlamına gelmektedir.

DaMaGe – Hasar anlamına gelmektedir.

HeaveN – Cennet anlamına gelmektedir.

ANGELS – Melekler anlamına gelmektedir, iyiliği simgeler.

BuckShot – Büyük mermi anlamına geliyor.

forest – Orman anlamına gelmektedir.

BeeKing – Arı Kral anlamına geliyor.

Flakes – Gevrek anlamına geliyor.

Judge – Yargıç, hakim anlamına geliyor.

GasMan – Gaz adam demek.

Marbles – Misket demek.

MentalPower – Zihinsel güç anlamına geliyor.

Rooster – Horoz demek.

SandBox – Kum havuzu anlamına geliyor.

MrSpy – Bay casus anlamına geliyor.

Twitch – Koparma anlamına geliyor.

Coffee – Kahve demek.

Demo – Ön gösterim anlamına geliyor.

Vortex – Girdap anlamına geliyor.

Alpha – Alfa

Hurricane – Kasırga anlamına geliyor.

Revenge – İntikam, hesaplaşma anlamına geliyor.

Ottoman – Osmanlı, Osmanlı soylusu.

Eien – Sonsuzluk, derinlik.

Nyks – Mitolojide gece tanrıçası.

Bendis – Ay tanrıçası.

Atalente – Mitolojide Avcı kız.

Thyke – Tesadüf tanrıçası olarak geçiyor.

Aiakos – Ölüler defterdarı, hesap soran, hesap tutan.

Flora – Bitkiler alemi tanrıçası.

Kronos – Mitolojide kainatın hakimi olarak geçiyor.

Hymenalous – Gençlik tanrıçası.

Best – En iyisi.

Ütopya – Hayal edilen, istenilen.

Alkyone – Rüzgar tanrıçası.

Just – Sadece, tek başına bir anlam ifade etmiyor.

Nevermind – Boş ver demek.

Phobia – Fobi anlamına geliyor.

Nameless – İsimsiz anlamına geliyor.

KingFisher – Yalı çapkını demek.

DesertHaze – Çöl pusu anlamına geliyor.

NamelessWarrior – İsimsiz Savaşçı

Cure – İlaç, şifa anlamına geliyor.

Eternal – Sonsuz, ebedi, ölümsüz olan.

Endless – Sonsuz

PafaSmurf – Şirin baba anlamına geliyor.

Glyph – Kabartma anlamına geliyor.

İnfinite – Sonsuz

Pentagram – Beş köşeli yıldız simgesi Pentagram.

RedDawn – Kırmızı şafak anlamı geliyor.

Fear – Korku, endişe, kaygı anlamına geliyor.

Reckless – Umursamaz, umurumda olmayan kişi.

Takva – Üstünlük göstergesi.

Simple – Basit, kolay anlamına geliyor.

SunShine – Güneş, Gün ışığı, Güneş ışığı anlamına geliyor.

Yeis – Üzüntü anlamına geliyor.

Dash – Hamle anlamına geliyor.

Conqueror – Fatih, fetih yapan, fetih eden anlamına geliyor.

Amazon – İsmini ormandan alıyor, amazon ormanları.

Ax – Balta demek.

Spear – Mızrak anlamına geliyor.

Zen – Yenilenme fasulyesi, yiyeceği.

Sparrow – Serçe anlamına gelmektedir.

Nemesis – İntikam anlamına geliyor.

Tutorials – Eğitim veren kimse, hoca.

Ruling – Hüküm veren, hakim kılan.

SoulFly – Uçan ruh anlamına geliyor.

MagicSword – Büyülü silah anlamına geliyor.

Perfect – Mükemmel demek.

DefendYourSelf – Kendini koru anlamına geliyor.

Judge2WorLd – Dünyanın hakimi anlamına geliyor.

Try2KillMe – Beni öldürmeyi dene.

4Justice – Özgürlük ve adalet için anlamlarına geliyor.

Expert – İşin uzmanı anlamına geliyor.

Penia – Yoksulluk ve fakirlik tanrıçası.

Tekken – Oyun olan tekkenden geliyor.

Ares – Savaş tanrısı.

DangerZone – Tehlikeli bölge demek.

Ready2Die – Ölmeye hazır mısın ?

Mortal – Ölümsüz anlamına geliyor.

Xecutioner – Cellat anlamına geliyor.

Arrow – Ok anlamına geliyor.

Dream – Rüya, düş anlamına gelmektedir.

Damage – Zarar, hasar anlamlarına geliyor.

YouNewerKnow – Asla bilemezsin anlamına geliyor.

West – Batı

Rookie – Çaylak, acemi anlamına geliyor.

Epic – Efsanevi anlamına geliyor.

Slayer – Katleden, katil anlamlarına geliyor.

Yeni İsimler

KingSlayer – Kral katili

Victory – Zafer

Slave – Köle

True – Doğru

Lastromance – Son aşk

Prisoners – Mahkum

Kill Switch – Öldürme Anahtarı

Jester – Soytarı

Riff Raff – Ayak takımı

Keystone – Kilit taşı

Beetle King – Böcek Kral

Hyper – Aşırı

Monster – Canavar

Blister – Kabarcık

Creative – Yaratıcı

Creature – Yaratık

LethalBow – Ölümcül yay

TheOrder – Emir veren

Ruling – Hükmedici

ResistibLe – Karşı Konulamaz

Watch And Learn – İzle ve öğren

Whois Powerful – Kim güçlü

Nothing Man – Boş Adam

MortalArrow – Ölümcül ok

Purpose Less  – Amaçsız

Creation Epic  – Yaradılış destanı

Imagineperest – Hayalperest

LethalArmor – Ölümcül zırh

Stinging Strokes – Acıtan Vuruş

UnconscionabLe – İnsafsız

The Difference – Fark Yaratan

LethalArrow – Ölümcül ok

LethalSword – Ölümcül silah

Mortal Dance – Ölümcül Dans

Last World – Son dünya

Unknown Love – Bilinmeyen Aşk

Suprise Love – Sürpriz Aşk

Eternal Love – Sonsuz Aşk

Endless Love – Sonsuz Sevgi

Literary – Ebedi

UnInvited – Davetsiz

Die Another Day :Başka Gün Öl

Proof Striker – Profesyonel Vurucu

Expert Murderer – Uzman Katil

Fight 4 Freedom – Özgürlük İçin Savaş

Massive Stroke – Ağır Darbe

Mortal Resistance – Ölümcül Direniş

MortalWeapon – Ölümcül silah

Defend Yourself – Kendini Koru

Judge 2 World – Dünyaya Hakim

Mindless Rookie – Akılsız Çaylak

MortalSword – Ölümcül Kılıç

Rookie – Çaylak

Light Of God – Tanrının Işığı

General Smoker – Genel İçici

Ready 2 Die – Ölüm için hazır mısın

Excellent Job – Mükemmel iş

Savior Angel  – Kurtarıcı melek

LethalSmile – Ölümcül gülümseme

Fornite Nickleri konumuz burada bitti, aşağıdan ilginizi çekebilecek diğer Fortnite Battle Royale konularımıza göz atabilirsiniz. Aşağıdaki Fortnite Battle Royale oyun tuşlarının ve oyun kontrollerinin yer aldığı yazımıza bakabilirsiniz. Sizlerinde Fortnite kullanıcı adı önerilerinizi ve değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Fortnite Battle Royale Oyun Tuşları

]]>
http://www.yeknot.com/fortnite-battle-royale-nickleri-ve-anlamlari/feed/ 0
En İyi Türk ve Yabancı Torrent Siteleri 2018 http://www.yeknot.com/en-iyi-turk-ve-yabanci-torrent-siteleri/ http://www.yeknot.com/en-iyi-turk-ve-yabanci-torrent-siteleri/#respond Thu, 16 Nov 2017 16:43:52 +0000 http://www.yeknot.com/?p=8882 Torrent dünyasında gelişmeler hız kesmiyor, her gün yeni siteler açılırken ve Torrent’e olan ilgi büyürken, odak noktasında olan ve çok fazla kullanıcı tarafından tercih edilen bazı Torrent siteleri kapanıyor. Bu noktada film indirmek ve oyun indirmek için güvenilir yeni ve güncel siteler aranıyor. Bizde bu noktada Türk torrent siteleri ve yabancı torrent siteleri olarak sizlere iki başlıkta alternatifler sunacağız. İşte karşınızda en iyi torrent siteleri listemiz.

En İyi Türk ve Yabancı Torrent Siteleri 2018

1- Zamunda

Zamunda Türk kullanıcılar tarafından da yoğun olarak kullanılan, en eski ve sağlam Torrent sitelerinde başı çekmektedir. Zamunda.net ve Zamunda.ch olarak 2 alternatif domain üzerinde hizmet vermeye devam ediyor. Zamunda Torrent sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Alternatif domaine ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2- The Pirate Bay

En çeşitli, en eski ve sağlam sitelerden bir diğeri ise The Pirate Bay Torrent sitesidir. Site defalarca yaşadığı kapanma sorunları ve diğer sorunlara rağmen şuan halen aktif olarak hizmet veren en kaliteli Torrent siteleri arasında yer alıyor. The Pirate Bay sitesine buraya tıklayarak ulaşabilir ve çok fazla seçenek arasından istediğiniz şeyleri indirebilirsiniz.

3- Seedpeer

Seedpeer kullanımı kolay ve işlevsel bir temaya sahip klasik ancak güncel torrentlerin neredeyse tamamını bulabileceğiniz güzel bir yapıya sahip. Buraya tıklayarak siteye ulaşabilirsiniz.

4- RARBG

Güncel torrentleri bulabileceğiniz bir diğer popüler torrent sitesi ise RARBG’dir. Bu siteninde kolay ve işlevsel bir yapısı var, tavsiye ederim. Buraya tıklayarak siteye gidebilirsiniz.

5- YourBittorrent

Oyundan ziyade dizi ve film konusuna yoğunlaşmış bir diğer Torrent sitesi ise YourBittorent’dir. Özellikle dizi ve film için torrent kullanıyorsanız buraya bir göz atmanızda yarar var. Siteye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

6- Kickass Torrents (KAT)

Şüphesiz en popüler Torrent sitesi, bir çok kez açıldı ve kapandı. Daha sonraları ise farklı domainler üzerinden hizmet vermeye devam etti ve şuan hali hazırda kaliteli ve sağlam bir şekilde hizmet vermeye devam ediyor. Kickass Torrents sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

7- YTS.AG

Kolay ve kullanışlı bir arayüze sahip olan YTS.AG torrent sitesi şuan hali hazırda var olan Torrent siteleri arasında sanırım dünya genelinde en popüler olanı durumda. Özellikle film için torrent kullanan arkadaşlar hemen buraya bir baksınlar. YTS.AG sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

8- Limetorrents

Tam manasıyla her türlü torrent içeriğine ulaşabileceğiniz sitelerden birisi de limetorrents. Diğer Torrent sitelerinde yaşanan sorunlar ve kapanmalarla beraber her geçen gün daha fazla popüler hale gelen limetorrents sitesi de kaliteli bir deneyim sunuyor. Limetorrents sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

9- EZTV.AG

Adında da anlaşılacağı üzere EZTV.AG sitesi daha çok TV içeriklerine yönelik bir Torrent sitesidir. Eğer oyunla, filmle işiniz yoksa daha çok TV içerikleri ve diziler için torrent kullanıyorsanız kesinlikle göz atmanız gereken kaliteli bir sitedir. Buraya tıklayarak siteye ulaşabilirsiniz.

10- Demonoid

Bir başka kaliteli ve güncel Torrent sitesi demonoid. Burayı da her türlü içerik için ziyaret edebilirsiniz. Buraya tıklayarak siteye ulaşabilirsiniz.

11- Bittürk

Kullanabileceğiniz bir Türk torrent sitesi, aslında bu konularda yabancı siteler daha iyi ancak Torrent konusuna tam olarak hakim olmayan arkadaşlar için bir kaç Türk torrent sitesi de eklemek istedim. Buraya tıklayarak siteye ulaşabilirsiniz.

12- Torrentoyunindir

Oyun indirmek için Türk torrent sitesi arıyorsanız başka bir yere bakmanız yere yok diye düşünüyorum. Buraya tıklayarak siteye ulaşabilirsiniz.

13- Torrentfilm

Film indirmek için Torrent kullanan arkadaşlara alternatif bir Türk torrent sitesi, bir denemenizde fayda var. Buraya tıklayarak siteye ulaşabilirsiniz.

14- Turknova

Kaliteli yayın yapan ve isterseniz ücretli üyelikte sunan bir Türk torrent sitesi. Siteye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

15- TurkTorrent

Bir diğer ücretli Türk Torrent sitesi, siteye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

16- HDTURK

Kalite ve yeni gelişmekte olan Türk Torrent sitesi, siteye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

17- TurkDepo

Bir göz atmanızda fayda olan, işinize yarayabilecek Türk Torrent sitesidir. Buraya tıklayarak siteye ulaşabilirsiniz.

18- TorrentZ

TorrentZ sitesi de en popüler sitelerden birisidir. Defalarca kapanmasına rağmen bir şekilde yolunu bulup tekrar en aktif sitelerden birisi olmayı başarıyor. Buraya tıklayarak siteye ulaşabilirsiniz.

19- 1337X

1337X sitesi özellikle İngiltere’de çok popüler olan bir Torrent sitesidir. Buraya tıklayarak siteye ulaşabilirsiniz.

20- Torrent Downloads

Diğert orrent sitelerinin kapanmasıyla beraber bu sitede atağa geçti diyebilirim. Son zamanlardaki kapanma sorunları hariç iyi gidiyorlar. Buraya tıklayarak siteye ulaşabilirsiniz.

Evet arkadaşlar en iyi torrent siteleri listemizin sonuna geldik, en iyilerini ve alternatiflerini de yazarak toplamda yazıya 20 adet torrent sitesi ekledim, umarım bu siteler işinizi görür. Kapanmalar durumunda yazıya yeni siteler eklenecektir. Bildiğiniz üzere Torrent konusu sıkıntılı bir konu olduğu için siteler kapanabiliyor. Bu yüzden sizlerinde keşfettiğiniz güzel Torrent siteleri olursa yorum yazarak bizi de bilgilendirirseniz sevinirim. Ayrıca konuyla ilgili değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Torrent konusuyla ilgiliyseniz aşağıdaki konularda ilginizi çekecektir. Eğer uTorrent programı kullanıyor ve küçük ayarlar ile tüm indireceğiniz torrentleri daha hızlı indirmek istiyorsanız Torrent hızlandırma ayarları adlı konumuza göz atabilirsiniz. Bunun yanı sıra Tracker kullanarak daha yüksek hıza ulaşmak içinde İstisnasız tracker adlı konumuza göz atabilirsiniz. Her iki konumuzla ilgili ve Torrent siteleri ile ilgili her türlü yorumunuzu bekliyorum.

Son güncelleme tarihi: 1.12.2017

]]>
http://www.yeknot.com/en-iyi-turk-ve-yabanci-torrent-siteleri/feed/ 0
Ay Yıldız, Türk Bayrağı ve Hilal İşareti Nasıl Yapılır? http://www.yeknot.com/ay-yildiz-turk-bayragi-ve-hilal-isareti-nasil-yapilir/ http://www.yeknot.com/ay-yildiz-turk-bayragi-ve-hilal-isareti-nasil-yapilir/#respond Thu, 16 Nov 2017 12:08:29 +0000 http://www.yeknot.com/?p=8879 Bu konumuzda Türk bayrağı, Ay yıldız ve Hilal işareti nasıl yapılır onu anlatacağım. Başlıkta üçüne birden yer verdim, çünkü bu sembol ve işaretler birbiriyle bağlantılı oldukları için böyle uygun gördüm. Şimdi başlıkta geçen ay yıldız, Türk bayrağı ve hilal sembollerinin nasıl yapıldığını aşağıda bulacaksınız, eğer kısayol kombinasyonu bulunmuyorsa kopyala, yapıştır yaparak bu işaretleri istediğiniz yerde Whatsapp, Facebook veya telefonda kullanabilirsiniz.

Bildiğiniz üzere bir çok işaretin veya sembolün Windows üzerinde kısayolları bulunuyor. Bu kısayolları kullanarak bu sembol veya işaretleri elde edebilirsiniz. Ancak bazı işaret ve sembollerin kısayolu bulunmuyor, bunları da buradan vereceğiz, sizde kopyala+yapıştır yaparak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Ay Yıldız, Türk Bayrağı işareti nasıl yapılır? ☪ – ☾★

☪ Ay yıldız, Türk bayrağı işaretinin doğal olarak Windows üzerinde bir kısayol kombinasyonu bulunmamaktadır. Bu yüzden ancak bu sembolü buradan kopyalayarak kullanabilirsiniz. Buradan sembole sağ tıklayarak kopyala dedikten sonra istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Hilal işareti, sembolü nasıl yapılır? ☾ – ☾★

☾ Hilal işaretinin de maalesef bir kısayol kombinasyonu bulunmuyor. Bu sembol veya işareti de kullanmak istiyorsanız kopyala+yapıştır yapmak zorundasınız. İstediğiniz sembolü buradan seçin, ardından istediğiniz yere yapıştırın.

İlginizi çekebilecek diğer semboller

İlginizi çekebilecek aşağıdaki diğer sembollerden istediğinizi kopyala+yapıştır yaparak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

ℂ⋆ ☾  ☾★ ☪ ☾★ 🐺 ♔ ♕ ♚ ∞

★ ҉  ⋆ ✢ ✣ ✤ ✦ ✧ ✩ ❂✫ ☆ ✮ ✯✬ ✭ ✮ ✰ ★ ✪ ✱ ✲ ✳ ✴ ✵ ✶ ✷ ✸✹ ✺ ✻ ✼ ❄ ❅ ❆ ❇✥❈ ❉ ❊ ❋ ☀

Konumuz burada bitti, artık Ay yıldız, Türk bayrağı ve hilal işaret ve sembollerini istediğiniz yerde kopyala+yapıştır yaparak kullanabilirsiniz. Hem Klavye’de hem telefonda istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Ayrıca bir kaç ilginizi çekebilecek sembol daha ekledim onlara da göz atabilirsiniz. Daha fazla sembol için aşağıdaki konumuza göz atabilirsiniz. Konuyla ilgili değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Şekilli Semboller ve Harfler

]]>
http://www.yeknot.com/ay-yildiz-turk-bayragi-ve-hilal-isareti-nasil-yapilir/feed/ 0
Kalp, Gül ve Çiçek İşareti Nasıl Yapılır? http://www.yeknot.com/kalp-gul-ve-cicek-isareti-nasil-yapilir/ http://www.yeknot.com/kalp-gul-ve-cicek-isareti-nasil-yapilir/#respond Mon, 13 Nov 2017 14:00:28 +0000 http://www.yeknot.com/?p=8877 Merhaba arkadaşlar bu konumuzda kalp işareti, gül işareti ve çiçek işareti veya sembolü nasıl yapılır onu anlatacağım. Bu işaretleri hangi kısayollar ile elde edeceğinizi göstereceğim. Klavye’de hangi kısayol tuşu ile bunları elde edebileceğinizin yanı sıra, telefonda kalp işareti nasıl yapılır onu da göstereceğim. Yada direk kopyala+yapıştır yaparak Word, Facebook, Whatsapp gibi istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Bildiğiniz üzere bir çok işaretin veya sembolün Windows üzerinde kısayolları bulunuyor. Bu kısayolları kullanarak bu sembol veya işaretleri elde edebilirsiniz. Ancak bazı işaret ve sembollerin kısayolu bulunmuyor, bunları da buradan vereceğiz, sizde kopyala+yapıştır yaparak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

♥  Kalp işareti, sembolü nasıl yapılır? ❤ ♥ ♡ ❣

♥  kalp sembolünü ALT+3 kombinasyonu veya ALT+259 kombinasyonu ile elde edebilirsiniz. Rakamları tuşlarken yukarıdaki tuşlar çalışmıyorsa klavye’nin sağ tarafında yer alan tuş takımını denemelisiniz. Veya hiç biri ile uğraşmayıp direk buradan kopyala+yapıştır yaparak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Ayrıca kalp işareti facebook sembolleri de yukarıda başlığın yanında yer alıyor, istediğinizi kopyalayabilirsiniz. Kalp işareti telefonda nasıl yapılır derseniz, hiç uğraşmayın direk buradan kopyalayın. ❤ ♥ ♡ ❣

🌹 Gül işareti, sembolü nasıl yapılır?

🌹 Gül işaretini hiç uğraşmadan buradan kopyalayabilir ve istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

✿  Çiçek işareti, sembolü nasıl yapılır?

✿ Çiçek işareti veya sembolünün her hangi bir kısayol kombinasyonu bulunmamaktadır. Aşağıdan istediğiniz çiçek sembolünü kopyala+yapıştır yaparak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan Facebook çiçek sembollerini de istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

✽ ✾ ✿ ❀ ❁ ❃ ❋

🌱🌴🌵🌷 🌸 🌹 🌺 🌻 🌼

🌿 🍀 🍁 🍂 🍃

✿ ❃❁ ❀

Evet arkadaşlar, kalp işareti, gül işareti ve çiçek işareti nasıl yapılır konumuz burada bitti. Bu işaretleri telefonda, facebook’da ve Whatsapp’da yani dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. İster kısayol tuşları ile kendiniz yapın isterseniz de buradan kopyalayarak istediğiniz yerde kullanın. Konuyla alakalı kafanıza takılan bir soru olursa yorum yazmanız yeterlidir. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

]]>
http://www.yeknot.com/kalp-gul-ve-cicek-isareti-nasil-yapilir/feed/ 0