Facebook Dondurma (Facebook Nasıl Dondurulur Resimli Anlatım)

Facebook Dondurma işlemi son zamanlarda oldukça aranan bir konudur. Çünkü Facebook’ un eski güzel günlerinden eser yok. Adeta bir çöplüğe dönüşmüş durumda, Facebook kayıtlı kullanıcı sayısının artması ve yeni trendler ile birlikte çekilmesi güç bir yer haline gelmiştir. O yüzden insanlar Facebook hesap dondurma işlemine başvuruyorlar. Peki ama bu işlem nasıl yapılır ve yapıldıktan sonra neleri kapsar hemen bu konu da sizlere bilgi verelim.

Facebook Nasıl Dondurulur ?

Facebook Dondurma oldukça basit ve kalıcı olmayan bir işlemdir. Yani hesabınızı dondurduğunuz vakit, aramalarda gözükmez ve profiliniz gözükmez hale gelir. Mesajlar ise mesaj attığınız kişinin hesabından gözükebilir. Ancak tekrar kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparsanız her şey tekrar eski haline döner ve Facebook’ u eskisi gibi kullanmaya devam edersiniz. Şimdi Facebook hesap dondurma işlemini anlatalım.

1- Aşağıdaki resimde olduğu gibi Facebook hesabınız açık iken üst en sağ köşede bulunan Menüler sekmesine oradan da “Ayarlar” sekmesine tıklayın.

facebook dondurma1

2 – Ayarlar sekmesine tıkladıktan sonra gelen sol menüde “Güvenlik” sekmesine tıklayın.

facebook dondurma2

3- Daha sonra en altta bulunan “Hesabını Dondur” yazısına tıklayın.

facebook dondurma3

Evet arkadaşlar daha sonrasında size “Hesabınızı Dondurmak istediğinize emin misiniz ?” diye soru soran bir sayfa gelecektir. Orada istediğiniz gibi ayarlamalar yapabilir ve en altta bulunan Dondur sekmesine tıklayarak hesabınızı dondurabilirsiniz, tüm işlemler bunlardan ibarettir. Artık Facebook hesabınız dondurulmuştur.

Tüm bu tür resimli anlatım içeren işlemler için Yeknot.com sitemizi takip etmeye devam edin arkadaşlar, ayrıca karşılaştığınız her sorunu bize yorum yazarak gönderirseniz size elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırız. Bu konumuzda Facebook Hesap Dondurma işlemini anlattık, bu kalıcı bir işlem değildir ve tekrar hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınız da kolayca girebilirsiniz. Ancak Facebook hesabınızı tamamen silmek ve bir daha girememek istiyorsanız şayet Facebook Hesap Silme adlı konumuza giderek resimli anlatım desteğiyle hesabınızı nasıl kalıcı olarak sileceğinizi anlattım.

Ayrıca Google mail servisi olan ve dünya üzerinden en kaliteli ücretsiz mail servisi olan Gmail servisine nasıl kayıt olacağınızı da Gmail Kaydol adlı konumuzda anlattım o konumuzu da göz atabilirsiniz, yorumlarınızı bekliyorum. Yeknot.com bizi takip etmeye devam edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir