Facebook Otomatik Video Oynatma Kapatma (Resimli Anlatım)

Facebook bildiğiniz üzere yeni bir özellik getirdi. Ancak hiç bir yararı olmadığı gibi zararı olan bir özellik oldu bu. Facebook sayfalarındaki tüm videolar otomatik oynatma özelliği kazandı. Yani videolar siz başlat, demeden başlıyor. Bu yüzden kotalı internet kullanan bir çok kişi bu özelliği kapatmak istiyor. Ayrıca birde insanlar izlemek istemediği videoları tek tek kapatmak ile uğraşmak istemiyorlar. İşte bu otomatik video oynatma özelliğini ayarlar bölümünden kapatmanız mümkün. Hemen nasıl kapatacağımızı anlatalım.

Facebook Otomatik Video Oynatma Kapatma (Resimli Anlatım)

1- İlk olarak Facebook hesabınıza giriş yapın ve sağ üst kısımdan “Ayarlar” sekmesine tıklayın. Aşağıdaki görselde olduğu gibi…

videokapatma1

 

2- Daha sonra karşımıza aşağıdaki gibi bir sayfa gelecek. Oradan sol menüdeki “Videolar” sekmesine tıklayın.

videokapatma2

3- Daha sonra karşımıza aşağıdaki ekran gelecektir.  Burada ikinci sıradaki “Videoları Otomatik Oynat” bölümündeki seçeneği “Kapalı” olarak değiştirin.

videokapatma3

İşte Facebook otomatik video oynatma özelliğini böylece kapatmış olduk. Bu şekilde Facebook’ ta ki bu özellikten kurtulmuş olduk. Ayrıca Facebook bildiğiniz üzere artık kan kaybediyor. Tıpkı bu gereksiz özellik gibi, bir çok gereksiz faaliyetler var. Seviye diye bir şeyde kalmadı açıkcası, işte bu yüzden bir çok kişi Facebook hesabını kapatmak istiyor. Ancak Facebook hesap kapatma basit bir şey değil, eğer hesabını kapatmak isteyen ve zorlanan varsa Facebook hesap silme adlı konumuza göz atabilir. Konuda Facebook hesabını kalıcı olarak kapatmak resimli olarak anlatılmıştır.

Yorumlarınızı bekliyorum, her soruya cevap vermeye çalışıyorum, teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir