“eyeblaster/addineyev2.html” Sorunu Kesin Çözüm

“eyeblaster/addineyev2.html” adlı sorun kafamızı oldukça meşgul eden bir sorundur. Çünkü sonuçta Adsense gelirleri ile ilgili bir sorundur, yani sorunun ucu cebimizi dayanıyor 🙂 O yüzden acilen çözülmesi gerekiyor. Türkçe bir kaynakta yok o yüzden konu açayım dedim. Şimdi öncelikle şunu söyleyeyim, benim bu sorun başıma 3-4 gün önce geldi ve dün itibari ile sorunumu çözdüm. Kısa bir şekilde olayı anlatayım. Bir baktım siteme googleads.doubleclick adresinden hit geliyor. “eyeblaster/addineyev2.html” diye bir sayfa yok fakat hit alıyor. Araştırdım ve yabancı bir blog ile sorunu çözdüm. Öncelikle sorunun neyden kaynaklandığını yazalım. Sorun sanırım; genişletilebilir Adsense reklamlarından kaynaklanıyor. Bu sorun için iki çözüm önerisi vermişler. Burada ki anlatacaklarım yabancı bir blogdan alıntıdır.

1- “MediaMind” Reklam ağını engelleme

  • Öncelikle Adsense panelinize girin.
  • Daha sonra reklamlara izin ver- Engelle kısmına tıklayın.
  • MediaMind reklam ağını aratın ve hepsini engelleyin.

Ben bu yolu denedim, dedim ki sonuçta riski yok, bir denerim, olmadı reklam ağını tekrar açarım. Denedim 2 gün bekledim fakat bir şey olmadı, sorunum çözülmedi yani. Ben ikinci yol ile sorunumu çözdüm.

2- Dosya oluşturma ( Google Önerisi )

Bunu Google öneriyor, resmi sitesinde. Ben bu yol ile ile yaptım, 5 dakika içerisinde sorunum çözüldü.

  • Öncelikle FTP’ ye bağlanın.
  • Daha sonra ana dizinde yani httpdocs veya public_html, sizde hangisiyse içerisine eyeblaster isimli bir klasör oluşturun. eyeblaster isminde olacak, hepsi küçük harf.
  • Daha sonra buraya sağ tıklayarak, “Farklı Kaydet” deyin, indirdiğiniz html sayfasını hiç bir değişiklik yapmadan FTP ana dizinde oluşturduğunuz eyeblaster isimli klasörünü içine atın, işte bu kadar.

Ben bu şekilde sorunumu çözdüm, umarım sizde bu sorundan kurtulursunuz, hayırlı günler dilerim. Konu başlığına da kesin çözüm diye yazdım, biraz saçma oldu ama neyse artık mazur görün 🙂

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir